Geri Dön

KPSS ön lisans başvuruları yarın başlıyor! KPSS lisans sonuç sorgulama

KPSS ön lisans başvuruları yarın başlıyor. KPSS lisans sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ve nasıl sorgulanacağı da merak edilen konuların başında yer alıyor. İşte KPSS ön lisans başvurularına ilişkin tüm bilgiler...

KPSS ön lisans başvuruları yarın başlıyor! KPSS lisans sonuç sorgulama

KPSS ön lisans başvuruları için çok az bir zaman kaldı. Binlerce kişinin merak ettiği KPSS lisans sonuçlarının açıklanacağı tarih de belli oldu. İşte tüm detaylar...

KPSS LİSANS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

22 Temmuz 2018 tarihinde yapılan KPSS lisans sınavı sonuç tarihi ÖSYM tarafından belirlendi. KPSS sonuçları 31 Ağustos 2018 tarihinde adayların erişimine açılacak.

2018 KPSS ÖN LİSANS SINAV BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

ÖSYM'nin sınav takviminde yer alan bilgilere göre 2018 KPSS ön lisans sınav başvuruları 28 Ağustos - 12 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak. Geç başvuru tarihi ise 26 Eylül 2018 olarak netleşti. KPSS ön lisans sınavının yapılacağı tarih 4 Kasım 2018 olarak belirlendi. 2018 KPSS ön lisans sınav sonuçları ise 29 Kasım 2018 tarihinde adaylara duyurulacak.

Sonuçlar açıklandığı zaman, adaylar sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.