Geri Dön
EkonomiKripto paralarla ilgili IMF'den kritik uyarı! 'Vazgeçin'

Kripto paralarla ilgili IMF'den kritik uyarı! 'Vazgeçin'

Kripto para piyasası her geçen gün daha da genişliyor. Hem yatırımcıların hem de kripto varlıkların sayısı artıyor. Öyle ki El Salvador'un Eylül 2021'den bu yana kripto para birimi Bitcoin'i resmi para birimi olarak kullanıyor. Kripto varlıkların resmi para birimi olarak kullanılması ile ilgili farklı görüşler bulunuyor. IMF'den ise konu ile ilgili kritik bir uyarı geldi. Uluslararası Para Fonu (IMF), El Salvador'dan Bitcoin'i resmi para birimi olarak kabul etmekten vazgeçmesini istedi.

Kripto paralarla ilgili IMF'den kritik uyarı! 'Vazgeçin'

IMF, El Salvador'u Bitcoin'i yasal para birimi olarak kabul etmekten vazgeçmeye çağırdı. Bitcoin'i resmi para olarak kabul etmenin finansal istikrar için büyük riskler taşıdığı uyarısında bulundu.

IMF açıklamasında, El Salvador'un Bitcoin'i resmi para olarak kabul etmesinin finansal bütünlük, tüketicilerin korunması ve finansal yükümlülükler için de riskler oluşturduğunu savundu.

El Salvador, 2021'in Eylül ayında aldığı karar ile Bitcoin'e yasal para birimi statüsü veren ilk ülke olmuştu.

EL SALVADOR 410 BITCOIN DAHA ALDI

El Salvador, kripto para birimlerinde gerçekleşen geri çekilmeyi fırsat bilerek önceki günlerde düşük fiyattan Bitcoin aldığını duyurmuştu. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Twitter’dan yaptığı açıklamada 15 milyon dolar değerinde 410 adet daha Bitcoin aldıklarını açıklamıştı.