Gazete Vatan Logo

10 yaş altı çocuğu olanlar tatil mi? Kamu çalışanı anneler idari izinli mi?

Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem sonrası Cumhurbaşkanlığı'ndan bir yeni karar daha geldi. Deprem nedeniyle ara verilen eğitim öğretimden sonra kamu çalışanlarına da kolaylık sağlayacak yeni kararlar alındı. Peki 10 yaş altı çocuğu olanlar tatil mi?

10 yaş altı çocuğu olanlar tatil mi? Kamu çalışanı anneler idari izinli mi?

10 yaş altı çocuğu olanlara tatil mi sorusunun yanıtı merak ediliyor. Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki deprem 10 ili etkiledi. Deprem nedeniyle okullar 20 Şubat 2023 tarine kadar tatile girdi. Kamu çalışanlarına kolaylık sağlanması amacıyla da Cumhurbaşkanlığı'ndan yeni bir karar geldi.

10 YAŞ ALTI ÇOCUĞU OLANLAR TATİL Mİ?

Kamuda çalışan annelere kolaylık amacıyla Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı yeni bir karar aldı. Alınan karara göre, kamuda çalışan ve 10 yaş altı çocuğu olan kadınlara idari izin verilebilecek.

10 yaş altı çocuğu olanlar tatil mi Kamu çalışanı anneler idari izinli mi

Kararda; Depremler sebebiyle eğitim ve öğretime ara verildiği hatırlatılarak, kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki 10 yaş ve altı çocuğu olan kadın çalışanlara birim amirlerince 20 Şubat 2023 tarihine kadar idari izin verilebileceği kaydedildi.