Botaş

Botaş

Son dakika botaş haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan botaş ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını botaş haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Botaş

haberleri sayfasında son dakika yaşanan botaş gelişmeleri de dahil olmak üzere 973 botaş haberi bulunmuştur. Tüm botaş haberleri aşağıda listelenmiştir.
Batman’da petrol boru hattında sızıntı meydana geldi
Batman’da petrol boru hattında sızıntı meydana geldiBOTAŞ’ın, Batman Çayı üzerinden geçen boru hattında gece saatlerinde sızıntı meydana geldi. Çaya sızan petrolün temizlenmesi için çalışma başlatıldı.
23.03.2023Gündem
Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili indirim kararı
Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili indirim kararıBOTAŞ, mart itibarıyla elektrik üretim amaçlı gazın toptan satış fiyatında yüzde 20, sanayi kuruluşlarında ise yüzde 20,95 ila 26,12 arasında indirime gidildiğini açıkladı
28.02.2023Ekonomi
Kızılay, mobil sağlık araçlarının güncel konumlarını paylaştı
Kızılay, mobil sağlık araçlarının güncel konumlarını paylaştıKızılay, deprem bölgesinde başlattığı sağlık desteğini mobil araçlar ve mobil diş kliniği hizmetiyle sürdürüyor. Kızılay, kırsal kesimlere de gönderilen mobil sağlık araçlarının güncel listesini paylaştı.
Bakan Dönmez: BOTAŞ onarım işlemlerini tamamladı
Bakan Dönmez: BOTAŞ onarım işlemlerini tamamladıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde Şırnak Valisi Osman Bilgin ile birlikte depremden etkilenen bölgelerde enerji hatlarındaki onarım çalışmalarını inceledi. Bakan Dönmez, "BOTAŞ onarım işlemlerini tamamladı. Artık bu şehirlerimizin girişinde doğalgaz var" dedi.
12.02.2023Gündem
Bakan Dönmez son durumu paylaştı: Elektrik ve doğal gaz hatlarında hasar var
Bakan Dönmez son durumu paylaştı: Elektrik ve doğal gaz hatlarında hasar varEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 şiddetindeki depremin ardından bölgedeki son durumu değerlendirdi.
6.02.2023Gündem
BOTAŞ'tan doğal gaza indirim!
BOTAŞ'tan doğal gaza indirim!BOTAŞ tarafından yapılan açıklamada, "Büyük sanayi kuruluşları tarafından kullanılan doğal gazın toptan satış fiyatında yüzde 13,30 ile yüzde 17,22 oranlarında indirim yapıldı." ifadeleri kullanıldı.
27.01.2023Ekonomi
Yerli doğal gaz ile ilgili flaş gelişme! Ve tamamlandı
Yerli doğal gaz ile ilgili flaş gelişme! Ve tamamlandıKaradeniz’den çıkarılacak doğal gazı ulusal sisteme aktaracak ölçüm istasyonu ve 36 kilometrelik boru hattı tamamlandı. Boru hattının geçişi için, yol, nehir, bataklık gibi pek çok engel aşılırken, “sıfır hata” için ilk kez “otomatik kaynak makinesi” kullanıldı.
17.01.2023Ekonomi
BOTAŞ 261 işçi alımı yapacak! BOTAŞ personel alımı ne zaman, BOTAŞ 261 işçi alımı şartları nelerdir?
BOTAŞ 261 işçi alımı yapacak! BOTAŞ personel alımı ne zaman, BOTAŞ 261 işçi alımı şartları nelerdir?BOTAŞ 261 işçi alımı yapacağını duyurdu. İlanlar, Türkiye İş Kurumunun İnternet adresinde yayımlanacak. Peki, BOTAŞ personel alımı ne zaman, başvuru şartları açıklandı mı? İşte BOTAŞ personel alımı detayları…
BOTAŞ personel alımı 2023! İŞKUR BOTAŞ 261 personel alımı başvuruları ne zaman, personel alımı başvuru şartları neler?
BOTAŞ personel alımı 2023! İŞKUR BOTAŞ 261 personel alımı başvuruları ne zaman, personel alımı başvuru şartları neler?BOTAŞ 261 personel alımı yapacak. BOTAŞ personel alımı ilanına göre farklı branşlarda 261 personel, BOTAŞ bünyesinde istihdam edilecek. Peki, BOTAŞ personel alımı başvurusu ne zaman başlayacak, BOTAŞ personel alımı şartları neler, hangi kadrolara alım yapılacak?
