Akkuyu Nükleer Güç Santrali

Akkuyu Nükleer Güç Santrali

Son dakika Akkuyu Nükleer Güç Santrali haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Akkuyu Nükleer Güç Santrali ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Akkuyu Nükleer Güç Santrali haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Akkuyu Nükleer Güç Santrali

haberleri sayfasında son dakika yaşanan akkuyu nükleer güç santrali gelişmeleri de dahil olmak üzere 234 akkuyu nükleer güç santrali haberi bulunmuştur. Tüm akkuyu nükleer güç santrali haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya dönüşü dikkat çeken KPSS açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya dönüşü dikkat çeken KPSS açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya'nın Soçi kentindeki ziyareti dönüşü KPSS'nin iptali ve yaşanan süreçle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Rusya Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin’in davetine icabetle Soçi’ye yaptığımız çalışma ziyaretini olumlu, başarılı bir şekilde tamamladık. Sayın Putin’le 19 Temmuz’da Tahran’da bir araya gelmemizin ardından Soçi’de ikili ilişkilerimizi ve uluslararası meseleleri etraflıca değerlendirdik" dedi. KPSS'nin iptali hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "FETÖ’cü grup mu desek; 6’lı masa mı desek; bir de masanın altı var, yedi… Şimdi dikkat ederseniz, aynı anda hepsi adeta aynı cümlelerle, aynı kelimelerle bunu tanımlamaya çalıştılar. Yani biz orada boşta bulunsak veya boşluğa düşsek bunu seçime kadar satacaklardı. Çünkü gençleri nasıl aldatırız gayreti içerisindeler. Tabii bu tutmadı. Çünkü biz durumu gördük. Durumu gördükten sonra, ben ÖSYM başkanı olan arkadaşımızı da bir zan altında bırakmak istemem ama soruşturmaların hayırlı bir netice vermesi noktasından hareketle kendisini görevden almak suretiyle oraya hemen, 24 saati bulmadan bir arkadaşımızın atamasını yaptık. Bu atamayla beraber de hemen ekibini en güzel şekilde kurması için talimat verdik" açıklamasında bulundu.
6.08.2022Siyaset
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan 'Akkuyu' açıklaması
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan 'Akkuyu' açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca, Akkuyu Nükleer Güç Santralinin (NGS) ve yüklenici Titan 2-IC İçtaş konsorsiyumu arasında ihtilafların yaşandığının kamuoyuna yansıdığı belirtilerek, "Bu süreçte Bakanlığımız tarafların arasındaki ihtilafın çözümü için gerekli girişimlerde bulunmuştur" açıklaması yapıldı.
2.08.2022Ekonomi
Akkuyu’da son reaktörün temeli atıldı
Akkuyu’da son reaktörün temeli atıldıMersin’in Gülnar ilçesinde yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin (NGS) 4’üncü ve son reaktörünün temeli Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katıldığı törenle atıldı. Dönmez, "Yarım asrı aşan nükleer enerji yolculuğunda artık tünelin ucundaki ışık görünmeye başlandı. Akkuyu sadece ekipman olarak değil iş gücü hacmiyle de dünyanın en büyük projelerinden biri olacak. Akkuyu 550 bin parçadan oluşacak" dedi.
21.07.2022Haber
Akkuyu’da son reaktörün temeli atıldı! Bakan Dönmez duyurdu: Tünelin ucundaki ışık göründü
Akkuyu’da son reaktörün temeli atıldı! Bakan Dönmez duyurdu: Tünelin ucundaki ışık göründüMersin’in Gülnar ilçesinde yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin (NGS) 4’üncü ve son reaktörünün temeli Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in katıldığı törenle atıldı. Dönmez, "Yarım asrı aşan nükleer enerji yolculuğunda artık tünelin ucundaki ışık görünmeye başlandı. Akkuyu sadece ekipman olarak değil iş gücü hacmiyle de dünyanın en büyük projelerinden biri olacak. Akkuyu 550 bin parçadan oluşacak" dedi.
21.07.2022Ekonomi
Türkiye'nin ilki! Nükleer enerji için tarihi gün, yüzde 90...
Türkiye'nin ilki! Nükleer enerji için tarihi gün, yüzde 90...Türkiye için sevindiren gelişme. Türkiye'nin ilk nükleer santrali Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) 4'üncü reaktörünün temeli yarın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in katılımıyla atılıyor. Türkiye'nin en büyük yatırımlarından olan Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) hakkında konuşan Bakan Dönmez, bu projenin enerji bağımsızlığına ciddi katkıda bulunacağını belirtirken aynı zamanda da alternatif enerji kaynağı olacağına da dikkat çekti. Santralin ilk etabının ise 2023'de tamamlanması bekleniyor. İşte son dakika haberinin detayları...
