Çikolata Kisti

Çikolata Kisti

Son dakika çikolata kisti haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan çikolata kisti ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını çikolata kisti haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Çikolata Kisti

haberleri sayfasında son dakika yaşanan çikolata kisti gelişmeleri de dahil olmak üzere 71 çikolata kisti haberi bulunmuştur. Tüm çikolata kisti haberleri aşağıda listelenmiştir.
'Tüp bebek tedavisinde kriter annenin yaşı’
'Tüp bebek tedavisinde kriter annenin yaşı’Prof. Dr. Nafiye Karakaş Yılmaz, tüp bebek tedavisinde başarıyı etkileyen faktörlere ilişkin, “Bilimsel veriler tüp bebek tedavisinin başarısında en önemli faktörün anne adayının yaşı olduğunu göstermektedir” dedi.
27.04.2023Sağlık
Menopoza girmek üzere olduğunu öğrendi; altın yumurta ile anne oldu
Menopoza girmek üzere olduğunu öğrendi; altın yumurta ile anne oldu 2019 yılında hayatlarını birleştiren Birgül-Davut Erden çiftinin doğal yollarla elde edilen iki gebeliği düşükle sonuçlandı. Sağlık kontrolleri sonrası menopoza girmek üzere olduğunu öğrenen Birgül Erden (38) tüp bebek tedavisine başladı. Kişiye özel uygulanan tedavi yaklaşımıyla son kalan tek yumurta ile bir adet embriyo elde edildi. Başarılı tedavi süreci sonrası bebeğine kavuşan anne Erden, “Çok şükür sonunda da kızımıza sağlıkla kavuştuk. Aygüneş evimize güneş gibi doğdu. Annelik muhteşem bir duyguymuş” dedi.
8.08.2022Yaşam
Kadınlarda sık görülen hastalıklara dikkat! Kontrolleri aksatmayın!
Kadınlarda sık görülen hastalıklara dikkat! Kontrolleri aksatmayın!En sık görülen kadın hastalıkları arasında yumurtalık kisti, çikolata kisti, miyom, adet düzensizliği, rahim ve rahim ağzı kanseri, yumurtalık kanseri, idrar kaçırma, HPV bulunuyor. Ciddi hastalıklara maruz kalan tüm kadınların, en doğru ve güvenilir yöntemlerle tedavisinin yapılması gerektiğine dikkat çeken Prof. Dr. Ateş Karateke ve Doç. Dr. İlker Kahramanoğlu, kadın hastalıkları ve kanserleri hakkında bilgi verdi.
22.03.2022Sağlık
Her 10 kadından birinin sorunu! Bebek sahibi olmayı engelleyebiliyor!
Her 10 kadından birinin sorunu! Bebek sahibi olmayı engelleyebiliyor!Endometriosis yani halk arasında bilinen adıyla çikolota kisti, rahim iç duvarındaki dokunun rahim dışında büyümesi ile oluşan bir hastalıktır. Üreme çağındaki kadınların yüzde 10 kadarında görülen çikolata kisti, adet döneminde kasık bölgesinde, cinsel ilişki sırasında, idrar yaparken ya da dışkılama esnasında ağrılarla kendini belli eder. Bir diğer önemli belirtinin ise çocuk sahibi olmada zorluk olduğunu söyleyen Doç. Dr. Emre Özgü, çikolata kisti belirtileri ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.
7.02.2022Sağlık
10 kadından 1’inde görülüyor! Kısırlığa neden oluyor!
10 kadından 1’inde görülüyor! Kısırlığa neden oluyor!Her 10 kadından 1’inin mücadele ettiği pelvik ağrılarının tedavi edilmediği takdirde infertiliteye kadar varabilen sonuçları olabileceğine dikkat çeken Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof. Dr. Erkut Attar, ağrıların erken tanı konulmadığında kronikleşebildiğini ve merkezi sinir sistemini etkileyebileceğini söyledi.
