Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

Son dakika Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı gelişmeleri de dahil olmak üzere 3.395 çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı haberi bulunmuştur. Tüm çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Yeni MİT başkanı kim oldu? 2023 Yeni MİT Başkanı ne zaman açıklanacak?
Yeni MİT başkanı kim oldu? 2023 Yeni MİT Başkanı ne zaman açıklanacak?14 Mayıs ve 28 Mayıs'ta gerçekleştirilen 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinin tamamlanmasının ardından Kabine üyeleri Erdoğan tarafından açıklandı. Hakan Fidan’ın Dışişleri Bakanı olmasının ardından yeni MİT Başkanı'nın kim olacağını merak konusu oldu. Erdoğan, yeni kabineyi açıklarken mevcut MİT Başkanı Hakan Fidan da kabinede yer aldı.
3.06.2023Gündem
Kaç bakanlık var, isimleri ne? Türkiye’de kaç tane bakanlık var? Türkiye’deki bakanlık sayısı ve isimleri
Kaç bakanlık var, isimleri ne? Türkiye’de kaç tane bakanlık var? Türkiye’deki bakanlık sayısı ve isimleriKaç tane bakanlık var, Türkiye'de kaç bakanlık var? 28 Mayıs seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı oldu. İşte Türkiye’deki bakanlıkların listesi…
3.06.2023Gündem
Asgari ücret zammında son dakika gelişmesi! Alt sınır belli oldu, zam hesabı değişti
Asgari ücret zammında son dakika gelişmesi! Alt sınır belli oldu, zam hesabı değiştiAsgari ücret zammı için geri sayım başladı. Zamda alt sınır belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yeni asgari ücrete ilişkin saha çalışmasını sürdürürken, Asgari Ücret Tespit Komisyonu ara zam için haziran ayında toplanacak. Yapılacak ara zamda haziran başında açıklanacak mayıs ayı enflasyon verileri de dikkate alınacak. . Asgari ücret ne kadar, kaç TL olacak? İşte asgari ücret ile ilgili olası zam oranlarıyla birlikte yeni maaşlar...
Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika açıklaması! Asgari ücrette zam takvimi ve oran açıklandı
Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika açıklaması! Asgari ücrette zam takvimi ve oran açıklandıAsgari ücret ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Asgari ücrette zam oranı ve zam takvimi açıklandı. Yeni olası asgari ücret rakamları tek tek açıklandı. Asgari ücret ne kadar, kaç TL olacak? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Haziran ayında Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun toplanması yönünde talimatını verdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkilileri asgari ücret için çalışmalarını bir sürdürüyor. Yeni Kabine'nin belli olması sonrası asgari ücrete ara zam maratonu başlayacak. 2023 seçimleri sonucu Meclis çoğunluğunun Cumhur İttifakı'nda kalması ve Erdoğan yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesi sonrası gözler yapılacak yeni düzenlemelere çevrildi. İşte asgari ücret ile ilgili olası zam oranlarıyla birlikte yeni maaşlar...
TESK Başkanı Palandöken: Prim gün sayısında norm birliği sağlandı
TESK Başkanı Palandöken: Prim gün sayısında norm birliği sağlandıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesinden yararlanacak esnaf ve sanatkarların prim gün sayısının 7 bin 200'e indirilmesiyle norm birliğinin sağlandığını söyledi.
Günlük 11 saatten fazla çalışan işçiye müjde! Dikkat çeken fazla mesai kararı
Günlük 11 saatten fazla çalışan işçiye müjde! Dikkat çeken fazla mesai kararı Milyonlarca özel sektör çalışanını ilgilendiren bir karara imza atan Yargıtay, günlük 11 saati, gece ise 7,5 saati aşan çalışmaların haftalık fazla çalışma süresi (45 saat) doldurulmasa dahi fazla çalışma hükümlerine tabi olduğuna hükmetti.
