Agi Bekar

Agi Bekar

Son dakika agi bekar haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan agi bekar ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını agi bekar haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Agi Bekar

haberleri sayfasında son dakika yaşanan agi bekar gelişmeleri de dahil olmak üzere 132 agi bekar haberi bulunmuştur. Tüm agi bekar haberleri aşağıda listelenmiştir.
Asgari ücret ve AGİ ile ilgili son dakika kararı! Resmi Gazete'de yayımlandı ve değişti! İşte kuruşu kuruşuna zamlar...
Asgari ücret ve AGİ ile ilgili son dakika kararı! Resmi Gazete'de yayımlandı ve değişti! İşte kuruşu kuruşuna zamlar...Asgari ücret ile ilgili son dakika kararı. Zam geldi. Resmen açıklandı. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Asgari ücrete ne kadar zam yapılacağı belli oldu. Asgari ücret ne kadar oldu? Asgari ücrete ne kadar zam geldi? AGİ ne kadar oldu? milyonlarca vatandaş nefeslerini tutup bu sorulan cevabını bekliyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücret zammını canlı yayında açıkladı. En düşük asgari ücret 4 bin 250 lira oldu. Asgari ücrete yüzde 50 oranında zam geldi. Ayrıca asgari ücretten alınan gelir ve damga vergisi kaldırıldı. Öte yandan Resmi Gazete'de yayımlanan Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun kararında "İşçinin bir günlük normal çalışma karşılığı asgari ücretinin 1/1/2022-31/12/2022 tarihleri arasında (166,80) yüz altmış altı lira seksen kuruş olarak tespitine oy birliğiyle karar verilmiştir" denildi.
16.12.2021Ekonomi
Asgari ücret zammıyla birlikte hepsi değişti! 2022'de kim ne kadar alacak? AGİ, kıdem tazminatı, işsizlik maaşı ve...
Asgari ücret zammıyla birlikte hepsi değişti! 2022'de kim ne kadar alacak? AGİ, kıdem tazminatı, işsizlik maaşı ve...2022 asgari ücret açıklandı. Yeni yıldan itibaren asgari ücret 4 bin 250 lira olarak uygulanacak. Yapılan yüzde 50.54'lük zamla birlikte diğer ödemelerde de artışlar oldu. Sadece asgari ücretlileri değil, çalışan ve emeklileri de ilgilendiren değişimler olacak. AGİ, işsizlik maaşı, kıdem tazminatı, 65 yaş aylığı... Hepsi değişti ve tablo ile tek tek açıklandı. Kuruşu kuruşuna hesaplandı. Kim ne kadar alacak? Evli, bekar, eşi çalışan, eşi çalışmayan, çocuklu, çocuksuz 2022 AGİ ücretleri ne kadar oldu? İşte asgari ücret zammının ardından
Maaşlara ek ödeme müjdesi! Asgari geçim indiriminde(AGİ) büyük artış! 456 liraya çıkarılacak
Maaşlara ek ödeme müjdesi! Asgari geçim indiriminde(AGİ) büyük artış! 456 liraya çıkarılacakAsgari geçim indirimi(AGİ) ile ilgili flaş açıklama geldi. Milyonlara AGİ ile ilgili güzel haber. Milyonlarca çalışanın yüzü gülecek. AGİ ne kadar olacak? AGİ'ye ne kadar zam gelecek? soruları cevabını buldu. Asgari ücrette son düzlüğe girilirken, Asgari Geçim İndirimi'nde de (AGİ) vergi iadesi çalışması yapılacağı konuşuluyor. Çalışmaya göre; bekar işçi için ödenen 268,31 liralık AGİ'ye alınan gelir vergisi eklenerek 456,13 liraya çıkartılacak.
Yıllara göre asgari ücret zam oranları!
Yıllara göre asgari ücret zam oranları!Milyonların gözü kulağu asgari ücret görümelerinde! Asgari Ücret Tespit Komisyonu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin başkanlığında, hükümet, işçi ve işveren temsilcilerinin katılımıyla resmen başladı. İşveren tarafını TİSK, işçi tarafını Türk-İş temsil ediyor. Asgari ücret toplantısının başlamasıyla birlikte pek çok kişi de geçmiş yıllarda asgari ücrete yapılan zam oranlarını araştırıyor. Peki, Asgari ücret artışları nasıl olmuştu? Geçmişte asgari ücret zam oranları ne olmuştu? İşte yıllara göre asgari ücret zamları!