Bakan Dönmez duyurdu! Türkiye, Bulgaristan'a doğal gaz satacak
Bakan Dönmez duyurdu! Türkiye, Bulgaristan'a doğal gaz satacakEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bir televizyon programında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez, "Türkiye, Bulgaristan'a doğal gaz satacak. Bulgargaz ile BOTAŞ arasında önemli bir anlaşma imzalanacak" ifadelerini kullandı.
2.01.2023Ekonomi
Doğal gaz ile ilgili flaş açıklama geldi! 58 milyar metreküplük doğal gaz rezervi keşfedildi
Doğal gaz ile ilgili flaş açıklama geldi! 58 milyar metreküplük doğal gaz rezervi keşfedildiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün akşam Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada "Fatih Sondaj Gemimiz, Çaycuma-1 sondajında denizin 3 bin 23 metre altında 58 milyar metreküplük doğal gaz rezervini keşfetti." diyerek yeni müjdeyi duyurdu. CNN TÜRK canlı yayınında Fulya Öztürk'ün konuğu olan Enerji Uzmanı İshak Turan "710 milyar metre küplük doğal gaz bize toplam tüketimimizi 12 yıl boyunca karşılayabilecek bir rakam. Türkiye önümüzdeki 50 yıl boyunca doğal gaz tüketimini buradaki tesisten sağlayabilecek" dedi.
27.12.2022Ekonomi
Bakan Dönmez tarih verdi! Türkiye kendi gazını ne zaman kullanacak?
Bakan Dönmez tarih verdi! Türkiye kendi gazını ne zaman kullanacak?Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yeni doğal gaz keşfinin detaylarına ilişkin basın toplantısı düzenledi. Bakan Dönmez "Ekiplerimiz son sürat iş planına uygun olarak çalışmalarını yapıyor. 2023 Mart ayında bu gazı insanımızla buluşturmak istiyoruz" dedi.
27.12.2022Ekonomi
Karadeniz gazının işleneceği yer belli oldu
Karadeniz gazının işleneceği yer belli olduCumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, "Fatih Sondaj Gemimiz, Çaycuma-1 sondajında denizin 3 bin 23 metre altında 58 milyar metreküplük doğal gaz rezervini keşfetti." dedi. CNN TÜRK'te Tarafsız Bölge programında Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin, "2030'larda enerji ihraç edebilen bir ülke konumunda olmamız için atılan en büyük adım bu adım." açıklamasında bulundu. CNN TÜRK Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk de bulunan gazın çok temiz ve kaliteli olduğunu belirtti.
26.12.2022Ekonomi
Enerjide milli adımı başlatan söz! Adım adım tarihi süreç
Enerjide milli adımı başlatan söz! Adım adım tarihi süreçTürkiye'de enerji alanında dev bir yatırım daha hizmete alındı. Türkiye'nin ilk yer altı doğalgaz tesisi olan Silivri Doğal Gaz Depolama Tesisi hizmete girdi. Tarihi adımın temelleri dönemin Enerji ve Tabii ve Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın kritik konuşması ile atılmıştı.
16.12.2022Ekonomi
Yeni petrol açıklaması geldi! "İlave müjdeler gelebilir"
Yeni petrol açıklaması geldi! "İlave müjdeler gelebilir"Türkiye, enerji arz güvenliği alanında dev bir yatırımı daha bugün faaliyete geçiriyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez açılış öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez Gabar Dağında bulunan petrolle ilgili de yeni detaylar paylaştı.
16.12.2022Ekonomi
Büyük gün geldi çattı! Avrupa'nın devi olacak
Büyük gün geldi çattı! Avrupa'nın devi olacakTürkiye’nin en büyük doğal gaz deposu unvanı taşıyacak BOTAŞ’a ait Silivri Doğal Gaz Depolama Tesisi, yeni kapasitesiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün açılacak.
15.12.2022Ekonomi
Borçlar yapılandırıyor! TBMM'ye sunuldu
Borçlar yapılandırıyor! TBMM'ye sunulduAK Parti'nin ekonomi ve enerjiye ilişkin düzenlemeler içeren 'Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi', TBMM'ye sunuldu.
11.12.2022Ekonomi
BOTAŞ İŞKUR üzerinden işçi alımı yapacak! BOTAŞ personel alımı başvurusu nasıl yapılır?
