Bendevi Palandöken

Bendevi Palandöken

Son dakika Bendevi Palandöken haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Bendevi Palandöken ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Bendevi Palandöken haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Bendevi Palandöken

haberleri sayfasında son dakika yaşanan bendevi palandöken gelişmeleri de dahil olmak üzere 537 bendevi palandöken haberi bulunmuştur. Tüm bendevi palandöken haberleri aşağıda listelenmiştir.
Gelire göre vergi! Eylül ayına yetişir mi? Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz açıkladı
Gelire göre vergi! Eylül ayına yetişir mi? Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz açıkladıCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’dan vergi düzenlemesi taleplerine destek açıklaması geldi. Eylülde açıklanacak OVP çalışmaları kapsamında iş dünyası temsilcileriyle Ankara’da ikinci kez bir araya gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, işçi ve işveren kesiminin vergiyle ilgili taleplerini desteklediğini açıkladı. Bu konuda yoğun talep geldiğini vurgulayan Yılmaz köklü değişimlere işaret ederek, “Bu konuda çalışma yapılmalı. Bunu vergi artacak ya da azalacak diye değerlendirmemek gerekiyor. Buna vergi sisteminin modernize edilmesi, sadeleştirilmesi, daha dengeli hale getirilmesi diyelim” diye konuştu.
9.08.2023Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken: Prim gün sayısında norm birliği sağlandı
TESK Başkanı Palandöken: Prim gün sayısında norm birliği sağlandıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesinden yararlanacak esnaf ve sanatkarların prim gün sayısının 7 bin 200'e indirilmesiyle norm birliğinin sağlandığını söyledi.
Erken emeklilik müjdesi! TESK'ten Erdoğan'a 'prim günü' teşekkürü
Erken emeklilik müjdesi! TESK'ten Erdoğan'a 'prim günü' teşekkürüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri Cumhuriyet Meydanı'nda katıldığı mitingde, "1 milyon küçük esnafımızın prim ödeme gün sayısını SSK'lılarla eşitleyerek 7 bin 200 güne indiriyoruz. Esnaf kardeşlerime hayırlı olsun" dedi. Konuyla ilgili TESK Başkanı Bendevi Palandöken Erdoğan'a teşekkür etti.
6.05.2023Ekonomi
EYT staj sigortası mağdurlarını kapsayacak mı? 'Müjdeli haber bekliyoruz' dedi ve açıkladı
EYT staj sigortası mağdurlarını kapsayacak mı? 'Müjdeli haber bekliyoruz' dedi ve açıkladıEYT staj sigortası mağdurlarını kapsayacak mı? sorusu merak ediliyordu. EYT'nin yürürlüğe girmesiyle birlikte staj sigortası konusunda yeni açıklamalar yapıldı. Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, staj sigortasıyla ilgili son dakika açıklamasında bulundu. İşte haberin detayları...
22.04.2023Ekonomi
EYT'de borçlanma talebi! Uzman isimden 'staj' açıklaması
EYT'de borçlanma talebi! Uzman isimden 'staj' açıklamasıEYT yasası 3 Mart 2023 tarihi itibarı ile yasalaştı. Ancak staj ve çıraklık mağdurlarının hak arayışlar devam ediyor. Farklı illerde bir araya gelen grup üyeleri borçlanma hakkı taleplerini yineliyor. EYT'de stajerlerin sorunu devam ederken İş ve Sosyal Güvenlik Uzmanı Murat Bal dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Bal yurt dışında staj yapanların borçlanarak emekli olabileceğini duyurdu.
TESK Genel Başkanı Palandöken: Bağ-Kur’lu esnaf ve staj mağdurları EYT’den faydalandırılmalı
TESK Genel Başkanı Palandöken: Bağ-Kur’lu esnaf ve staj mağdurları EYT’den faydalandırılmalıTESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, EYT düzenlemesi kapsamında ek bir madde ile Bağ-Kur’lu esnafın ve staj mağdurlarının EYT’den faydalandırılması gerektiğini söyledi.