Maaşlara ilave ediliyor! En az 268 lira yatırılıyor, kontrol edin...
Maaşlara ilave ediliyor! En az 268 lira yatırılıyor, kontrol edin...Çalışan milyonları çok yakından ilgilendiriyor. Her ay maaşlara ilave ediliyor. En az 268 lira yatırılıyor. Hemen kontrol etmenizde fayda var. Her sene değişiyor. Çoğu çalışanın merak ettiği bir konu bulunuyor o da bu ücretin maaşlara doğru yatıp yatmadığı ve bunu nasıl öğrenebilecekleri. Her sene asgari ücretlerde değişiklik oluyor. Bununla birlikte Asgari Geçim İndirimi (AGİ) tutarı da çalışanın evli, bekar, eş ve çocuk durumuna göre değişiklik gösteriyor. AGİ'ler maaşlara ilave edilerek yatırılıyor. Peki çalışanlar tutarın maaşlarına doğru yatıp yatmadığını nasıl kontrol edebilir? AGİ ile ilgili merak edilen tüm bilgiler
26.04.2021Ekonomi
2021 Kapıcı maaşı (apartman görevlisi) ne kadar oldu? 2021 yeni kapıcı asgari ücreti...
2021 Kapıcı maaşı (apartman görevlisi) ne kadar oldu? 2021 yeni kapıcı asgari ücreti...2021 kapıcı maaşı asgari ücretin Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklanmasının ardından merakla araştırılan konular arasına girdi. Bakan Selçuk “2021 yılı için geçerli olacak asgari ücretin alın teri dökerek emek veren tüm çalışanlarımıza, ailelerine, işverenlerimize ve milletimize hayırlı, uğurlu ve bereketli olmasını diliyorum.” diyerek 2021 yılı asgari ücreti açıkladı. Peki, 2021 kapıcı maaşı ne kadar oldu?
Çalışanlara iyi haber! Zam yapılıyor, maaşlar yükseliyor
Çalışanlara iyi haber! Zam yapılıyor, maaşlar yükseliyorÇalışan herkesi kapsıyor. Asgari ücret ile birlikte o ücretlere de zam yapılacak. Çalışan herkes yapılacak zamdan yararlanacak. Zamlı ödemeler yeni yılda alınacak ilk maaşa yansıyacak. Milyonlarca asgari ücretli, asgari ücrete yapılacak zam oranını merak ediyor. Asgari ücret ile ilgili henüz net bir rakam telaffuz edilmese de yüzde 15'lik zam gündemde. Eğer asgari ücret yüzde 15 artarsa, asgari geçim indirimi 253-431 lira aralığına ulaşacak. Peki, asgari geçim indirimi ne kadar olacak? Kim, ne kadar asgari geçim indirimi alacak? İşte AGİ zammıyla ilgili merak edilen tüm detaylar...
14.12.2020Ekonomi
2021 asgari ücret ile ilgili flaş açıklama! Rakam...
2021 asgari ücret ile ilgili flaş açıklama! Rakam...2021 yılı asgari ücrete ilişkin son dakika açıklaması geldi. Türk-İş Genel Başkanı Atalay, "Kafamızda bir rakam var. Komisyon üyeleri önümüzdeki günlerde Hak-İş ve DİSK'in kanaatini alıp açıklar" dedi.
3.12.2020Ekonomi
Asgari ücret ile ilgili flaş gelişme, bakan duyurdu! 2 bin 673 lira ve...
Asgari ücret ile ilgili flaş gelişme, bakan duyurdu! 2 bin 673 lira ve...Asgari ücret ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Milyonlarca çalışan bekliyordu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2021 asgari ücretle ilgili olarak, "2021'de uygulanacak asgari ücreti belirleme çalışmaları kapsamında ilk toplantı 4 Aralık'ta yapılacak" ifadelerini kullandı. Asgari ücret için 5 senaryo konuşuluyor. En yüksek maaş beklentisi 'Merkez Bankası’nın yüzde 12.1 olarak belirlenen 2020 yılı enflasyon tahminine 3 puanlık refah payı eklenerek yüzde 15 oranında artış yapılırsa brüt asgari ücret 3.384 TL, net asgari ücret de 2.673 TL olur' şeklinde.
