Başpiskopos

Başpiskopos

Son dakika Başpiskopos haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Başpiskopos ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Başpiskopos haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Başpiskopos

haberleri sayfasında son dakika yaşanan başpiskopos gelişmeleri de dahil olmak üzere 161 başpiskopos haberi bulunmuştur. Tüm başpiskopos haberleri aşağıda listelenmiştir.
Fatih Erbakan'dan Ayşenur Arslan’a tepki: İfadeleri asla kabul edilemez
Fatih Erbakan'dan Ayşenur Arslan’a tepki: İfadeleri asla kabul edilemezYeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Gazeteci Ayşenur Arslan'ın Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) ile ilgili açıklamalarına tepki göstererek, “Kıbrıs’taki Müslüman Türk varlığını ortadan kaldırmaya yönelik plan ve eylemler karşısında kurulan Türk Mukavemet Teşkilatı’nı ‘illegal oluşum’ olarak tanımlamaya çalışan televizyon sunucusunun bu tavrı ve ifadeleri asla kabul edilemez. Kendini bilmez kişilerin tarihi gerçekleri ters yüz etme ve çarpıtma çabaları bugüne kadar olduğu gibi bugün ve bundan sonra da sonuçsuz kalacaktır” dedi.
10.02.2022Siyaset
Miçotakis, Amerika Başpiskoposu Elpidoforos ile  görüşmesini iptal etti
Miçotakis, Amerika Başpiskoposu Elpidoforos ile görüşmesini iptal ettiYunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in, New York’ta Türkevi açılışına katılan Amerika Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu Elpidoforos ile planlanan görüşmesini iptal ettiği bildirildi.
23.09.2021Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Rum-Yunan tarafının Başpiskopos'a yaptığı saldırıları kınadı
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Rum-Yunan tarafının Başpiskopos'a yaptığı saldırıları kınadıKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, New York'ta Türkevi'nin açılış törenine katılan Amerika Başpiskoposu Elpidoforos'a yönelik Rum-Yunan liderliğinin yaptığı saldırıları kınayarak, "Bu hareketler, Rum ve Yunan taraflarının bağnazlık ve tahammülsüzlüğünün ne düzeyde olduğunu göstermektedir." dedi.
22.09.2021Dünya
Yunanistan ve Güney Kıbrıs'ı çıldırtan fotoğraf! Başpiskopos Elpidophoros Lambriniadis Türkevi açılışına katılmıştı...
Yunanistan ve Güney Kıbrıs'ı çıldırtan fotoğraf! Başpiskopos Elpidophoros Lambriniadis Türkevi açılışına katılmıştı...Son dakika haberine göre; Amerika Başpiskoposu Elpidophoros Lambriniadis'in, New York'taki Türkevi'nin açılışına katılması Güney Kıbrıs Rum Kesimi ve Yunanistan'da tepki çekti. Başpiskopos Elpidophoros açılışın ardından sosyal medya üzerinden attığı mesajla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı tebrik ederken, mesaja tepki gösteren Güney Kıbrıs Rum Kesimi Cumhurbaşkanı Nicos Anastasiades, başpiskoposla New York'ta yapacağı görüşmeyi de iptal etti.
22.09.2021Dünya
Vatikan'da Papalık sırrı kalktı! Kilise istismarları...
Vatikan'da Papalık sırrı kalktı! Kilise istismarları...Son dakika haberine göre; Vatikan, yetişkinlerin, din adamları ve kilise hizmetindekiler tarafından istismarını suç kapsamına aldı. Bu karar14 yıl süren çalışmanın ardından alınırken, belirlenen yeni hükümler, Katolik Kilisesi Kanunu'nun revize edilmiş ceza yasası kısmına eklendi.
1.06.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu'dan Avrupa Birliği ve vize açıklaması
Bakan Çavuşoğlu'dan Avrupa Birliği ve vize açıklamasıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Türkiye ile AB ilişkileri hakkında konuşarak, "AB ile ilişiklerde son dönemde olumlu atmosfer var. Vize serbestisi hayata geçebilir, bu bir sözdür." ifadelerini kullandı.
18.01.2021Gündem
Türkiye'den Yunanistan Başpiskoposu'na çok sert yanıt!