27.03.2023Ekonomi
Deprem bölgesinde esnafa büyük destek! Ticaret yeniden canlanıyor
Deprem bölgesinde esnafa büyük destek! Ticaret yeniden canlanıyorKahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği bölgede binlerce esnaf da ciddi yara aldı. Bir yandan enkaz kaldırma çalışmaları sürerken, diğer taraftan esnaf, hasar görmeyen binalardaki işyerlerini açmaya başladı. Bölgede ticari faaliyetlerin yeniden başlaması için birinci adımda geçici işyerleri kurulacak. Az hasarlı üretim merkezlerinde gerekli altyapı çalışmaları, makine revizyonları, tadilatlar yapılacak.
28.02.2023Ekonomi
Bakan Kurum: 23 bin 59 arama kurtarma personelimizle mücadele veriyoruz
Bakan Kurum: 23 bin 59 arama kurtarma personelimizle mücadele veriyoruzÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Toplam 23 bin 59 arama kurtarma personelimizle bir kardeşimizin, bir vatandaşımızın daha hayata tutunabilmesinin mücadelesini veriyoruz." dedi.
12.02.2023Gündem
EYT staj sigortası mağdurlarını kapsayacak mı? Prim ve borçlanma önerisi
EYT staj sigortası mağdurlarını kapsayacak mı? Prim ve borçlanma önerisiEYT staj sigortası mağdurlarını kapsayacak mı? sorusu merak ediliyordu. EYT staj sigortası kabul edildi mi sorusuna staj ve çıraklık yapan binlerce EYT’li yanıt arıyordu. EYT staj mağdurlarıyla ilgili sıcak gelişmelere yaşanıyor. EYT'nin Meclis'e gelmesiyle birlikte staj sigortası konusunda yeni açıklamalar yapıldı. Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, staj sigortasıyla ilgili yeni öneriyi açıkladı. İşte haberin detayları...
4.02.2023Emekli
EYT düğümü çözüldü! ‘Staj ve Çıraklık’ engeline takılanlar ile ilgili son dakika açıklaması geldi
EYT düğümü çözüldü! ‘Staj ve Çıraklık’ engeline takılanlar ile ilgili son dakika açıklaması geldiEYT ile ilgili son dakika açıklaması! Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili 20 yılı aşan kördüğüm geçtiğimiz ay çözüldü. Yaklaşık 2 milyon 500 bin kişi, emeklilik hakkı kazandı. EYT düzenlemesinin şubat ayı ortasında yasalaşması beklenirken bir yandan da staj ve çıraklık mağdurları sesini duyurmaya çalışıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Çalışma Bakanı Vedat Bilgin, “Onlar mağdur değildir” dedi. Vatandaşlar ise stajyer ya da çırak olarak bilfiil çalıştıkları günlerin prim günlerine sayılmasını istiyor. İşte EYT’de staja takılanlarla ilgili son gelişmeler...
17.01.2023Ekonomi
Kira artışına yeni sınır mı geliyor? Dikkat çeken açıklama
Kira artışına yeni sınır mı geliyor? Dikkat çeken açıklama İşyerlerine yapılacak kira artışı yüzde 72’yi aşarak zirveyi gördü. Kimi mal sahipleri ise yüzde 200’ün üzerinde zam talep ediyor. “Esnaf kira sorununa çözüm bekliyor” diyen TESK Başkanı Bendevi Palandöken, “Konutta olduğu gibi işyerinde de kira artışına bir süreliğine zam sınırı getirelim. Bu yüzde 25 değil, yüzde 30 da olabilir. Aksi takdirde esnaf bu yükü kaldıramaz” şeklinde konuştu.