26.11.2020Ekonomi
Asgari ücrete zam! Milyonlarca çalışana güzel haber
Asgari ücrete zam! Milyonlarca çalışana güzel haberAsgari ücretin ne kadar olacağı milyonlarca çalışan tarafından daha şimdiden merak konusu olmaya başladı. Geçen yıl asgari ücret brüt 2 bin 943 lira, net 2 bin 324 lira 70 kuruş olarak açıklanmıştı. Böylelikle 2019 yılına göre net asgari ücret yüzde 15,03 oranında artmış oldu. Bu yılda asgari ücrette bu oranlarda bir artış bekleniyor. Uzmanlar ise 2021 için brüt asgari ücretin 3.400 TL civarında olacağını öngörüyor. Net asgari ücretin ise 2.650 lira ile 2.800 lira arasında bir rakam olması bekleniyor.
Kim ne kadar asgari geçim indirimi yardımı alıyor?
Kim ne kadar asgari geçim indirimi yardımı alıyor?Asgari ücrete yılbaşında gelen zamla birlikte asgari geçim indirimi de (AGİ) maaşlara zamlı olarak yansımaya başladı. Bekar bir işçi için 191.88 TL olan AGİ, çocuk sayısı ve eşin çalışma ve çalışmama durumuna göre değişiyor.
Asgari geçim indirimi (AGİ) nasıl hesaplanır? İşte 2019 AGİ tutarları!
Asgari geçim indirimi (AGİ) nasıl hesaplanır? İşte 2019 AGİ tutarları!2019 asgari ücret zammının belirlenmesiyle yeni asgari ücret tutarı 2 bin 20 TL olarak açıklanırken, miktarı buna bağlı olarak değişen yeni Asgari Geçim İndirimi (AGİ) oranları da ortaya çıkmış oldu. En düşük AGİ 191,88 TL olurken, evli ve çocuklu olma durumuna göre de AGİ oranları değişiklik gösteriyor. Peki AGİ nasıl hesaplanır?
Asgari ücret ne kadar olacak? Milyonların gözü bu haberde
Asgari ücret ne kadar olacak? Milyonların gözü bu haberde Asgari ücret ne kadar olacak? sorusunun cevabı bugün belli oluyor. Haftalardır milyonlarca kişinin beklediği 2018 asgari ücret zam oranı belli oluyor. 29 Aralık yani bugün saat 14:00'da gerçekleşecek olan 4. Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplantısı'nın ardından açıklanacak.
29.12.2017Ekonomi
Son dakika! Asgari ücrete dört formül
Son dakika! Asgari ücrete dört formülMilyonlarca çalışan asgari ücretin ne kadar olacağını merak ederken, elde olan verilerle maaş hesaplamaları da yapılmaya başlandı...
21.12.2017Ekonomi
Son dakika: Asgari ücrete artış ona yarayacak!
Son dakika: Asgari ücrete artış ona yarayacak!2017’deki asgari ücretin açıklanmasına sayılı günler kala bu yılki yüzde 30’luk sıra dışı zammın sektörel ücret skalasına etkileri ortaya çıktı. Peki 2016'daki zamdan kim ne kazandı?
16.12.2016Ekonomi
Yüzde 30’luk 2016 zammı en çok eğitim çalışanına yaradı
Yüzde 30’luk 2016 zammı en çok eğitim çalışanına yaradı2017’deki asgari ücretin açıklanmasına sayılı günler kala bu yılki yüzde 30’luk sıra dışı zammın sektörel ücret skalasına etkileri ortaya çıktı. SGK verilerine göre tarım sektörü ortalama brüt ücrette en büyük artış 782 lirayla eğitim, 772 lirayla da toptan ve perakende ticarette yaşandı. 1.2 milyon çalışanlı inşaatta artış 315 lirada kald
16.12.2016Ekonomi
MEB yeni gelişmeyi resmen duyurdu! Flaş değişiklik, yüzde 209...