20.07.2022Ekonomi
Akkuyu NGS'nin 4'üncü ünitesine ait reaktör tabanının ham parçası yapıldı
Akkuyu NGS'nin 4'üncü ünitesine ait reaktör tabanının ham parçası yapıldıMersin'in Gülnar ilçesinde yapımı süren Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) 4'üncü ünitesine ait reaktör tabanının ham parçası yapıldı.
5.07.2022Ekonomi
Akkuyu NGS’nin 1. ünitesinde ana montaj işlemine başlandı
Akkuyu NGS’nin 1. ünitesinde ana montaj işlemine başlandıMersin’de yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin (NGS) birinci güç ünitesinde, 2022 yılının en önemli aşaması olan reaktör binasının ana sirkülasyon boru hattı (ASBH) kaynak çalışmalarına başlandı. ASBH, ünitenin ana ekipmanları olan reaktör, buhar jeneratörleri ve ana sirkülasyon pompalarını birbirine bağlayarak NGS’nin birinci çevrimini oluşturuyor.
21.03.2022Ekonomi
Akkuyu NGS'nin 1'inci ünitesine ait turbo jeneratörü sahaya ulaştı
Akkuyu NGS'nin 1'inci ünitesine ait turbo jeneratörü sahaya ulaştıMersin'in Gülnar ilçesinde yapımı devam eden Türkiye'nin ilk nükleer güç santrali olan Akkuyu Nükleer Güç Santrali için Rusya'dan yola çıkarılan 1'inci güç ünitesine ait türbin tesisinin ana ekipmanları olan stator, turbo jeneratör rotoru ve düşük basınçlı silindir inşaat sahasına ulaştı.
16.03.2022Ekonomi
Akkuyu NGS'nin birinci güç ünitesinde ana ekipmanın montajı yapıldı
Akkuyu NGS'nin birinci güç ünitesinde ana ekipmanın montajı yapıldıMersin'in Gülnar ilçesinde Akkuyu Nükleer Güç Santrali'ne ait (NGS) 1'inci Güç Ünitesinin reaktör binasında, reaktör tesisinin bazı ana ekipman bileşenlerinin kurulumu tamamlandı.
2.03.2022Ekonomi
Otomobilin üzerine devrilen servis otobüsündeki 15 işçi yaralandı
Otomobilin üzerine devrilen servis otobüsündeki 15 işçi yaralandıMersin'in Gülnar ilçesinde işçileri taşıyan servis otobüsünün park halindeki otomobilin üzerine devrilmesi sonucu 15 kişi yaralandı.
27.02.2022Yaşam
Akkuyu NGS işçilerinin servisi devrildi: 40 yaralı
Akkuyu NGS işçilerinin servisi devrildi: 40 yaralıMersin'in Silifke ilçesinde, Akkuyu Nükleer Güç Santrali işçilerini taşıyan otobüsün şarampole devrilmesi sonucu 40 kişi yaralandı.
22.02.2022Yaşam
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kaçacak delik bile bulamadılar
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kaçacak delik bile bulamadılarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜGİK Genel Kurul toplantısında açıklamalar bulundu... Erdoğan Kış Kartalı Harekatı ile ilgili olarak,"Dün gece 3 ayrı noktada hedefleri bombaladık, kendilerine kaçacak delik bile bulamadılar." dedi.
2.02.2022Siyaset
Zoteeva: Ana hedefimiz Akkuyu NGS’yi başarıyla tamamlayıp elektrik üretmek
Zoteeva: Ana hedefimiz Akkuyu NGS’yi başarıyla tamamlayıp elektrik üretmekMersin'in Gülnar ilçesinde Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nden yapımı sürerken Akkuyu Nükleer A.Ş. Genel Müdürü Anastasia Zoteeva, 2030 yılına kadar önemli hedefleri gerçekleştireceklerini dile getirip, "Ana hedefimiz Akkuyu NGS'yi başarıyla tamamlayıp elektrik üretmektir" dedi.
13.01.2022Ekonomi
Akkuyu NGS sahasında 1’inci ünitenin pompa istasyonunun temeli inşa ediliyor
Akkuyu NGS sahasında 1’inci ünitenin pompa istasyonunun temeli inşa ediliyor  Mersin'in Gülnar ilçesinde yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin (NGS) 1’inci güç ünitesine ait pompa istasyonunun temel plakasının yapımına başlandı. Yaklaşık 400 kişinin katıldığı çalışmalar kapsamında, tesiste kalıp güçlendirme ve montaj işlemleri devam ediyor.
9.12.2021Ekonomi
Doğal gazla ilgili son dakika açıklaması! Tarih belli oldu, destek...
Doğal gazla ilgili son dakika açıklaması! Tarih belli oldu, destek...Doğal gazla ve elektrik faturalarıyla ilgili son dakika açıklaması! Bakan resmen duyurdu, artık daha az fatura ödenecek. Destek verilecek. 367 yerleşim yerine daha doğal gaz ulaştırılacağı müjdesini veren Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Elektrik faturalarındaki TRT ve Enerji Fonunu da kaldırarak vatandaşlarımıza yıllık yaklaşık 3 milyar liralık bir destek vermiş olacağız” dedi.