13.12.2021Sağlık
Şehir hayatı doğurganlığı azaltıyor!
Şehir hayatı doğurganlığı azaltıyor!Günümüzde kadınların eğitim seviyesinin yükselmesi, iş gücüne katılımın artması, kariyer kaygısı ve geniş aile yapısının azalması, özellikle doğurganlığın en yüksek olduğu 21-25 yaş aralığının kaçırılmasına sebep oluyor. Yaş ilerledikçe bazı sağlık sorunlarının artması ve yumurta rezervlerinin azalması ise hamile kalmayı zorlaştırıyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Yücel Karaman anlattı.
28.11.2021Sağlık
Çikolata kisti hastalığının tedavisinde hangi yöntemler uygulanır?
Çikolata kisti hastalığının tedavisinde hangi yöntemler uygulanır?Kadın Hastalıkları ve Doğum Prof. Dr. Ercan Baştu, çikolata kisti hastalığı ve tedavisinde uygulanan yöntemler hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.
17.11.2021Sağlık
Kadınların yüzde 30’unda kısırlık nedeni: Çikolata Kisti
Kadınların yüzde 30’unda kısırlık nedeni: Çikolata KistiKadınlar arasında yaygın şekilde görülen endometriozis, bilinen adıyla “çikolata kisti”, kadınların yüzde 30’unda infertilite (kısırlık) nedeni. Kimi kadınlarda hiçbir belirti vermezken kimilerinde dayanılmayacak sancılara sebep olan ve bebek isteği duyan kadınların hikâyesinde “gebe kalamama” ile kendini gösteren çikolata kisti tedavi edilmemesi durumunda olumsuz tablolara neden olabiliyor.
1.10.2021Sağlık
"Embriyoyu dondurmak tüp bebek tedavisinde avantaj sağlıyor"
"Embriyoyu dondurmak tüp bebek tedavisinde avantaj sağlıyor"Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Yusuf Aytaç Tohma, embriyo dondurma yönteminin tüp bebek tedavisi sürecinde avantaj sağladığına dikkat çekti.
27.08.2021Sağlık
Kadınların yüzde 10’undan fazlasında çikolata kisti görülüyor!
Kadınların yüzde 10’undan fazlasında çikolata kisti görülüyor!Ailesinde, birinci derecedeki yakınlarında endometriozis tanısı olan kadınların 7 kat daha fazla risk altında olduğunu dikkat çeken Kadın Hastalıkları ve Doğum/Jinekolojik Onkoloji Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Petek Balkanlı, endometriozisin yüzde 40 oranında kısırlık nedeni olabileceğini söyledi.
7.07.2021Sağlık
Endoskopik cerrahinin sağladığı 8 avantaj
Endoskopik cerrahinin sağladığı 8 avantajJinekolojik rahatsızlıklar, cinsel yaşamdan çocuk sahibi olma isteğine kadar kadınlar için önem taşıyan birçok konuyu olumsuz yönde etkileyebiliyor. Bu nedenle tedavi sürecindeki cerrahi işlem kararı kadınları oldukça endişelendiriyor. Sürecin yaşam kalitesini en az etkileyecek şekilde gerçekleşmesi bekleniyor. Bu noktada günümüzde artık açık cerrahi yöntemler yerini, birçok avantaj barındıran endoskopik yani kapalı cerrahi yöntemlere bırakıyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Jinekolojik Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Veysel Şal, jinekolojik hastalıklarda laparoskopik, robotik ve histeroskopik cerrahinin avantajları hakkında bilgi verdi.
24.06.2021Sağlık
Hamile kalmayı zorlaştıran durumlara dikkat!
Hamile kalmayı zorlaştıran durumlara dikkat!Çoğu kadının hamilelik yolculuğu farklıdır. Genel sağlık durumunuz hamile kalıp kalmayacağınızı ve bunun kolay mı yoksa zor mu olacağını etkileyebilir. Yaş ve sağlık durumunun yanında hem kadının hem de hem de erkeğin sağlık durumuna ilişkin birçok faktör gebelik şansını etkiler. Adetin düzenli olmasının yanı sıra korunmadığı halde gebeliğin oluşmaması nedeniyle pek çok kadın 'Neden hamile kalamıyorum?' sorusunu sıklıkla kendine sorar. Hamilelik oluşumunu engelleyen birçok faktörün olduğunu belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Meral Sönmezer kilo ve yaş gibi faktörlerin hamilelik oluşumunu geciktirebileceğini belirtiyor. İşte hamileliği engelleyen durumlar ve dikkat edilmesi gerekenler...
16.06.2021Sağlık
Anne olmayı düşünenler bu uyarıya dikkat!
Anne olmayı düşünenler bu uyarıya dikkat!Kadınlar arasında yaygın şekilde görülen, endometriozis, bilinen adıyla çikolata kisti kadınların yüzde 30’unda infertilite (kısırlık) nedeni. Özellikle cerrahi tedavi konusunda titiz davranmak gerektiğini belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Erkut Attar, “Kadın gebe kalmadan ya da yumurta toplama işlemi gerçekleştirilmeden kistin cerrahiyle alınması durumunda hastanın doğurganlığına ağır şekilde zarar verebilir” uyarısında bulundu.
26.04.2021Sağlık
Çikolata kistine dikkat! Uyarı geldi
Çikolata kistine dikkat! Uyarı geldiAnkara'da Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Şadıman Kıykaç Altınbaş, halk arasında 'çikolata kisti' olarak bilinen endometriozisin tıbbi tedavinin ön planda tutularak, tekrarlanan cerrahi girişimlerden kaçınılması gereken kronik bir hastalık olduğunu söyledi.
26.03.2021Sağlık
Bu hastalıklar kadınları erkeklerden farklı etkiliyor
Bu hastalıklar kadınları erkeklerden farklı etkiliyorKadın ve erkek biyolojisi hakkında araştırmalar sonuçlandıkça elde edilen verilerin tedavi yaklaşımlarında önemli kazanımlar sağlayacağını dile getiren Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Erkut Attar, “Kadınlar Günü” özelinde hangi sağlık sorunlarının kadınları daha fazla etkilediğini anlattı.
5.03.2021Sağlık
Kişiye özel tüp bebek tedavisiyle başarı artıyor
Kişiye özel tüp bebek tedavisiyle başarı artıyorHer 10 çiftten birinde infertilite yani kısırlık görülebiliyor. İnfertilite tanısı alan çiftlere uygulanan en etkili tekniğin tüp bebek tedavisi olduğunu söyleyen Doç. Dr. Gonca Yetkin Yıldırım, "Tüp bebek tedavisinde kişiye özel tedaviler sonucu, başarı şansı yani gebelik elde etme oranları artıyor” dedi.
15.02.2021Sağlık
Tüp bebek dışı tedavilerle zaman kaybetmeyin!
Tüp bebek dışı tedavilerle zaman kaybetmeyin!Çikolata kisti, radyoterapi ve kemoterapi tedavisi, sigara kullanımı gibi durumların yumurta sayısını ve kalitesini düşürdüğünü söyleyen Kadın hastalıkları, doğum ve tüp bebek uzmanı Doç. Dr. Gonca Yetkin Yıldırım, "Yumurtalık rezervi düşük olan çoğu kadında hiçbir belirti görülmez. Düşük yumurtalık rezervi olan kadınlarda tüp bebek tedavisine gecikmeden geçilmelidir. Tüp bebek tedavisi dışındaki tedavilerle zaman kaybı yaşanmamalıdır" dedi.
7.02.2021Sağlık
Uzmandan kısırlık uyarısı!