Emekli, asgari ücretli, memur milyonların geliri artacak! Enflasyon üzerinde zam ve refah payı düzenlemesi geliyor
Emekli, asgari ücretli, memur milyonların geliri artacak! Enflasyon üzerinde zam ve refah payı düzenlemesi geliyorZam geliyor! Milyonlarca vatandaşın geliri artacak. Asgari ücretli, memur ve emeklilere enflasyonun üzerinde zam ve emekliye refah payı verilmesi için düğmeye basıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 7500 lira üzerinde emekli aylığı alan 6 milyon emeklinin aylığına refah payı eklenmesi için harekete geçti. En düşük emekli aylığının 7500 liraya çıkarılmasıyla bunun üzerinde aylık alanlar arasındaki makas yapılan zamla kapatılacak. İşte emekli, asgari ücretli ve memurlara yapılacak zam ile ilgili son dakika gelişmesinin detayları...
Asgari ücret zammı ile ilgili flaş açıklama! Asgari ücret zammı kesinleşti, oran verildi
Asgari ücret zammı ile ilgili flaş açıklama! Asgari ücret zammı kesinleşti, oran verildiAsgari ücret ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Asgari ücret için olası zam tahminleri tek tek açıklandı. Asgari ücrete ara zam kesinleşti. Recep Tayyip Erdoğan, milyonların yüzünü güldürecek düzenlemeler için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'na talimatını verdi. Asgari ücret 2023 Temmuz ayında yeniden belirlenecek. Asgari Ücret Tespit Komisyonu Haziran ayında toplanacak. 6 aylık enflasyon rakamları yeni asgari ücret için belirleyici olacakken, ihracat yönlü büyüme stratejisinin milli gelir üzerindeki artışları, çalışanların maaşları üzerindeki vergi düzenlemesi, asgari ücret ve sosyal transfer harcamaları ile tabana yayılması sağlanacak. 'Brüt-net asgari ücret ne kadar olacak' sorusu merak konusu olurken, masada 3 farklı hesap bulunuyor. En güçlü formül ise netleşti. İşte asgari ücret zammı ile ilgili tüm detaylar...
27.04.2023Ekonomi
65 yaş aylığı alanlar bayram ikramiyesi alacak mı 2023? 65 yaş maaşı alanlara bayram ikramiyesi var mı, 65 yaş aylığı ne kadar?
65 yaş aylığı alanlar bayram ikramiyesi alacak mı 2023? 65 yaş maaşı alanlara bayram ikramiyesi var mı, 65 yaş aylığı ne kadar?Muhtaçlık sınırının altında geliri olan ve bu Valiliklerce/Kaymakamlıklarca tespit edilen kişiler, başvuru yaptıktan sonra şartları karşılaması durumunda yaşlılık maaşı ödemelerinden faydalanabiliyor. Bayram öncesi yaşlılık maaşı alan vatandaşlar “65 yaş aylığı alanlar bayram ikramiyesi alacak mı 2023? 65 yaş maaşı alanlara bayram ikramiyesi var mı?” sorusuna yanıt arıyor.
12.04.2023Ekonomi
Emekli aylığı ile ilgili bakanlıktan flaş açıklama! Hesaplara yatıyor
Emekli aylığı ile ilgili bakanlıktan flaş açıklama! Hesaplara yatıyorÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı emekli aylığı ödemeleriyle ilgili açıklama yaptı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Tüm vatandaşlarımızın 1 Nisan 2023'ten itibaren geçerli aylık farkları 7 Nisan 2023 tarihi itibarıyla hesaplara yatırılacak" denildi.
6.04.2023Gündem
Emekliye bayram müjdesi! Maaş ve ikramiyenin hesaplara yatacağı tarih belli oldu
Emekliye bayram müjdesi! Maaş ve ikramiyenin hesaplara yatacağı tarih belli olduMilyonlarca emekliyi yakından ilgilendiriyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı EYT'liler dahil tüm emeklilerin beklediği açıklamayı yaptı. 2 bin liraya yükseltilen bayram ikramiyelerinin yatırılacağı tarih açıklandı. İşte haberin detayları...