MEB yeni gelişmeyi resmen duyurdu! Flaş değişiklik, yüzde 209...Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. MEB son dakika olarak duyurdu. Yeni gelişmenin detayları ortaya çıktı. Geçen yıla göre yüzde 209 arttı. 2022 yılının ilk ayı için gelen güzel haber Bakan Özer tarafından duyuruldu. Meslek liselerinin ocak ayı üretim kapasitesi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 209 arttı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Döner sermaye kapsamında yapılan üretimden elde edilen gelir, 2021 yılında bir önceki yıla göre %131 artarak 1 milyar 162 milyon liraya yükselmişti. 2022 yılında hedefimiz, 1,5 milyar liralık üretim ve hizmet sunumu kapasitesine ulaşmak. 2022 yılının ilk ayı sonuçları, bu hedefe de kolay bir şekilde ulaşacağımızı gösteriyor. 2022 yılı Ocak ayı gelirler toplamı, 2021 yılının aynı ayına göre %209 artarak 101 milyon 307 bin liraya yükseldi.” diye konuştu.
18.02.2022Eğitim
AGİ kalktı mı, asgari ücretin üzerinde maaş alanlardan da AGİ kaldırıldı mı? AGİ 2022 Şubat maaşına yansıyacak mı?
AGİ kalktı mı, asgari ücretin üzerinde maaş alanlardan da AGİ kaldırıldı mı? AGİ 2022 Şubat maaşına yansıyacak mı?AGİ kaldırıldı mı? Ocak ayında yapılan zammın ardından bu ay ilk maaşlar yatacak. Asgari ücrette vergi kesintisinin kaldırılması ise beraberinde birçok soru işaretini getirdi. İş kanunun 62. Maddesinin AGİ kesintisini yapılmasını mümkün görmediğini ifade eden Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Kanun ‘Bu kesintiyi yapamaz’ diyor. Siz brüt değil net maaş üzerinden alıyorsunuz. İşvereniniz yanlış yapıyor, ‘ücretler geriye gidemez’ diyor. Brüt maaş alsaydınız size o parayı vereceklerdi, şu anda yapılan işlem yanlış. Hukuka aykırı. İşverenleriniz o uygulamayı yapamaz. Sizin maaşlarınız geriye gitmez. Yanlış hesaplama yapıyorlar, kanun çok açık" açıklamasında bulundu. Peki, AGİ şubat maaşına yansıyacak mı?
AGİ kaldırıldı! Maaş hesabı değişti, Asgari Geçim indirimi şubat maaşlarını nasıl etkileyecek? Ve netleşti
AGİ kaldırıldı! Maaş hesabı değişti, Asgari Geçim indirimi şubat maaşlarını nasıl etkileyecek? Ve netleştiMilyonlarca çalışan bekliyordu. Yeni maaşlar bugünden itibaren hesaplara yatırılmaya başlıyor. Asgari ücrete yapılan rekor zam özel sektörde uygulanacak zam oranlarının da yükseltilmesini sağladı. Sadece çalışanların maaşları değil devlet desteği alanların ödemeleri de arttı. 2022'de maaş ödemeleri ile ilgili önemli bir değişiklik hayata geçiriliyor. Asgari ücretin yüzde 50 oranında artırılması ile birlikte vergi kesintileri de kaldırıldı. Vergilerin kaldırılması sonrası, Asgari Geçim İndirimi'nin (AGİ) ne olacağı ve nasıl uygulanacağı merak konusu oldu. AGİ aslında bir vergi iadesi olarak uygulanıyordu. Yani devlet alacağı gelir vergisinin bir kısmını çalışanın eş ve medeni durumuna göre iade ediyordu. Asgari ücretten alınan tüm vergilerin kaldırılması nedeni ile vergilerden kaynaklanan bir ödeme yapılmayacak. Peki asgari ücretin üzerinde maaş alanların durumu ne olacak? Kimler AGİ ödemesi alacak? AGİ'nin kaldırılması maaşların düşmesine neden olacak mı? Çalışanların AGİ ile ilgili merak ettiği sorular yanıtını buldu. Öte yandan 2022 ile birlikte devlet desteklerine de zam yapıldı. 65 yaş aylığı bin 84 TL'ye, evde bakım yardımı 2 bin 354 TL'ye yükseltildi. Ayrıca evde yakınına bakanlar için uygulanan gelir kriteri de arttı. Buna göre eve giren kişi başı geliri 2.835 liradan az olanlar bu haktan yararlanabilecek.