7.01.2023Ekonomi
Zincir marketlerdeki gıda fiyatlarıyla ilgili açıklama! Palandöken: Kanunla sınırlandırılması gerekiyor
Zincir marketlerdeki gıda fiyatlarıyla ilgili açıklama! Palandöken: Kanunla sınırlandırılması gerekiyorTESK Başkanı Bendevi Palandöken, CNN Türk'te Göksu Öngören Özgür'ün sunduğu Akıl Çemberi programında son dönem gıda fiyatlarındaki artışlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Palandöken yaptığı açıklamalarda, "İlk başta ticari ahlak olacak. Siz rahatsız olmuyor musunuz, bir gün gidiyorsunuz 100 lira diğer gün 150 lira. Başından bozuldu bu iş." ifadelerini kullandı. Palandöken konuşmasının devamında, "Temel ihtiyaçlar maddeleri en önemli konu. Hayatın her alanında kurallar var. Bizler perakende piyasasında da kuralların olması gerektiğini yıllardır savunuyoruz. Bir kanunla bu ticaretin sınırlandırılması gerekiyor." dedi.
2.12.2022Gündem
Market fiyatlarıyla ilgili dikkat çeken çıkış! 'Zamlar art niyetli'
Market fiyatlarıyla ilgili dikkat çeken çıkış! 'Zamlar art niyetli'Fahiş fiyat tartışmasında tansiyon düşmüyor. Marketler artan girdi maliyetlerini gösterip “Biz fahiş fiyatlı etiket koymuyoruz” diyor. Bazı ürünler haftadan haftaya hatta günden güne zamlanıyor. Vatandaşlar da ‘Her gün etiket değişir mi’ diye soruyor. Uzmanlar ise “Bazı ürünlerde maliyetten kaynaklı artış normal ama piyasada art niyetli zamlar da var” diyor.
2.12.2022Ekonomi
MEB kararı resmen duyurdu! 81 ilde geçerli olacak, yüzde 25 ile sabitlendi
MEB kararı resmen duyurdu! 81 ilde geçerli olacak, yüzde 25 ile sabitlendiMilli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni bir karar alındı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer 'yüzde 25 artışla sabitleme kararı aldık' diyerek duyurdu. Son 2 haftadan beri ciddi şikayetler alındığını belirten Bakan Özer, gerekli yazışmalar tamamlandıktan sonra tüm illerin bilgilendirileceğini açıkladı. İşte detaylar...
31.10.2022Eğitim
Bakan Akar, Kurtdereli güreşlerinin final gününe katıldı
Bakan Akar, Kurtdereli güreşlerinin final gününe katıldıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Balıkesir'de düzenlenen Kurtdereli Yağlı Pehlivan güreşlerinin final gününe katıldı.
14.08.2022Siyaset
TESK Başkanı Palandöken: 'Market ve AVM olmasın' demiyoruz, kuralı olsun
TESK Başkanı Palandöken: 'Market ve AVM olmasın' demiyoruz, kuralı olsunTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, zincir marketlere ve AVM’lere karşı olmadıklarını belirtip, "'Market, AVM olmasın' demiyoruz ama kuralı olsun. Beni ezdirmesin. Akşam 19.00’da kapatsın. Dünya bunu yapıyor” dedi.
3.08.2022Ekonomi
Et fiyatlarına zam geldi mi, en ucuz kırmızı et ne kadar oldu? İstanbul’da kıyma, kuşbaşı et fiyatları…
Et fiyatlarına zam geldi mi, en ucuz kırmızı et ne kadar oldu? İstanbul’da kıyma, kuşbaşı et fiyatları…Et fiyatlarına zam geldi mi, kırmızı etin kilosu ne kadar oldu? Zamlardan en çok etkilenen besin ürünlerinden ete bayramdan sonraki hafta zam geldi. Et fiyatlarına Kurban Bayramı'ndan hemen sonraki hafta, ortalama 10 lira zam geldi. Sektör temsilcileri, bayramdan sonra durgunluk beklediklerini, ancak zammın devam ettiğini belirtti. Peki, En ucuz kırmızı et ne kadar oldu? İstanbul’da kıyma, kuşbaşı et fiyatları kaç TL, ete ne kadar zam geldi?
