Geri Dön
GündemKıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç tutuklandı

Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç tutuklandı

Kırklareli’nin Vize ilçesine bağlı Kıyıköy Belediyesine usulsüzlük ve rüşvet iddiaları üzerine düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Belediye Başkanı Ender Sevinç tutuklandı.

Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç tutuklandı

Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığınca usulsüzlük ve rüşvet iddiaları üzerine başlattığı soruşturma üzerine Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul'da düzenlediği eş zamanlı operasyonda aralarında Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç’in de bulunduğu 13 kişi gözaltına alınmıştı.
Jandarmada işlemleri tamamlanan ve aralarında Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç'inde bulunduğu 6 kişi adliyeye sevk edilirken, 7 kişi ise jandarmadaki sorgulamalarının ardından serbest kaldı. Adliyeye çıkarılan Ender Sevinç tutuklanırken, 5 kişinin ise işlemleri sürüyor.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Hakkında yürütülen soruşturma kapsamında Rüşvet Almak suçundan Kırklareli Sulh Ceza  Hakimliği kararınca tutuklanan Kırklareli Kıyıköy Belediye Başkanı Ender Sevinç,  Anayasanın 127nci maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanunun 47nci maddesi gereğince  İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırıldı.