Gazete Vatan Logo

Aşkım Kapışmak gerçek ismi mi, Aşkım Kapışmak kimdir, nereli, ne mezunu? Aşkım Kapışmak’ın merak edilen hayatı

Aşkım Kapışmak'ın biyografisi ve yaşam öyküsü gündemde aranan konulardan biri oldu. İlişki koçluğu yapan yazar Aşkım Kapışmak, Müzik Evi'nde konservatuvar eğitimi aldı. Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokuluna giren Kapışmak, kitaplarının yanı sıra Elma Dersem Çık, Nasipse Olur ve Kolpaçino 4 4'lük filmlerinde de yer aldı. Peki, Aşkım Kapışmak kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte, Yazar Aşkım Kapışmak'ın biyografisi…

Aşkım Kapışmak gerçek ismi mi, Aşkım Kapışmak kimdir, nereli, ne mezunu? Aşkım Kapışmak’ın merak edilen hayatı

1979 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Kapışmak, Marmara Üniversitesindeki eğitiminden sonra Amerikan Üniversitesi Newport'ta Davranış Bilimleri- Psikoloji lisansını tamamladı. İlişkiler üzerine kitaplar yazan Aşkım Kapışmak, seminerler de veriyor.

AŞKIM KAPIŞMAK KİMDİR?

Aşkım Kapışmak, 1979 yılında İstanbul'da doğdu. On iki yaşındayken Arif Sağ Müzik Evi'nde konservatuvar eğitimi aldı. Lise yıllarında birçok sahne deneyimi oldu. Liseden sonra Marmara Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokuluna girdi. Bölümünde mutlu olmadığını gören bir öğretmeni, onu profesyonel olarak insan ilişkileri ile ilgili çalışmalar yapmaya yönlendirdi. Marmara Üniversitesindeki eğitiminden sonra Amerikan Üniversitesi Newport'ta Davranış Bilimleri- Psikoloji lisansını tamamladı. Davranış Bilimleri okurken, zihinsel engelli ve kimsesiz çocuklarla gönüllü çalışmaya başladı.

Maltepe Cezaevinde çocuk ve gençlere motivasyon günleri düzenledi. Ayrıca İstanbul’da birçok kişisel gelişim ve iletişim eğitimleri aldı. Mezun olduğu Marmara Üniversitesinde öğrencilere Etkili İletişim Becerileri dersleri verdi, bu sırada birçok üniversiteden de konuşmacı olarak davet aldı. Bu seminerlere devam ederken sınava girecek öğrencilere dört yıl danışmanlık yaptı. İki yıl boyunca Beden Dili Uzmanlığı ve İletişim Becerileri eğitimi de alan Kapışmak, Türkiye genelinde seminerler vermeye başladı. starbucks, Wella, Head and Shoulders, Borusan, Quinn Group,Corio Group,Profilo Mehmet Tatlı gibi önemli firmalara iletişim seminerleri düzenledi.

Haberin Devamı

Turkmax'ta 2011-2012 sezonunda Buyrun Paylaşalım adlı programı hafta içi her gün canlı olarak hazırladı ve sundu. 2012 Yaz sezonunda Star TV'de Ayşe ile Alişan programında her cuma İletişim ve İlişkiler bölümü hazırladı. Sahnede daha etkili olmak isteyen Aşkım Kapışmak, Müjdat Gezen Sanat Merkezinde iletişim, beden dili, diksiyon, oyunculuk ve sahne sanatları dersleri alarak üniversitede edindiği bilgileri tek kişilik gösteri şeklinde sahneye koymaya başladı.

Kadınlar Sağdan, Erkekler Soldan adlı kitabını 2011de çıkardıktan sonra kitapta yazanları stand up şeklinde sahnelemeye başladı. Son olarak Beni Benimle Aldatır mısın ve 'Küçük Mutluluklar ' adlı kitabını okuyucuya sunan Aşkım Kapışmak, şu an üniversiteler, belediyeler, özel şirketlerde gösteri ve seminerler düzenliyor. Bununla birlikte bireysel ve kurumsal danışmanlık eğitimleri de veriyor.

Haberin Devamı

AŞKIM KAPIŞMAK KİTAPLARI

Aşkımın Beden Dili

Beni Benimle Aldatır mısın?

Kadınlar Sağdan Erkekler Soldan

Ebeveynlik Cüzdanı

Hangi Anne Hangi Babasınız - Ebeveynlik Cüzdanı - Anne Baba Olma Rehberi

Terzi

Yaşam Kitabı

Küçük Mutluluklar Kitabı

Carpe Diem - An'ı Yaşa, Esir Olma

Kalbin Anahtarı - Kelimelerle İyileş

Kalbin Anahtarı 2 – Ruhuna Dokun

AŞKIM KAPIŞMAK İSMİ GERÇEK Mİ?

Gerçekten adım Aşkım Kapışmak. Nüfus müdürünün soyadımdaki "z"yi "k" yapmasıyla ortaya böyle tuhaf bir şey çıkmış. Yoksa Aşkım adı zaten fazlaca insanda olan, normal bir isim. İsterseniz bütün diplomalarımı da gösterebilirim