Geri Dön

KPSS önlisans başvuruları bugün başladı! KPSS lisans sonuçları ise...

KPSS önlisans başvuruları bugün itibariyle başladı, peki ne zaman sona erecek? Heyecanla beklenen KPSS lisans sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağı da belli oldu. İşte KPSS sınavı hakkında merak edilen tüm detaylar...

KPSS önlisans başvuruları bugün başladı! KPSS lisans sonuçları ise...

KPSS önlisans başvuruları merakla bekleniyordu ve bugün başladı. ÖSYM, KPSS lisans sınavı sonuçları için de tarih verdi. İşte ayrıntılar...

KPSS LİSANS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

22 Temmuz 2018 tarihinde yapılan KPSS lisans sınavı sonuç tarihi ÖSYM tarafından belirlendi. KPSS sonuçları 31 Ağustos 2018 tarihinde adayların erişimine açılacak.

2018 KPSS ÖN LİSANS SINAV BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

ÖSYM'nin sınav takviminde yer alan bilgilere göre 2018 KPSS ön lisans sınav başvuruları 28 Ağustos - 12 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak. Geç başvuru tarihi ise 26 Eylül 2018 olarak netleşti. KPSS ön lisans sınavının yapılacağı tarih 4 Kasım 2018 olarak belirlendi. 2018 KPSS ön lisans sınav sonuçları ise 29 Kasım 2018 tarihinde adaylara duyurulacak.

Sonuçlar açıklandığı zaman, adaylar sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.