Asgari Ücret Tespit Komisyonu

Asgari Ücret Tespit Komisyonu

Son dakika Asgari Ücret Tespit Komisyonu haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Asgari Ücret Tespit Komisyonu ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Asgari Ücret Tespit Komisyonu haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu

haberleri sayfasında son dakika yaşanan asgari ücret tespit komisyonu gelişmeleri de dahil olmak üzere 629 asgari ücret tespit komisyonu haberi bulunmuştur. Tüm asgari ücret tespit komisyonu haberleri aşağıda listelenmiştir.
Asgari ücrete zam kararı Resmi Gazete'de
Asgari ücrete zam kararı Resmi Gazete'deAsgari Ücret Tespit Komisyonu Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
24.06.2023Ekonomi
Evde bakım maaşı ne kadar oldu (2023 Temmuz zammı)? Evde bakım maaşına zam geldi mi, engelli yakını aylığı ne kadar olacak 2023, evde bakım maaşı kişi başına gelir ne kadar oldu?
Evde bakım maaşı ne kadar oldu (2023 Temmuz zammı)? Evde bakım maaşına zam geldi mi, engelli yakını aylığı ne kadar olacak 2023, evde bakım maaşı kişi başına gelir ne kadar oldu?Asgari ücrete ara zam açıklandı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu zammı belirlemek için üçüncü kez bir araya geldi. 13 Haziran'da ilk toplantısını yapan komisyon dün ikinci kez toplanmıştı. Toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ve TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol da katıldı. Toplantının ardından Bakan Işıkhan yaptığı açıklamada 2023'ün ikinci yarısında brüt 13 bin 14 net asgari ücret 11 bin 402 lira olarak belirlendiğini duyurdu. Böylece asgari ücrete yüzde 34 artış yapıldı. 400 TL olarak uygulanan asgari ücret desteği 500 TL olarak uygulanmaya devam edecek.
22.06.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Geriye gidişe izin vermeyeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Geriye gidişe izin vermeyeceğizCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nın '16'lı masa kuracağım' ifadelerine tepki gösteren Erdoğan, "6'lı masa diyordu şimdi 16 masa diyor. Yetmez, bunu daha da artırman lazım. Masadaki ortakları çoğaltmak netice vermez. Bu millet irade ister. Eser ister, hizmet ister. Yalanla dolanla bir yere varılmaz." dedi.
21.06.2023Gündem
Engelli maaşı ne kadar 2023 oldu, engelli maaşına zam geldi mi 2023? Engelli aylığına temmuzda zam gelecek mi? Zamlı engelli maaşı ne zaman yatacak 2023?
Engelli maaşı ne kadar 2023 oldu, engelli maaşına zam geldi mi 2023? Engelli aylığına temmuzda zam gelecek mi? Zamlı engelli maaşı ne zaman yatacak 2023?Asgari ücrette zam pazarlığı sona erdi, yeni asgari ücret belli oldu. 13 Haziran’da ilk ilk toplantısını yapan Asgari Ücret Tespit Komisyonu bugün son toplantısını yapmak üzere saat 11.00’de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda bir araya geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ve TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay ile görüştü. Toplantının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan asgari ücret zammını açıkladı. Buna göre asgari ücret 11 bin 402 TL oldu. Asgari ücrete yüzde 34 zam gelmiş oldu. Söz konusu zammın ardından engelli maaşının ne kadar olduğu sorgulanmaya başlandı. Peki, Engelli maaşı ne kadar 2023, Temmuz zammı yüzde kaç oldu? Yüzde 40-69 engelli maaşı kaç TL, engelli aylığı bayramdan önce verilecek mi?
21.06.2023Ekonomi
Yaşlılık maaşı ne kadar oldu? 65 yaş aylığı 2023 Temmuz zammı: Yaşlılık maaşına zam geldi mi, 65 yaş aylığına zam var mı? 65 yaş aylığı (yaşlılık maaşı) kurbandan önce verilecek mi?
