Geri Dön

İzmir su kesintisi son durum | İzmir’de sular ne zaman gelecek? Tunç Soyer açıkladı

İzmir, su kesintisi son durum haberleri hakkında araştırmalar devam ediyor. İzmir'in birçok bölgesinde Tahtalı Barajı’nda meydana gelen patlama nedeniyle pazar gününden beri su verilemiyor. Peki İzmir'de sular ne zaman gelecek? İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer açıkladı. İşte İzmir’de su kesintisi son durum…

İzmir su kesintisi son durum | İzmir’de sular ne zaman gelecek? Tunç Soyer açıkladı

İzmir su kesintisi son durum ne? İzmir’de sular ne zaman gelecek? İzmirliler tarafından yoğun bir şekilde araştırılıyor. Tahtalı Barajı’nda meydana gelen patlama nedeniyle İzmir'in birçok bölgesinde pazar gününden beri su kesintisi yaşanıyor. İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer su kesintisi ile ilgili son durumu açıkladı. İşte detaylar…

İZMİR’DE SULAR NE ZAMAN GELECEK?

İZSU ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den su kesintisi ile ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklaya göre, Tahtalı Barajı’ndan İzmir’e su getiren ana isale hattındaki boru arızası giderildi. Patlayan boru yenilendi ve ana hatta su verilmeye başlandı. Suyun, öğleden sonra kesinti yaşanan üç ilçenin tamamına ulaşması bekleniyor.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gaziemir, Karabağlar ve Buca ilçelerinde yaşanan su kesintisi ile ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı.

"Tahtalı Barajı isale hattındaki ana borunun patlamasıyla meydana gelen arızanın giderilmesi çalışmalarını an be an takip ediyorum. Gördes'ten alınacak suyun, kuzeyden ve güneyden suyu besleyen isale hatlarıyla entegrasyonunun sağlanması yönündeki çalışmaların bir önce tamamlanması talimatını verdim. İkinci adımda ise mevcut içme suyu hattımızın tümünün röntgenini çekecek bir teknolojinin kurulmasına yönelik talimatımı ilettim. Hattın neresinde zayıf bir nokta varsa önceden tespit edeceğiz. İzmirlinin bir daha bu sorunu yaşamaması için maliyeti ne olursa olsun bu sistemi kuracağız."

60 saatlik plansız su kesintisinin çarşamba günü sona ereceği bildirildi.

İZSU'DAN SU KESİNTİSİ AÇIKLAMASI:

İZSU'dan gelen açıklamada, "Tahtalı Barajı’ndan Görece İçmesuyu Arıtma Tesisi’ne giden 2200 mm’lik hatta meydana gelen arıza nedeniyle kentin bazı bölgelerine su verilememektedir. ZSU ekipleri tarafından Küner köyü yakınlarında patlayan ana borunun onarılmasına yönelik çalışma başlatılmıştır.

Gaziemir, Karabağlar ve Buca’yı etkileyen su kesintisinin süresi "Duyurular" bölümünde ilçe başlıkları altında yer almaktadır.

Meydana gelen arızadan dolayı yapmak zorunda olduğumuz su kesintisi nedeniyle kentlilerimizden özür dileriz ." denildi.