Uzmandan kısırlık uyarısı!Hem kadınlarda hem erkeklerde görülen infertilite yani kısırlığın altında birçok nedenin yatabileceğini söyleyen Doç. Dr. Gonca Yetkin Yıldırım, “Adet düzensizliği en dikkat çeken belirtilerdendir. Ayrıca gebelik olmadığı halde göğüslerden süt gelmesi, obezite, hormon bozukluğuna bağlı aşırı tüylenme ve akne problemi, erkeklerde sertleşme ve boşalma ile ilgili sorunlar, testislerde ağrı ya da şişlik gibi durumlar söz konusuysa gecikmeden bir doktora başvurulmalı” dedi.
19.01.2021Sağlık
'Kadın hastalıklarında kapalı ameliyatların kullanım alanı genişliyor'
'Kadın hastalıklarında kapalı ameliyatların kullanım alanı genişliyor'Kapalı ameliyatlar olarak da tanımlanan endoskopik cerrahi kadın hastalıklarında da yoğun şekilde kullanıldığını söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Gazi Yıldırım, “Kapalı ameliyatların açık ameliyatlara oranla avantajlarının daha fazla olması ve hasta açısından da konfor sağlaması sebebiyle kapalı ameliyatlar hastalar tarafından daha fazla tercih ediliyor” dedi.
11.01.2021Sağlık
İşte tüp bebek sürecinde başarıyı etkileyen en önemli faktör!
İşte tüp bebek sürecinde başarıyı etkileyen en önemli faktör!Tüp bebek başarısını artırmak için anne adayının hayat kalitesinin önem taşıdığını söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Algül Anıl Yılanlıoğlu, “Tüp bebek sürecinde başarıyı etkileyen en önemli faktör annenin yaşıdır” dedi.
6.01.2021Sağlık
Yumurta dondurma işlemi nedir?
Yumurta dondurma işlemi nedir?Kadın Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı, Embriyolog Op. Dr. Öznur Dündar Akın, yumurta dondurma işlemi hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.
22.12.2020Sağlık
Bu sorunlar gebelik şansını azaltıyor!
Bu sorunlar gebelik şansını azaltıyor!Anne olmayı zorlaştıran, hatta bazen engelleyen en önemli sorunlardan biri de tüplerdeki sorunlar. Gebe kalmak için yumurta ve spermin kadınlardaki tüplerde birleşmesi gerekir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Tayfun Kutlu ve Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Dr. Ebru Öztürk Öksüz, gebeliği engelleyen faktörleri ve ve tedavi yöntemlerini anlattı.
17.12.2020Sağlık
Yaşlandıkça yumurta kalitesi de düşüyor!
Yaşlandıkça yumurta kalitesi de düşüyor!Kadınlarda yaş ilerledikçe doğurganlık da azalmaya başlıyor ve hamile kalmak git gide zorlaşıyor. Özellikle 35 yaşından sonra yumurta sayısı ve kalitesi azalıyor ve 40 yaşından sonra ise bu olay daha da hızlanıyor. Döllenme için yumurtanın genç kalması gerektiğini beliten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç Dr. Emre Pabuçcu, yumurta yaşlanmasıyla ilgili merak edilen soruları yanıtladı.
6.12.2020Sağlık
Mustafa Acet kimdir? Mustafa Acet nerede, ne oldu?
Mustafa Acet kimdir? Mustafa Acet nerede, ne oldu?İstanbul Şişli'de özel bir klinikte hizmet veren ünlü tüp bebek uzmanı Dr. Mustafa Acet, hatalı ameliyatlarla hastalarının annelik şansını yok etmekle suçlandı. Yurt dışına kaçan Dr. Acet hakkında 73 ayrı soruşturma açıldı. Mustafa Acet kimdir? Mustafa Acet nerede, ne oldu?
20.07.2020Gündem
Ünlü doktora 73 soruşturma
Ünlü doktora 73 soruşturmaTüp bebek uzmanı Dr. Mustafa Acet, hatalı ameliyatlarla hastalarının annelik şansını yok etmekle suçlandı. Yurt dışına kaçan Dr. Acet hakkında 73 ayrı soruşturma açıldı.
20.07.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Çikolata Kisti ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki çikolata kisti haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.