Geri Dön

Elon Musk Manchester United’ı satın mı alacak? Musk’ın yeni paylaşımı!

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Elon Musk, yeni bir tweet'i ile yine gündem oldu. Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk dünyaca ünlü İngiliz futbol kulübü “Manchester United’ı satın alacağını yazdı. Peki, Elon Musk Manchester United’ı satın mı alacak?

Elon Musk Manchester United’ı satın mı alacak? Musk’ın yeni paylaşımı!

Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Açıkçası, Cumhuriyetçi Parti’nin sol, Demokrat Parti’nin sağ kesimini destekliyorum! Ayrıca “Manchester United’ı satın alıyorum, rica ederim” dedi. Paylaşım tartışma yaratırken “Elon Musk Manchester United’ı satın mı alacak?” sorusuna yanıt aramaya başladı.

Elon Musk Manchester United’ı satın mı alacak?

Sosyal medya platformu Twitter'ı yaklaşık 44 milyar dolara satın almak için anlaştıktan sonra vazgeçen Musk, bu kez de gözünü bir futbol kulübüne dikti.

Elon Musk, İngiliz futbol kulübü Manchester United'ı satın alacağını duyuran bir paylaşımda bulundu.

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Açıkçası, Cumhuriyetçi Parti'nin sol, Demokrat Parti'nin sağ kesimini destekliyorum! Ayrıca Manchester United'ı satın alıyorum, rica ederim."

Tweet’iyle tartışma yaratan Musk, ilk tweet’inden yaklaşık 4 saat sonra, Tesla Owners Silicon Valley hesabının “Ciddi misiniz?” sorusuna “Hayır, bu Twitter’da uzun süredir devam eden bir şaka. Herhangi bir spor kulübünü satın almıyorum” cevabını vererek açıklamasının şaka olduğunu belirtti.