Yaşlılık maaşı ne kadar oldu? 65 yaş aylığı 2023 Temmuz zammı: Yaşlılık maaşına zam geldi mi, 65 yaş aylığına zam var mı? 65 yaş aylığı (yaşlılık maaşı) kurbandan önce verilecek mi?Yaşlılık maaşı ne kadar oldu, 65 yaş aylığına yüzde kaç zam yapıldı? Asgari Ücret Tespit Komisyonu zammı belirlemek için üçüncü kez bir araya geldi. 13 Haziran'da ilk toplantısını yapan komisyon dün ikinci kez toplanmıştı. Toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ve TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol da katıldı. Toplantının ardından Bakan Işıkhan yaptığı açıklamada “Yeni asgari ücretin bayram öncesinde hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Komisyon çalışmaları işçi ve işveren taraflarının uzlaşmasıyla sonuçlandı. 2023'ün ikinci yarısında brüt 13 bin 14 net asgari ücret 11 bin 402 lira olarak belirlendi. Yüzde 34 artış yapıldı. 400 TL olarak uygulanan asgari ücret desteği 500 TL olarak uygulanmaya devam edecek.” Dedi. Peki, 65 yaş aylığı ne kadar oldu 2023? Temmuzda 65 yaş aylığı kaç TL, asgari ücret zammı sonrası yaşlılık maaşı ne kadara yükseldi?
21.06.2023Ekonomi
Asgari ücret 11 bin 402 TL'ye yükseldi! Ödemeler de değişecek, işte detaylar
Asgari ücret 11 bin 402 TL'ye yükseldi! Ödemeler de değişecek, işte detaylarAsgari Ücret Tespit Komisyonu’nun üçüncü toplantısından 2023’ün ikinci yarısından geçerli olmak üzere yüzde 34’lük artış oranı çıktı. Bu artışla asgari ücret net 8 bin 506 liradan 11 bin 402 liraya yükseldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, işverenlere yönelik asgari ücret desteğinin kalan altı aylık süreçte 500 TL’ye çıkarıldığını açıkladı.
21.06.2023Ekonomi
Kıdem tazminatı tavanı ne kadar oldu? 2023 Yeni kıdem tazminatı tavanı: Temmuzda kıdem tazminatı ne kadar olacak, kıdem tazminatı tavanı neye göre belirlenir? 2023 Temmuz kıdem tazminatı tavanı
Kıdem tazminatı tavanı ne kadar oldu? 2023 Yeni kıdem tazminatı tavanı: Temmuzda kıdem tazminatı ne kadar olacak, kıdem tazminatı tavanı neye göre belirlenir? 2023 Temmuz kıdem tazminatı tavanıAsgari Ücret Tespit Komisyonu'nun üçüncü toplantısı sonrası Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan yeni asgari ücreti açıkladı. Asgari ücret yüzde 34 artışla 11 bin 402 TL oldu. Peki, Kıdem tazminatı tavanı ne kadar oldu 2023? İşte Kıdem tazminatı tavanı 2023….
20.06.2023Ekonomi
2023 muhtar maaşı! Muhtar maaşı ne kadar oldu, asgari ücret ara zam sonrası muhtar maaşına zam var mı, muhtar maaşlarına zam geldi mi? Muhtar maaşı zammı ne zaman yatacak? 2021 (Ocak- Aralık)
2023 muhtar maaşı! Muhtar maaşı ne kadar oldu, asgari ücret ara zam sonrası muhtar maaşına zam var mı, muhtar maaşlarına zam geldi mi? Muhtar maaşı zammı ne zaman yatacak? 2021 (Ocak- Aralık)2023 muhtar maaşı ne kadar oldu, muhtar maaşına zam var mı? Asgari ücrete 1 Temmuz 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere ara zam yapıldı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda bulunan işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinin belirlediği yeni asgari ücret zammı 11 bin 402 TL oldu. Söz konusu zammın ardından muhtar maaşları gündeme geldi. İşte 2023 muhtar maaşı…
20.06.2023Ekonomi
Asgari ücrete ara zam! TÜRK-İŞ'ten ilk açıklama: Dolar bazında tarihin en yüksek rakamı
Asgari ücrete ara zam! TÜRK-İŞ'ten ilk açıklama: Dolar bazında tarihin en yüksek rakamıAsgari Ücret Tespit Komisyonu'nun üçüncü toplantısı sonrası Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan yeni asgari ücreti açıkladı. Asgari ücret yüzde 34 artışla 11 bin 402 TL oldu. Peki işçi ve işveren kesimi netleşen zammın ardından ne dedi? işte detaylar...