5.04.2023Emekli
4A 4B 4C SSK, Emekli Sandığı BAĞ-KUR emekli maaşı ne zaman yatacak? Emekli maaşı erken mi ödenecek, bayramdan önce emekli maaşları yatar mı?
4A 4B 4C SSK, Emekli Sandığı BAĞ-KUR emekli maaşı ne zaman yatacak? Emekli maaşı erken mi ödenecek, bayramdan önce emekli maaşları yatar mı?Emekli maaşları bayramdan önce yatacak mı 2023, emekli maaşları ne zaman ödenecek 2023? Milyonlarca emeklinin merakla beklediği emekli maaşı ödeme tarihleri ve Ramazan Bayramı ikramiyesi ödeme tarihleri açıklandı.
5.04.2023Ekonomi
Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak 2023? Emekli bayram ikramiyeleri nisanın kaçında verilecek?
Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak 2023? Emekli bayram ikramiyeleri nisanın kaçında verilecek?Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak 2023? Emekli maaşı ve ikramiye ödemeleri 14-19 Nisan tarihleri arasında yapılacak.
5.04.2023Emekli
Emekli maaşları ve bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli oldu
Emekli maaşları ve bayram ikramiyelerinin ödeneceği tarih belli olduEmeklilere maaş ve ikramiye ödemeleri bayramdan önce yapılacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ödeme tarihlerini duyurdu.
5.04.2023Emekli
Bayram ikramiyesi ve emekli aylıkları ile ilgili son dakika açıklaması
Bayram ikramiyesi ve emekli aylıkları ile ilgili son dakika açıklamasıEmekli maaşı ve bayram ikramiyeleri ile ilgili yeni açıklama gedli En düşük emekli maaşının 7500 TL'ye yükseltilmesinin ardından bayram ikramiyelerinin de 2000 TL olarak ödeneceği duyuruldu. Ödeme tarihleri ile ilgili detaylar açıklandı.
Bakanlıktan asgari ücret açıklaması: Gerçeği yansıtmamaktadır
Bakanlıktan asgari ücret açıklaması: Gerçeği yansıtmamaktadırÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yapılan açıklamada, "Bakanımızın asgari ücretle ilgili bir açıklaması olmamıştır. Yazılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.
27.03.2023Ekonomi
3 yıldan az hizmeti bulunan Emekli Sandığı ve Bağ-Kurlular EYT kapsamında mı? EYT 3 yıl şartı var mı? Bakanlık açıkladı!
3 yıldan az hizmeti bulunan Emekli Sandığı ve Bağ-Kurlular EYT kapsamında mı? EYT 3 yıl şartı var mı? Bakanlık açıkladı!23 Mayıs 2022 tarihi itibarıyla 3 yıldan az hizmeti bulunan Emekli Sandığı ve Bağ-Kur çalışanlarının EYT'li sayılmadığına ilişkin iddialara Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Peki, 3 yıldan az hizmeti bulunan Emekli Sandığı ve Bağ-Kurlular EYT kapsamında mı? EYT 3 yıl şartı var mı?
8.03.2023Emekli
e-Devlet'ten EYT için başvuru yapan kişi sayısı açıklandı
e-Devlet'ten EYT için başvuru yapan kişi sayısı açıklandıCumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, bu sabah itibarıyla emeklilikte yaşa takılanlardan (EYT) 700 bin kişinin e-Devlet üzerinden emeklilik başvurusunda bulunduğunu söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Atama kararları Resmi Gazete'de
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! Atama kararları Resmi Gazete'deAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na ilişkin atama ve görevden alma kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.
24.02.2023Gündem
6 bin TL'ye kadar ödeme, işe alımlar hızlanacak! İşte depremzedelere verilecek destekler
6 bin TL'ye kadar ödeme, işe alımlar hızlanacak! İşte depremzedelere verilecek desteklerDepremden etkilenen vatandaşlara destek olmak için yardımlar aralıksız devam ederken sosyal güvenlik boyutunda da yaralar sarılmaya çalışılıyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bu kapsamda önemli düzenlemeleri devreye aldı. Öte yandan mevcut yasalar çerçevesinde sağlanan haklar da var. İşte merak edilenler...
21.02.2023Gündem
Depremzede SSK ve Bağ-Kur emeklilerini ilgilendiren karar! Ödemeler öne çekildi
Depremzede SSK ve Bağ-Kur emeklilerini ilgilendiren karar! Ödemeler öne çekildiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, afet bölgeleri için yapılan çalışmalar kapsamında çeşitli tedbirleri uygulamaya koydu. Bu kapsamda kronik hastalığı olanlar raporlu ilaçlarını reçetesiz alabilecek ayrıca SGK’ya verilmesi gereken tüm bilgi, belge ve beyannameler de ertelendi.
20.02.2023Gündem
Afetzede Barınma Desteği başvuruları e-devlet üzerinden alınmaya başlandı
Afetzede Barınma Desteği başvuruları e-devlet üzerinden alınmaya başlandıAfet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Afetzede Barınma Desteği başvurularının e-devlet üzerinden başlatıldığını bildirdi.
17.02.2023Gündem
Emekli maaşları yattı mı 16 Şubat 2023? SSK Bağkur Emekli Sandığı emekli maaşı erken mi ödenecek, şubat ayı emekli maaşları ne zaman yatacak? Ödeme takvimi!
Emekli maaşları yattı mı 16 Şubat 2023? SSK Bağkur Emekli Sandığı emekli maaşı erken mi ödenecek, şubat ayı emekli maaşları ne zaman yatacak? Ödeme takvimi!Emekli maaşları ne zaman yatacak, emekli maaşları yattı mı? Kahramanmaraş'ta meydana gelen deprem 10 ilde ağır hasara neden oldu. Depremlerin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı emekli maaşlarının erken ödenmesine karar verdi ve maaşlarının yatacağı tarih atardı. Peki, emekli maaşları yattı mı, ne zaman ödenecek? İşte 4A, 4B, 4C SSK Bağkur emekli maaşları takvimine ilişkin merak edilenler...
16.02.2023Emekli
Depremden etkilenen illerde işsizlik ödeneği ve yarım çalışma ödeneği ödemelerinin 15 Şubat'ta yapılacak
Depremden etkilenen illerde işsizlik ödeneği ve yarım çalışma ödeneği ödemelerinin 15 Şubat'ta yapılacakÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, depremden etkilenen illerde işsizlik ödeneği ve yarım çalışma ödeneği ödemelerinin 15 Şubat'ta yapılacağını bildirdi.
11.02.2023Gündem
Emekli maaşları erken mi ödenecek, Şubat ayı SSK BAĞKUR emekli maaşları ne zaman ödenecek? Emekli aylıkları erken yatacak mı?
Emekli maaşları erken mi ödenecek, Şubat ayı SSK BAĞKUR emekli maaşları ne zaman ödenecek? Emekli aylıkları erken yatacak mı? Şubat ayı emekli maaşları ne zaman yatacak, emekli maaşları erken mi ödenecek? Kahramanmaraş'ta yaşanan büyük deprem felaketinde 5. güne girildi. Arama kurtarma çalışmaları devam ederken Hazine ve Maliye Bakanlığı 10 ildeki memur maaşlarının erken yatacağını açıkladı. Yaşanan gelişmenin ardından emekli maaşlarıyla SSK ve Bağkur maaşlarının ne zaman yatacağı, erken yatıp yatmayacağı merak konusu oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) alınan önlemler kapsamında SSK (4A) ve BAĞ-KUR (4B) emeklilerinin Şubat ödeme dönemi gelir/aylıklarının ödeme tarihlerine yönelik açıklama geldi. Peki, Emekli maaşları erken mi ödenecek, SSK ve BAĞ-KUR aylıkları erken mi ödenecek, ne zaman ödenecek?

Benzer Haber Etiketleri

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.