BOTAŞ İŞKUR üzerinden işçi alımı yapacak! BOTAŞ personel alımı başvurusu nasıl yapılır? BOTAŞ, 20 engelli ve 20 eski hükümlü personel alınacak. İlan Resmi Gazete’de yayımlandı. İlana göre, büro görevlisi ve teknisyen kadrolarına işçi alımı gerçekleştirilecek. Peki, BOTAŞ işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? BOTAŞ personel alımı şartları ne? İşte BOTAŞ İŞKUR başvuru ekranı!
Karadeniz gazında yeni gelişme! Sona gelindi
Karadeniz gazında yeni gelişme! Sona gelindiKaradeniz gazını konutlara taşıyacak altyapı çalışmalarında sona yaklaşıldı. BOTAŞ'tan konuyla ilgili yeni bir açıklama geldi.
1.12.2022Ekonomi
Mehmet Ali Kaya kimdir, kaç yaşında, nereli? Görevinden alınan BOTAŞ YK Üyesi Mehmet Ali Kaya’nın biyografisi…
Mehmet Ali Kaya kimdir, kaç yaşında, nereli? Görevinden alınan BOTAŞ YK Üyesi Mehmet Ali Kaya’nın biyografisi…BOTAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Kaya görevden alınarak yerine Ali Serkan Erdoğan getirildi. Peki, görevden alınan Mehmet Ali Kaya kimdir, kaç yaşında, nereli?
31.10.2022Gündem
İran-Türkiye doğal gaz boru hattında çalışmalar tamamlandı
İran-Türkiye doğal gaz boru hattında çalışmalar tamamlandıİran-Türkiye Doğal Gaz Boru Hattında bakım-onarım çalışmaları tamamlandı.
11.10.2022Ekonomi
BOTAŞ’tan “Doğal gaz depolarında 600 milyon metreküp eksik var” iddialarına yalanlama
BOTAŞ’tan “Doğal gaz depolarında 600 milyon metreküp eksik var” iddialarına yalanlamaBoru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi'nden (BOTAŞ), "Silivri Yer Altı Doğal Gaz Depolama Tesisi rezervuarlarında 4,6 milyar metreküp depolama gazı bulunmakta olup hem Tuz Gölü hem de Silivri Tesislerinde depo doluluk oranı yüzde 100’e ulaşmıştır" açıklamasını yaptı.
8.10.2022Ekonomi
Elektrik ve doğal gaz fiyatlarıyla ilgili flaş karar! Yeni tarife belli oldu
Elektrik ve doğal gaz fiyatlarıyla ilgili flaş karar! Yeni tarife belli olduElektrik ve doğal gazda yeni tarife belli oldu. Aboneleri yakından ilgilendiren karar yayımlandı. Doğal gaz toptan satış fiyat tarifesinde değişiklik yapıldı. Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'nin (BOTAŞ) açıkladı. 1 Ekim'den itibaren geçerli olmak üzere doğal gaz satış fiyatlarında Türkiye Organize Toptan Doğal Gaz Satış Piyasası'nda belirlenen günlük referans fiyatının baz alınmaya başlanacak. Öte yandan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) faaliyet bazlı, nihai ve yeşil tarife tablolarına göre, elektrikte tüm abone gruplarının 1 Ekim'den itibaren geçerli olan tarifeleri değişmedi. İşte son dakika haberinin detayları...
30.09.2022Ekonomi
Karadeniz gazında sona yaklaşılıyor! Bakan Dönmez tarihi açıkladı
Karadeniz gazında sona yaklaşılıyor! Bakan Dönmez tarihi açıkladıKaradeniz gazıyla ilgili yeni gelişme. Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde bulunan Filyos Doğalgaz İşleme Tesisinde incelemelerde bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, mart ayı içinde karaya ilk gaz akışını sağlamayı planladıklarını belirterek, An itibari ile 16 inçlik doğal gazın taşınacağı ana boru hattının 140 kilometresi tamamlandı dedi.
20.09.2022Ekonomi
Doğalgaz ve elektriğe zam geldi mi? Elektriğe ne kadar zam geldi? Doğalgaz zammı ne kadar oldu?
Doğalgaz ve elektriğe zam geldi mi? Elektriğe ne kadar zam geldi? Doğalgaz zammı ne kadar oldu? BOTAŞ ve EPDK açıladı! Elektrik ve doğalgaza zam geldi! 1 Eylül’den geçerli olmak üzere elektrik ve doğalgaza zam yapıldı. Peki, Elektriğe ne kadar zam geldi? Doğalgaz zammı ne kadar oldu? İşte elektik ve doğalgaza zam oranı!
2.09.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Botaş ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki botaş haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.