Geri Dön
Ekonomiİş Bankası resmen duyurdu! Hesabı olan tüm müşterileri kapsıyor, artık her gün...

İş Bankası resmen duyurdu! Hesabı olan tüm müşterileri kapsıyor, artık her gün...

İş Bankası harekete geçti ve resmen duyurdu. Bankada hesabı olan tüm müşterileri yakından ilgilendiriyor. Masraf ödemeden gerçekleştiriliyor. Yastık altında tutulan altınların ekonomiye kazandırılması amacıyla Kuyumcu Altın Değerleme Sistemi (KAD-SİS) kurulmuştu. İş Bankası, altın kaydileştirme işlemini gerçekleştiren ilk özel banka oldu. Banka müşterileri, sisteme dahil edilen İAR anlaşmalı kuyumcular aracılığıyla da artık her gün altınlarını banka hesabına aktarabilecek. İşte detaylar...

İş Bankası resmen duyurdu! Hesabı olan tüm müşterileri kapsıyor, artık her gün...

İş Bankası, yastık altında tutulan altınların ekonomiye kazandırılması amacıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı öncülüğünde devreye alınan ve İstanbul Altın Rafinerisi (İAR) tarafından oluşturulan Kuyumcu Altın Değerleme Sisteminde (KAD-SİS) altın kaydileştirme işlemini gerçekleştiren ilk özel banka olduğunu açıkladı.

HER GÜN ALTINLAR BANKA HESABINA AKTARILABİLECEK

Banka müşterileri, KAD-SİS entegrasyonunun ardından sisteme dâhil edilen İAR anlaşmalı kuyumcular aracılığıyla da Türkiye’nin her yerinden, her gün altınlarını banka hesabına aktarabilecek. Müşteriler böylelikle altınlarının değerlemesini güvenli bir şekilde yaptırabilecek ve İş Bankası hesabında masraf ödemeden altınlarını kaydileştirebilecek.

Banka, 2012 yılından bu yana şubelerinde devam eden ‘Altın Buluşmaları’ uygulamasını da sürdüreceğini duyurdu.

İş Bankası resmen duyurdu Hesabı olan tüm müşterileri kapsıyor, artık her gün...

GELİR ELDE EDİP ÇALINMA, KAYBOLMA GİBİ RİSKLERDEN KORUNACAKLAR

Konuya ilişkin bankadan yapılan yazılı açıklamada, “Bankanın Altın Tasarruf Sistemi’ne dahil olan müşterileri, hem bankaya yatırdıkları altından gelir elde edecek hem de çalınma, kaybolma gibi risklerden korunacak. Banka müşterileri, ayrıca hesabındaki altınlarını başka yatırım aracına çevirme, altın hesabını teminat göstererek kredi kullanma gibi imkânlara da sahip olacak. Bankadaki altın hesapları, ilgili yönetmelik gereğince Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) güvencesi altında bulunuyor” denildi.