2.08.2022Ekonomi
Zam geldi! Kırmızı et fiyatları arttı, en düşük kilo fiyatı 150 TL
Zam geldi! Kırmızı et fiyatları arttı, en düşük kilo fiyatı 150 TLKırmızı et fiyatlarına zam gelmeye devam ediyor. Et fiyatlarında, Kurban Bayramı'ndan hemen sonraki hafta, ortalama 10 lira zam geldi. Sektör temsilcileri, bayramdan sonra durgunluk beklediklerini, ancak zammın devam ettiğini belirtiler. Fiyatlardaki artış nedeniyle vatandaşın kırmızı ete olan talebi azaldı. Bu nedenle kasaplar kepenk kapatıyor. Haziran ayında İstanbul'da 17 kasap kapandı.
2.08.2022Ekonomi
TESK Genel Başkanı Palandöken: Bu perakende yasası düzenleme, fiyatlara istikrar yasası
TESK Genel Başkanı Palandöken: Bu perakende yasası düzenleme, fiyatlara istikrar yasasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bu perakende yasası düzenleme, fiyatlara istikrar yasası. Bu olmazsa olmaz. Bunun yapılması, ihmal edilmeden hayata geçirilmesi lazım” dedi.
19.07.2022Ekonomi
İş dünyası darbelere karşı tek ses
İş dünyası darbelere karşı tek sesHain darbe girişiminin yıl dönümünde iş dünyasından darbelere karşı tek ses yükseldi.
15.07.2022Ekonomi
Bağ-Kur emekli aylıklarında ek düzenleme yapılması talep edildi
Bağ-Kur emekli aylıklarında ek düzenleme yapılması talep edildiBağ-Kur'lu olarak çalışma hayatında bulunduktan sonra emekli olanların maaşlarında ek düzenleme yapılması talep edildi TESK tarafından yapılan açıklamada Bağ-Kur'luların emekli olduklarında iş yerini kapatma şartının kaldırılması ve emekli maaşlarında düzenleme yapılması gerektiğine vurgu yapıldı.
TESK Başkanı Palandöken’den dayanışma mesajı
TESK Başkanı Palandöken’den dayanışma mesajıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken, “Dayanışmayı ve yardımlaşmayı sağlamlaştıran bir bayrama daha kavuşmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu bayram insanlar birbirine daha çok destek olmalı, bayramın asıl amacının yardımlaşmak ve paylaşmak olduğu unutulmamalı” dedi.
8.07.2022Ekonomi
İnternette ucuz kurbana dikkat!
İnternette ucuz kurbana dikkat!Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Kurban Bayramı’nın yaklaşması üzerine kurbanlık arayışları başladı. Palandöken sahte para ve dolandırıcılar konusunda uyardı.
26.06.2022Ekonomi
TESK Genel Başkanı Palandöken: Esnafımız bayram alışverişleri için umutlu
TESK Genel Başkanı Palandöken: Esnafımız bayram alışverişleri için umutlu Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnafımız kurban bayramının yaz sezonuna gelmesiyle hem tatil hem de bayram alışverişleri için umutlu” dedi.
24.06.2022Ekonomi
Aylık 12.000 TL maaş istiyorlar, sayıları hızla azalıyor
Aylık 12.000 TL maaş istiyorlar, sayıları hızla azalıyorYüksek maaş talepleri arttı. 12.000 TL maaş ödemesi işveren tarafından karşılananamıyor. Geçtiğimiz günlerde işsizlik rakamları açıklandı. Türkiye'de işsizlik oranı, nisanda bir önceki aya göre 0,1 puanlık artışla yüzde 11,3 seviyesinde gerçekleşti. İşsizlik oranlarının artışı kayıt dışı istihdamdaki artışa paralel olarak yükseliyor. Kaçak göçmenlerin pek çok iş yerinde düşük ücretle kayıt dışı olarak çalıştırılması vatandaşların işsiz kalmasına yol açıyor. Kayıt dışı istihdam ile mücadelede önemli adımlar atılıyor, denetimler artırılıyor. Kayıt dışı çalıştığı tespit edilen kaçak göçmenler ise sınır dışı ediliyor. Bunu fırsat bilen göçmen işçiler kendi aralarında gruplar kurarak yüksek maaş istemeye başladı. Dönerciler “Günde 20 kilo et kesip 12 bin lira istiyor” diye dert yandı...

Benzer Haber Etiketleri

Bendevi Palandöken ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki bendevi palandöken haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.