20.06.2023Ekonomi
İşverene asgari ücret desteği değişti! İşveren desteği ne kadar oldu? İşte yeni rakam
İşverene asgari ücret desteği değişti! İşveren desteği ne kadar oldu? İşte yeni rakamÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan yeni asgari ücreti açıkladı. Asgari ücretin 11 bin 402 TL oldu. 2023 işverene asgari ücret desteği de merak ediliyor. İşveren desteği ne kadar oldu? İşte yeni rakam...
65 yaş aylığına zam geldi! Asgari ücret zammı ile birlikte değişti, 65 yaş aylığı ne kadar oldu?
65 yaş aylığına zam geldi! Asgari ücret zammı ile birlikte değişti, 65 yaş aylığı ne kadar oldu?Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun üçüncü toplantısı sonrası yeni asgari ücreti açıklandı. Asgari ücret yüzde 34 artışla net 11 bin 402 TL oldu. Asgari ücrete gelen ara zammın ardından 65 yaş aylığında da artış oldu. 65 yaş aylığına zam geldi mi? İşte yeni rakamlar...
20.06.2023Ekonomi
Asgari ücret toplantısı bitti mi, yeni asgari ücret açıklandı mı? Asgari ücret temmuz zammı ne kadar, belli oldu mu?
Asgari ücret toplantısı bitti mi, yeni asgari ücret açıklandı mı? Asgari ücret temmuz zammı ne kadar, belli oldu mu?Asgari ücret temmuz ara zammında ilk 6 aylık enflasyon rakamları belirleyici olacak. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, hükümet, işçi ve işveren temsilcilerinin katılımıyla 19 Haziran’da 2. Toplantısını gerçekleştirmişti. Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun, asgari ücrete yapılacak ara zam oranını belirleme çalışmaları kapsamında saat 11.00’de toplantı. Peki, Asgari ücret toplantısı bitti mi, yeni asgari ücret açıklandı mı? Asgari ücret temmuz zammı ne kadar, belli oldu mu?
Asgari ücret ne kadar olacak? 3. toplantı başladı, işte asgari ücrette olası tüm rakamlar
Asgari ücret ne kadar olacak? 3. toplantı başladı, işte asgari ücrette olası tüm rakamlarAsgari ücret ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu 2. toplantısı gerçekleşti. Toplantı sonrası Bakan Işıkhan, TÜRK-İş Başkanı Atalay ve TİSK Başkanı Akkol ile görüştü. TÜRK-İş'ten peş peşe 'Rakam' açıklaması geldi. Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TÜRK-İş Başkanı Ergün Atalay ile görüştü. Görüşmenin ardından Atalay rakam için tarih verdi. Yeni asgari ücret Erdoğan tarafından kısa süre içinde açıklanacak. 'Yeni asgari ücret ne kadar olacak' sorusu Türkiye'nin gündemine oturdu. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücrete yapılacak ara zam oranını belirleme çalışmaları kapsamında 3. toplantı için saat 11.00'de toplandı. Peki asgari ücrette masada hangi rakamlar var? İşte asgari ücret ile ilgili tüm detaylar...
20.06.2023Ekonomi
Asgari Ücret Komisyonu üçüncü kez toplanıyor
Asgari Ücret Komisyonu üçüncü kez toplanıyorAsgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücrete yapılacak ara zam oranını belirleme çalışmaları kapsamında saat 11.00’de toplanacak.