AGİ 2022'de ödenmeyecek! Flaş detay ortaya çıktı, zamsız net maaşlar artacak, 1.696 TL...
AGİ 2022'de ödenmeyecek! Flaş detay ortaya çıktı, zamsız net maaşlar artacak, 1.696 TL...AGİ kalktı. Çalışanlar zam alamasa bile vergi istisnası dolayısı ile net maaşlarda artış olacak. Milyonlarca çalışanın maaşına yeni yıl ile birlikte zam yapıldı. Asgari ücrete gelen yüzde 50'lik zam ve vergi istisnası maaşlara ilk kez şubat ayında yansıyacak. Vergi istisnası sadece asgari ücretliyi değil tüm çalışanların maaşının asgari ücret kadar olan kısmını kapsıyor. AGİ'nin (Asgari Geçim İndirimi) kaldırılması asgari ücret üzerinde maaş alan çalışanların zamlı net maaşlarını nasıl etkileyecek? Çalışanlar bu sorunun yanıtını merek ediyor. Öncelikle 'AGİ nedir?' ona bakmak lazım. Asgari geçim indirimi, ücret gelirlerinin asgari ücrete kadar olan kısmından kesilen vergilerin kısmen veya tamamen iade edilmesidir. Bu tutar medeni duruma ve çocuk sayısına göre değişiklik gösteriyordu. 2022 itibarı ile artık bu uygulama kalkmış oldu. Ancak vergi istisnası maaşlara yansıyacak. Örneğin, 10 bin TL brüt ücretle çalışan bekar bir kişi Aralık 2021'de net 6.129 TL almıştı. Aynı kişi Ocak 2022'de zam almasa bile istisna sayesinde 7.825 TL alacak. Yani 1.696 TL daha yüksek maaş alacak. Bu kişi 2021'de toplam 78.459 TL alırken bu yıl 89.113 TL alacak. İstisnalar uygulanınca AGİ'den daha karlı bir durum ortaya çıkıyor. Peki AGİ sonrası tüm çalışanların maaşında artış olacak mı? Vergi istisnası çalışanların cebine nasıl yansıyacak? İşte vergi istisnası ile ilgili merak edilen tüm detaylar...
AGİ kalktı! Asgari Geçim İndirimi  kalkınca net maaştan kesinti olacak mı? Milyonlarca çalışanı kapsıyor, 300 TL...
AGİ kalktı! Asgari Geçim İndirimi kalkınca net maaştan kesinti olacak mı? Milyonlarca çalışanı kapsıyor, 300 TL...Asgari ücrete yapılan rekor artış sadece asgari ücretle çalışanları değil dolaylı olarak tüm çalışanları ve devlet desteği alan vatandaşları etkiledi. Pek çok ücrette artış oldu. Ancak asgari ücretten veri kesintisinin kaldırılması ve bu uygulamanın tüm çalışanları kapsayacak şekilde genişletilmesi nedeniyle çok sayıda çalışan 'AGİ kalktı mı?' sorununun yanıtını arıyor. Çalışanların asgari ücrete kadar olan kazancından artık vergi alınmıyor. Asgari Geçim İndirimi (AGİ) kalktı. Fakat vergi istisnasıyla maaşlarda yaklaşık 300 lira artış sağlanmış oldu. Bazı işyerlerinde ise net ücretle çalışanlardan AGİ kadar tutar kesilirken, vergi muafiyeti kaynaklı artışın maaşlara yansıtılmadığı görüldü. Bakan Bilgin bu konuya son noktayı koydu. İş Kanunu’nun 62’nci maddesine göre AGİ kesintisinin yapılamayacağına dikkat çeken Bilgin, “Kanunlar ‘ücretler geriye gidemez’ diyor. Brüt maaş alsaydınız size o parayı vereceklerdi. İşveren böyle bir kesinti yapamaz. Hukuka aykırı. Yanlış hesaplama yapıyorlar, kanun çok açık” diye konuştu. Öte yandan çalışan ve emeklilik bekleyen vatandaşların gündemindeki diğer iki konu ise 3600 ek gösterge ve ETY düzenlemesindeki son durum. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin bu iki konu ile ilgili de önemli değerlendirmelerde bulundu. İşte AGİ, 3600 ek gösterge ve ETY düzenlemesi ile ilgili son dakika gelişmeleri...
