Gazete Vatan Logo

Gömdüğü bebek başına 200 lira almış!

KKTC’deki yasa dışı kürtaj skandalında bebekleri gömen güvenlik görevlisi Aziz Dağgün’ün gömdüğü bebek başına 200 lira ücret aldığı iddia edildi

Gömdüğü bebek başına 200 lira almış!

KKTC’de patlayan yasa dışı kürtaj skandalıyla ilgili her geçen gün insanın kanını donduran yeni iddialar ortaya atılıyor. Girne’deki Ada Hospital’da gerçekleştirilen yasa dışı kürtaj operasyonlarının ardından bebekleri gömdüğü belirlenen hastanenin güvenlik görevlisi Aziz Dağgün’ün her gömme işlemi başına para aldığı iddia edildi.

Aziz Dağgün’ün gömdüğü her bebeğin fotoğrafını cep telefonuyla çektiği bunu da hastanenin başhekimi Dr. Fahri Karagözlü’ye gönderdiği iddia edildi. Alınan bilgiye göre tutuklu zanlı Aziz Dağgün’ün Girne Polis Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturmadaki sorgusunda her gömme olayı için ayrıca ücret aldığını itiraf ettiği de belirtiliyor.

“Hedef suçüstü”

KKTC Sağlık Bakanı Salih İzbul dün yaptığı açıklamalarda, yasa dışı kürtajın bir ihbarla kendilerine ulaştığını, polisin gizli operasyonundaki asıl hedefin zanlıları suçüstü yakalamak olduğunu söyledi.

Yurt dışından

Gömülü bulunan 7 fetüsün detaylı otopsi ve DNA testi için Türkiye’ye gönderildiğini söyleyen İzbul, “Kürtaj yaptıran kişilerin çoğunlukla yurt dışından geldikleri yönünde bir izlenim edindik. Sağlık Bakanlığı olarak bu soruşturmanın tamamlanması için ne gerekliyse yapacağız” dedi.

Haberin Devamı

“Telefondan Facebook’a”

Hastanede gözetim altında tutulan başhekim Dr. Fahri Karagözlü’nün 1 Mart günü Facebook hesabının ‘online’ olduğu ve cep telefonundan internete girdiği iddia edildi. Ancak Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamada Dr. Karagözlü’nün iddia edilen 09.55’te anjiyo da olduğu ve telefonun polis tarafından açılarak gerekli incelemelerin yapıldığı ifade edildi.