20.06.2023Ekonomi
Asgari ücrette son dakika gelişmesi! Erdoğan ile Türk-İş Başkanı Atalay tarih verdi
Asgari ücrette son dakika gelişmesi! Erdoğan ile Türk-İş Başkanı Atalay tarih verdiAsgari ücrette son dakika gelişmesi. Milyonların gözü asgari ücrette. Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci toplantısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda yapıldı. Peki asgari ücret ne kadar olacak? CNN TÜRK'te gazeteciler son bilgileri aktardı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ile AK Parti Genel Merkezi'nde görüştü. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, AK Parti Genel Merkezi'nde açıklama yaptı. Atalay kritik tarihi açıkladı. İşte tüm detaylar...
19.06.2023Ekonomi
Asgari ücret 3. Toplantı ne zaman, asgari ücret ara zam oranı ne zaman açıklanacak? Asgari Ücret Tespit Komisyonu 3. Toplantı tarihi!
Asgari ücret 3. Toplantı ne zaman, asgari ücret ara zam oranı ne zaman açıklanacak? Asgari Ücret Tespit Komisyonu 3. Toplantı tarihi!Asgari Ücret Tespit Komisyonu ikinci toplantısını gerçekleştirmek üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda bir araya geldi. Güncel ekonomik verilerin görüşüleceği toplantıda, taraflar ara zam rakamına dair pazarlık yapması bekleniyordu, ancak Türk-İş Temsilcisi Ramazan Ağar toplantı sonrası yaptığı açıklamada asgari ücrette 3. Toplantıya işaret ederek, herhangi bir rakamın gündeme gelmediğini söyledi. Peki, Asgari ücret 3. Toplantı ne zaman?
500 dolar kaç TL? Asgari ücrete ara zam ne kadar olacak 2023? Asgari ücret 500 dolar mı olacak?
500 dolar kaç TL? Asgari ücrete ara zam ne kadar olacak 2023? Asgari ücret 500 dolar mı olacak?Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, seçim öncesinde asgari ücrette 500 dolara işaret edince 8 milyona yakın asgari ücretli çalışanın gözü kulağı asgari ücret toplantısından çıkacak kararı çevrildi. Peki, Asgari ücrete ara zam ne kadar olacak 2023? Asgari ücret 500 dolar mı olacak? 500 dolar kaç TL?
Asgari ücrette 2. toplantının tarihi belli oldu
Asgari ücrette 2. toplantının tarihi belli olduMilyonlarca çalışan merakla yeni asgari ücreti bekliyor. Asgari ücrette ikinci toplantı tarihi belli oldu. Asgari Ücret Tespit Komisyonunun ikinci toplantısı 19 Haziran'da gerçekleşecek
14.06.2023Gündem
Asgari ücrete rekor zam yolda! CNN TÜRK'te 'bayram' detayı açıklandı
Asgari ücrete rekor zam yolda! CNN TÜRK'te 'bayram' detayı açıklandıAsgari ücret zammında flaş gelişme. Gözler asgari ücrete Temmuz ayında yapılacak ara zamma çevrildi. Gazeteciler, CNN TÜRK ekranlarında Hande Fırat ile Gece Görüşü programında konuyu değerlendirdi.
13.06.2023Ekonomi
Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı sona erdi
Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı sona erdiAsgari Ücret Tespit Komisyonu'nun ilk toplantısı, işçi ve işveren temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.
13.06.2023Ekonomi
Asgari Ücret Tespit Komisyonu saat kaçta toplanacak? Asgari Ücret komisyonumda kimler yer alır, asgari ücret 2023 toplantısı ne zaman?
Asgari Ücret Tespit Komisyonu saat kaçta toplanacak? Asgari Ücret komisyonumda kimler yer alır, asgari ücret 2023 toplantısı ne zaman?Asgari ücrete yapılacak ara zam oranının belirlenmesi için ilk toplantı bugün yapılacak. Ara zammın ne kadar olacağı merak edilirken, komisyonun kaçta toplanacağı saat sorgulanıyor. Asgari ücrete yüzde 25'in üzerinde bir zam yapılması bekleniyor. Peki, Asgari Ücret Tespit Komisyonu saat kaçta toplanacak? Asgari Ücret Tespit komisyonunda kimler yer alır, komisyon üyeleri kim?