Türkiye'den Yunanistan Başpiskoposu'na çok sert yanıt!Dışişleri Bakanlığı, Atina ve Tüm Yunanistan Başpiskoposu'nun İslam dinine yönelik hakaret içerikli ifadelerine karşılık, "Atina ve tüm Yunanistan Başpiskoposu Ieronimos'un bir televizyon kanalına verdiği mülakatta sarf ettiği, İslam dinine ilişkin haddini bilmez ifadelerini şiddetle kınıyoruz" açıklamasında bulundu.
17.01.2021Gündem
Rum Başpiskopos II. Hrisostomos: Erdoğan gerçek bir vatansever
Rum Başpiskopos II. Hrisostomos: Erdoğan gerçek bir vatanseverGüney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu II. Hrisostomos, gündeme ilişkin yaptığı değerlendirmede, Cumhurbaşkanı Erdoğandan da bahsetti. Hrisostomos, Türk lider Erdoğan, yıllarca Türkiye'nin ucuz işgücünü kullanan Avrupa'dan bugün intikam alan gerçek bir vatansever ifadelerini kullandı.
27.12.2020Gündem
Mike Pompeo'nun Türkiye açıklamasını manşetten verdiler! ABD'yi korku sardı: Türkiye’nin giderek artan askeri kabiliyetleri...
Mike Pompeo'nun Türkiye açıklamasını manşetten verdiler! ABD'yi korku sardı: Türkiye’nin giderek artan askeri kabiliyetleri...Gelen son dakika haberine göre, İstanbul'a gelen ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Fener Rum Patrikhanesi'ni ziyaret etti. Türkiye'deki tek günlük ziyaretinde Pompeo kilisede Fener Rum Patriği Bartholomeos ile görüştü. Görüşmenin ardından Rüstem Paşa Camii'ye giden Pompeo, Türkiye ziyareti öncesi Fransız gazetesi Le Figaro’ya açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin askeri gücüne değinen Pompeo, "Türkiye’nin giderek artan askeri kabiliyetleri bir endişe kaynağı" ifadelerini kullandı.
17.11.2020Dünya
Kıbrıs tarihi! KKTC ne zaman, nasıl kuruldu? İlk devlet başkanı kimdi? KKTC bağımsızlık tarihi!
Kıbrıs tarihi! KKTC ne zaman, nasıl kuruldu? İlk devlet başkanı kimdi? KKTC bağımsızlık tarihi!Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 37. kuruluş yıl dönümü etkinliklerle kutlanıyor. Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) kuruluşuna giden yolda bir yandan tüm diplomatik kanalları zorlarken diğer yandan diplomasi yanıtsız kaldığında Kıbrıs Türkü'nün varlığını güvence altına almak için Barış Harekatı ile sahada varlık gösterdi. Türkiye'nin garantörlüğü, KKTC'nin kuruluş sürecine olumlu yansıyan en önemli unsurlardan biri oldu. Peki, KKTC nasıl kuruldu? İlk devlet başkanı kimdi? KKTC bağımsızlığını ne zaman ilan etti? İşte Kıbrıs tarihi hakkında merak edilenler...
15.11.2020Gündem
Papa Francis'den Pompeo'nun görüşme talebine ret!
Papa Francis'den Pompeo'nun görüşme talebine ret!Katolik aleminin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Francis, ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nun Vatikan ziyareti sırasında görüşme talebini reddettiği öğrenildi.
29.09.2020Dünya
ABD’de kaos devam ediyor
ABD’de kaos devam ediyorAmerika Birleşik Devletleri’nin birçok kentinde kaos bitmek bilmiyor. Siyahi Amerikalı George Floyd’un öldürülmesi sonrası başlayan protestolar, bazı şehirlerde halen devam ediyor. Ancak biraz iş çığırından çıkmış durumda.
27.07.2020Dünya
Skandal paylaşıma Türkiye'den sert tepki! Yunanistan'a söyleyebiliyor mu?
Skandal paylaşıma Türkiye'den sert tepki! Yunanistan'a söyleyebiliyor mu? Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in Ayasofya paylaşımına yanıt verdi. Pence, "Başpiskopos Elpidophoros'a da söylediğim gibi, ABD Ayasofya'nın tüm inançlar için ilham ve tefekkür kaynağı olarak ulaşılabilir kalması çağrısında Yunan Ortodoks Kilisesinin yanında durmaktadır." ifadelerini kullanmıştı.
24.07.2020Dünya
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın'dan 'Ayasofya' açıklaması
MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın'dan 'Ayasofya' açıklamasıMHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Batı dünyasında hala Ayasofya’nın unutulmamış olması ve 576 yıl önce sonsuza dek Türklere ait bir varlık haline gelmiş olan bu ibadethaneyle ilgili beyhude rüyalar görülmesi çok manidardır." ifadesini kullandı.
10.07.2020Siyaset
Kardinal George Pell'in temyiz başvurusu reddedildi
Kardinal George Pell'in temyiz başvurusu reddedildiMelbourne'da görev yaptığı dönemde kilise korosundaki iki erkek çocuğa cinsel tacizde bulunmaktan mahkum olduğu 6 yıllık hapis cezası için temyize giden eski Vatikan Ekonomi Bakanı ve Avustralya Kardinali George Pell'in başvurusu kabul edilmedi.
21.08.2019Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan Aram Ateşyan’ı arayarak taziyelerini iletti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Aram Ateşyan’ı arayarak taziyelerini ilettiCumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Ermenileri Patriği Mutafyan’ın vefatı nedeniyle Patrikvekili Başpiskopos Aram Ateşyan’ı arayarak taziyelerini iletti.
8.03.2019Gündem
Son dakika... Ve Barbarin istifasını sundu!
Son dakika... Ve Barbarin istifasını sundu!Fransa'da Lyon Başpiskopos'u Philippe Barbarin, taciz olaylarını örtbas ettiğinden dolayı suçlu bulunmasının ardından istifa edeceğini duyurdu.
7.03.2019Dünya
City of London' Suu Çi'ye verdiği nişanı geri alacak
City of London' Suu Çi'ye verdiği nişanı geri alacakLondra'nın finans merkezi City of London, Myanmar Dışişleri Bakanı ve Devlet Başkanlığından Sorumlu Devlet Bakanı Aung San Suu Çi'ye 2017'de verilen Özgürlük Nişanı'nı geri almak için harekete geçti.
11.01.2019Dünya
Fener Rum Patrikhanesi'nde tarihi gün!
Fener Rum Patrikhanesi'nde tarihi gün!Fener Rum Patriği Bartholomeos, Ukrayna Ortodoks Kilisesi'ne "otosefali" (Ortodokslukta kendilerine ait bir baş tarafından yönetilen Ortodoks kiliselerine verilen ad) kazandıran kararnameyi Devlet Başkanı Petro Poroşenko'nun katıldığı törenle verdi.
5.01.2019Dünya
Ermenistan'da Kayseri köyü var ama içinde Kayserili yok
Ermenistan'da Kayseri köyü var ama içinde Kayserili yokErmenistan'daki Nor Kesaria yani 'Yeni Kayseri’ adındaki köy Türkiye’den bölgeye gidenleri şaşırtıyor. Ancak Yeni Kayseri köyünde, artık çok yaşlı ve akıl sağlığını yitirmiş olan bir tek kişinin dışında Kayserili yaşamıyor.
16.12.2018Yaşam
Rahipler birbirine girdi
Rahipler birbirine girdiRusya ile Ukrayna arasındaki siyasi gerilimin kiliselere de sıçradığı Ukrayna, din adamlarının yumruk yumruğa kavgasına sahne oldu.
13.12.2018Dünya
'Eski kiliseler, gece kulübüne ya da diskoya çevrilmesin'
'Eski kiliseler, gece kulübüne ya da diskoya çevrilmesin'Katolik Kilisesi'nin yönetim merkezi Vatikan; satışa çıkarılan kiliselerin gece kulübü, diskotek ya da restoran gibi işletmelere çevrilmemesi çağrısı yaptı. Papa Francesco, "Eski kiliseler, insanlığa en faydalı biçimde ve özellikle de yoksullara hizmet edecek şekilde kullanılsın" dedi.
1.12.2018Dünya
Şifresi çözüldü! Hürrem'in ayak oyunu...
Şifresi çözüldü! Hürrem'in ayak oyunu...İstanbul'un fethiyle başlayan Yeni Çağ boyunca İstanbul'da görev yapan Hırvat Antun Vrancic'in yazdığı mektuplar, şifreleri kırılarak kitap haline getirildi.
17.11.2018Kültür Sanat
Yunanistan'da Çipras'a şok! Reddettiler...
Yunanistan'da Çipras'a şok! Reddettiler...Yunanistan Ortodoks Kilisesi, din adamlarının memurluktan çıkarılmasına yönelik Başbakan Çipras ve Başpiskopos İeronomios arasında varılan mutabakatı reddetti.
16.11.2018Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Başpiskopos ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki başpiskopos haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.