AGİ ile ilgili son durum! Asgari ücret ile çalışanlar ve yüksek maaş alanlar...
AGİ ile ilgili son durum! Asgari ücret ile çalışanlar ve yüksek maaş alanlar...Asgari ücrette yeni bir dönem başlıyor. Rekor zam ile birlikte maaşlardan alınan vergi de kalkıyor. Hem asgari ücretli hem de işveren için önemli değişiklikler hayata geçiriliyor. Sadece asgari ücret ile çalışanlar değil aynı zamanda yüksek maaşlı çalışanların da maaşlarının asgari ücret kadar olan kısmından vergi alınmıyor. Asgari Geçim indiriminin kaldırılması çalışanların maaşlarına nasıl etki edecek? İşte merak edilen tüm detaylar...
Asgari ücret ve AGİ ile ilgili son dakika açıklaması! 636 lira...
Asgari ücret ve AGİ ile ilgili son dakika açıklaması! 636 lira...Asgari ücretle ilgili flaş açıklama! Herkes merak ediyordu. Tek tek açıklandı. Asgari ücret 4.253.40 liraya yükseldi, Asgari Geçim İndirimi (AGİ) kaldırıldı. Düzenleme geçen cumartesi günü Resmi Gazete’de yayımlandı. Ancak kafalar karışık. Çalışanlar AGİ konusunda nasıl bir dönüşüme gidildiği ile ilgili sorular soruyor. Yeni senede asgari ücret ve AGİ ile ilgili neler değişecek? Asgari ücretin üzerinde maaş alanlarda AGİ devam edecek mi? Bu durum ücretleri nasıl etkileyecek? İşte asgari ücret konusunda tüm merak edilenler...
İşçi ve memur maaşlarında ek avantaj! Yıllık 3.608 lira!
İşçi ve memur maaşlarında ek avantaj! Yıllık 3.608 lira!İşçi ve memur maaşlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Yıllık 3 bin 608 lira ek kazanç sağlayacak. Milyonlarca çalışanı kapsıyor. Yeni sistemin çalışanlara sağlayacağı yıllık avantaj bekâr veya eşi çalışan çocuksuz işçide 3608.28 TL, evli – eşi çalışmayan işçide 3232.98 TL, eşi çalışmayan 1 çocukluda 2896.17 TL, eşi çalışmayan 2 çocukluda 2558.40 TL, eşi çalışmayan 3 çocukluda 1807.80 TL olacak. Eşi çalışanlardan 1 çocuklular 3326.81 TL, 2 çocuklular 3008.76 TL, 3 çocuklular 2558.40 TL, 4 çocuklular 2258.16 TL, 5 çocuklular 1807.80 TL tutarında yıllık avantaj sağlayacak.
27.12.2021Memur
Emekli maaşları ve AGİ'de yeni zam formülü! Maaşlara yansıyacak 638 lira ve...
Emekli maaşları ve AGİ'de yeni zam formülü! Maaşlara yansıyacak 638 lira ve...Milyonlarca çalışan merakla bekliyordu. Tek tek belli oldu. Maaşlarda AGİ'den kaynaklı kayıplarını telafi edecek bir formül arandığı belirtiliyor. Yeni sistemde asgari ücrete kadar olan kazançlara gelir vergisi istisnası herkes için geçerli olacak. Gelir vergisi istisnasının yanı sıra damga vergisi istisnası da uygulanacak. Damga vergisi istisnası, tüm çalışanların aylık ücretlerine 38 lira avantaj olarak yansıyacak. Tüm çalışanların kazançları için gelir vergisi hesaplanacak. Hesaplanan tutardan 638 lira indirildikten sonra kalan vergi kesilecek. Öte yandan emeklilerin düşük olan maaşlarına daha yüksek oranda olmak üzere bir ek zam yapılması gündemde. Öne çıkan formüllerden birisi Temmuz'da yapılan yüzde 8.45'lik zamma ilaveten yüzde 29'luk bir zam yapılarak kümülatif olarak yüzde 40 artışa ulaşılması.

Benzer Haber Etiketleri

Agi Bekar ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki agi bekar haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.