Asgari ücret zammı ne kadar olacak? İlk toplantı sona erdi, işte masadaki zam oranı ve maaş miktarı...
Asgari ücret zammı ne kadar olacak? İlk toplantı sona erdi, işte masadaki zam oranı ve maaş miktarı...'2023 asgari ücret zammı ne kadar olacak?' milyonlar tarafından merak ediliyor. Asgari ücrete yapılacak ara zam oranını için bir araya gelen Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı sona erdi. Toplantı yaklaşık 1 saat sürerken TÜRK-İş heyeti Başkanı Solak, "İkinci toplantı her an yapılabilir. Bayramdan önce bitmesini bekliyoruz" dedi.
Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika! Kritik saat belli oldu, TİSK Başkanı Akkol'dan açıklama
Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika! Kritik saat belli oldu, TİSK Başkanı Akkol'dan açıklamaAsgari ücret 2023 zammı için son dakika açıklaması geldi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücrete yapılacak ara zam oranı belirleme çalışmaları kapsamında yarın ilk toplantısını yapacak. TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol da asgari ücret hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Gözler yapılacak maaş artışında ve zammın oranındayken asgari ücrette gerçekleşecek zammın 85 milyonun cebine yansıyacağı biliniyor. Yapılacak düzenleme sonrasında 65 yaş aylığı, işsizlik maaşı, staj ücreti, sosyal yardımlar da artacak. Asgari ücretteki maaş artışı bütün iş kollarını kapsayacak. Belirlenen asgari ücreti ödemeyen işverene idari para cezası uygulanacak. İşte asgari ücrette merak edilen detaylar...
Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika! Kritik saat açıklandı
Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika! Kritik saat açıklandıAsgari ücret 2023 zammı için son dakika açıklaması geldi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücrete yapılacak ara zam oranı belirleme çalışmaları kapsamında yarın ilk toplantısını yapacak. Gözler yapılacak maaş artışında ve zammın oranındayken asgari ücrette gerçekleşecek zammın 85 milyonun cebine yansıyacağı biliniyor. Yapılacak düzenleme sonrasında 65 yaş aylığı, işsizlik maaşı, staj ücreti, sosyal yardımlar da artacak. Asgari ücretteki maaş artışı bütün iş kollarını kapsayacak. Belirlenen asgari ücreti ödemeyen işverene idari para cezası uygulanacak. İşte asgari ücrette merak edilen detaylar...
Asgari ücret zammında rekor kırılacak! Milyonlarca kişinin maaşına dev zam geliyor
Asgari ücret zammında rekor kırılacak! Milyonlarca kişinin maaşına dev zam geliyorAsgari ücret ile ilgili dikkat çeken açıklama geldi. Asgari ücrete rekor zam geliyor. Asgari ücret ne kadar olacak' sorusu gündemdeki sıcaklığını giderek artırdı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu ilk toplantısını 13 Haziran Salı günü yapacak. Komisyon milyonlarca çalışanın gelirini artıracak asgari ücret zammı için uzlaşma arayacak. Öte yandan Ocak döneminde 455 dolarla döviz bazlı rekor kıran asgari ücret için 500 dolar bandı kritik bir eşik olacak. Temmuzda asgari ücretin dolar bazlı yeni rekorunu kırması bekleniyor. Brüt, net asgari ücret kaç TL olacak? Hangi rakamları değiştirecek? Vergi muafiyeti nasıl kullanılacak? İşte asgari ücret 2023 temmuz zammı ile ilgili son dakika tüm detaylar...

Benzer Haber Etiketleri

Asgari Ücret Tespit Komisyonu ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki asgari ücret tespit komisyonu haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.