Geri Dön
GündemBugün yağmur var mı? Yağmur yağacak mı? 14 Haziran hava durumu tahminleri!

Bugün yağmur var mı? Yağmur yağacak mı? 14 Haziran hava durumu tahminleri!

Meteoroloji duyurdu! Sarı ve turuncu kodlu uyarı geldi. 32 ilde sağanak yağışlar görülecek. İllerde yağışların kuvvetli olması bekleniyor. Peki, Bugün yağmur var mı? Yağmur yağacak mı? Çarşamba günü yağmur var mı? Bu hafta sonu yağmur yağacak mı? 14 Haziran hava durumu tahminleri!

Bugün yağmur var mı? Yağmur yağacak mı? 14 Haziran hava durumu tahminleri!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden 32 il için kuvvetli yağış uyarısı! Sağanak yağışlara dikkat! Sarı ve turuncu kodlu uyarı geldi. Belirtilen bölgelerdeki yağışların, kuvvetli olması bekleniyor. Peki, Bugün yağmur var mı? Yağmur yağacak mı? Çarşamba günü yağmur var mı? Bu hafta sonu yağmur yağacak mı? 14 Haziran hava durumu tahminleri!

BUGÜN YAĞMUR VAR MI? YAĞMUR YAĞACAK MI?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun iç kesimlerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların İç Anadolu'nun güneyi ve doğusu (Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Sivas ve Yozgat), Antalya'nın iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun batısı ve kuzeyinde (Erzurum, Erzincan, Tunceli, Malatya, Elazığ, Bingöl) yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 METEOROLOJİ UYARDI

Yapılan uyarılarda vatandaşlardan, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve fırtına, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

14 HAZİRAN HAVA DURUMU TAHMİNLERİ

MGM'nin internet sitesinde paylaşılan haritaya göre 28 il için sarı ve 4 il için turuncu kodlu uyarı yapıldı.

Buna göre, Amasya, Antalya, Artvin, Bingöl, Çorum, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Mersin, Kayseri, Kırşehir, Konya,

Malatya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Yozgat, Aksaray, Bayburt, Karaman için sarı kodlu uyarı yapılırken Osmaniye , K.Maraş, Hatay ve Adana için turuncu kodlu verildi.