7.12.2021Ekonomi
Akkuyu Nükleer Güç Santrali'yle ilgili yeni haber! 'Türkiye için tarihi' dedi ve tarihi verdi
Akkuyu Nükleer Güç Santrali'yle ilgili yeni haber! 'Türkiye için tarihi' dedi ve tarihi verdiMersin'in Gülnar ilçesinde yapımı süren Türkiye'nin ilk nükleer santrali Akkuyu Nükleer Güç Santrali, düzenlenen Açık Kapı Günü' etkinliğinde online olarak tanıtıldı.
29.11.2021Ekonomi
Akkuyu'nun reaktör basınç kabı Rusya'dan yola çıktı
Akkuyu'nun reaktör basınç kabı Rusya'dan yola çıktı Mersin'in Gülnar ilçesinde yapımı süren Türkiye'nin ilk nükleer santrali Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) Rusya'da yapımı tamamlanan basınç kabı Türkiye'ye gönderildi.
24.11.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında duyurdu: Hazırlıklara başlıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında duyurdu: Hazırlıklara başlıyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, EPDK Hizmet Binası ve Yapımı Tamamlanan Enerji Santrallerinin Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Akkuyu Santrali'nin ardından süratle 2. hatta 3. nükleer güç santralimiz için hazırlıklara başlayacağız." dedi.
9.11.2021Siyaset
Akkuyu NGS inşaatında yıldırım düşmesiyle yangın çıktı
Akkuyu NGS inşaatında yıldırım düşmesiyle yangın çıktıMersin'in Gülnar ilçesinde yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) inşaatında yıldırım düşmesiyle yangın çıktı. Yangın kısa sürede söndürüldü.
31.10.2021Gündem
Türkiye'de bir ilk olacak! Akkuyu NGS'nin 3'üncü ünitesine ait reaktör tabanının ham parçası  yapıldı
Türkiye'de bir ilk olacak! Akkuyu NGS'nin 3'üncü ünitesine ait reaktör tabanının ham parçası yapıldıAkkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) 3'üncü güç ünitesine ait reaktör tabanının yapımına yönelik ham boru açma operasyonu gerçekleştirildi.
29.09.2021Ekonomi
Soçi'de tarihi zirve! Erdoğan: Attığımız adımlardan geri dönmemiz mümkün değil
Soçi'de tarihi zirve! Erdoğan: Attığımız adımlardan geri dönmemiz mümkün değilDünyanın beklediği tarihi zirve Soçi'de gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir araya geldi. İki lider toplantı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Suriye ile ilişkili birlikte attığımız adımlar büyük önem arz ediyor. Oranın da barışı yine Türkiye ve Rusya ilişkilerine bağlı.' dedi.
29.09.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi ve tarihi duyurdu
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi ve tarihi duyurduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin Toplu Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Kendi alanında en son ve en güvenli teknoloji ile inşa edilen Türkiye'nin ilk nükleer santralinin ilk ünitesini inşallah 2023'ün mayısına yetiştireceğiz. Bu projemizi 2023 hedeflerimizin önemli sembollerinden biri olarak görüyoruz." dedi.
17.09.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Akkuyu Nükleer Güç Santrali sahasında inceleme
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, Akkuyu Nükleer Güç Santrali sahasında incelemeCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin ilk nükleer enerji santrali Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) sahasında incelemede bulundu.
17.09.2021Siyaset
Akkuyu NGS’nin 2'nci ünitesi için üretilen buhar jeneratörlerinin sevkine başlandı
Akkuyu NGS’nin 2'nci ünitesi için üretilen buhar jeneratörlerinin sevkine başlandıMersin’de yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin (NGS) 2'nci ünitesi için üretilen buhar jeneratörleri Rusya'dan yola çıktı. Her biri 355 ton ağırlığındaki 4 buhar jeneratörü, 3 bin kilometrelik deniz yolculuğunun ardından inşa sahasına ulaşacak.
2.09.2021Ekonomi
Türkiye merak ediyordu! Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni müjdeyi duyurdu
Türkiye merak ediyordu! Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni müjdeyi duyurduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Filyos Limanı Açılışı ve Doğal gaz İşleme Tesisleri Temel Atma Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm Türkiye'nin beklediği müjdeyi açıklayarak, "Fatih sondaj gemimiz yine Sakarya Gaz Sahası'ndaki Amasra 1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğalgaz keşfi daha yaptı. Böylece Karadeniz'deki toplam gaz keşfimiz 540 milyar metreküpe ulaştı. Bu güzel haberin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi
4.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Akkuyu Nükleer Güç Santrali ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki akkuyu nükleer güç santrali haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.