Gazete Vatan Logo

Catherina-Zeta Jones kimdir? Nerelidir? Catherina-Zeta Jones kaç yaşında?

Evliliklerinin 20’nci yılını kutlamak için dünya turu kapsamında çocuklarıyla Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü Hollywood yıldızları Catherina-Zeta Jones ve Michael Douglas, İstanbul’da Boğaz keyfi yaptı. Önceki gün Güney Afrika’dan İstanbul’a gelen ikili, dün sabah erken saatlerde Nişantaşı’nda konakladıkları otelden gizlice çıktı. Peki Catherina-Zeta Jones kimdir? Nerelidir? Catherina-Zeta Jones kaç yaşında? İşte detaylar…

Catherina-Zeta Jones kimdir? Nerelidir?  Catherina-Zeta Jones kaç yaşında?

Catherina-Zeta Jones ve Michael Douglas, evliliklerinin 20’nci yılını kutlamak için çocuklarıyla Türkiye’ye geldi. İstanbul’da Boğaz keyfi yapan çift, Balat’ı gezdi. Peki Catherina-Zeta Jones kimdir? Nerelidir? Catherina-Zeta Jones kaç yaşında? İşte haberimizin detayları…

CATHERINE ZETA JONES KİMDİR?

Catherine Zeta Jones kimdir, Catherine Zeta Jones, 25 Eylül 1969 tarihinde İngiltere'de Galler'in bir balıkçı köyünde doğmuştur ve iki erkek kardeşi vardır. 4 yaşında Katolik kilisenin düzenlediği toplantılarda şarkı söyleyip dans eden küçük yıldız, 11 yaşına gelince sahneye çıktı. İlk önceleri küçük çaplı oyunlarda rol alan Jones, 13 yaşında ilk büyük deneyimini bir West End yapımı olan "Bugsy Malone" adlı bir müzikalde gerçekleştirdi. 16 yaşına geldiğinde David Merrick'in " 42nd Street " adlı oyununda başrol oynadı.

Daha çok televizyon dizilerinde gözüken Catherine Zeta Jones, 1990 yılında Fransız yönetmen Philip de Broca'nın 1990 yapımı "Scheherazade" adlı filminden hemen sonra televizyona transfer oldu. Aynı yıl içerisinde İngiliz televizyonlarının nostaljik dizisi "The Darling Buds of May"de rol aldı. Hollywood'a geçtikten sonra 1992 yılında ABC kanalının sevilen filmi " The Young Indiana Jones Chronicles "da kalıcı bir rol kazandı. 1992 yılında Marlon Brando ile "Christopher Columbus: The Discovery" filminde oynadı.

Haberin Devamı

1996 yılında da Billy Zane ile "The Phantom"da rol aldı. Bu sırada ünlü yönetmen-yapımcı Steven Spielberg'in dikkatini çeken Catherine Zeta Jones, ilk ciddi başarısını Antonio Banderas ve Anthony Hopkins gibi dev oyuncularla birlikte 1998 yılında oynadığı "The Mask of Zorro" adlı film ile yaptı. Ardından Sean Connery ile birlikte "Entrapment" adlı filmin başrolünü paylaştı.

2009 yılında başrollerini Catherine Zeta Jones ve Justin Bartha'nın paylaştığı "Aşkın Yaşı Yok / The Rebound" filminin Türkiye çekimlerinde oyuncu Saadet Aksoy da küçük bir rol aldı. 2011 yılında Bipolar teşhisi konulmuş. Manik depresif olarak da bilinen hastalık yüzünden akıl hastanesinde yatmıştır. Catherine Zeta Jones, 18 Kasım 2000 tarihinde sinema oyuncusu Michael Douglas ile evlendi. 2013 yılında boşandılar. Dylan Michael (d.8 ağustos 2000) ve Carys Zeta (d.20 nisan 2003) adında iki çocuğu vardır.

Haberin Devamı