Geri Dön
EkonomiHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir? Nureddin Nebati kaç yaşında ve nereli?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir? Nureddin Nebati kaç yaşında ve nereli?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. Görevden affını isteyen ve af talebi kabul edilen Lütfi Elvan'dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığı'na Nureddin Nebati atandı. Peki, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir? Nureddin Nebati kaç yaşında ve nereli? İşte Nureddin Nebati’nin hayatı ve kariyerine dair merak edilenler…

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir? Nureddin Nebati kaç yaşında ve nereli?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin atanması ile ilgili Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı! Cumhurbaşkanı Kararı ile görevden af talebi kabul edilen Lütfi Elvan'dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığına Nureddin Nebati atandı. Peki, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir? Nureddin Nebati kaç yaşında ve nereli? İşte Nureddin Nebati’nin biyografisi…

HAZİNE VE MALİYE BAKANI NUREDDİN NEBATİ KİMDİR?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 1 Ocak 1964'te Şanlıurfa Viranşehir'de doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Nebati, yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı. Nureddin Nebati, Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora unvanını aldı.

Bir dönem tekstil işiyle uğraşan Nebati, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu üyeliklerinde bulundu. Nebati, MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti üyesi olarak görev aldı.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, ENSAR, TÜGVA, ÖNDER, UTESAV, TDED, BEK, İDD, İDV ve benzeri vakıf ve derneklerde üyeliği bulunan Nebati, ÜTEV Vakfı Başkanlığı, Parlamenterler Arası Kudüs Platformu Türkiye Başkanı olarak görevler üstlendi.

Bakan Nebati, AK Parti 4'üncü Olağan Kongresi'nde MKYK Üyesi seçildi. MYK Üyesi olarak da 2014-2015 yılları arasında AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Bakan Nebati, 24'üncü dönem İstanbul, 25'inci dönem Şanlıurfa Milletvekili olarak TBMM'de görev yaptı.

İyi düzeyde İngilizce, az düzeyde Arapça bilen Nebati, evli ve 4 çocuk babası.

CUMHURBAŞKANI KARARI RESMİ GAZETE’DE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. Atama, Anayasa'nın 104 ve 106'ncı maddeleri gereğince yapıldı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati kimdir Nureddin Nebati kaç yaşında ve nereli

NUREDDİN NEBATİ'DEN İLK AÇIKLAMA!

Nureddin Nebati sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Rabbim, kolaylaştır, zorlaştırma, Rabbim hayırla sonuçlandır. İşimizde bize doğruluk ver, bizi muvaffak kıl. Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsımı layık gördüğü Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini hayırla ifa etmeyi, bize gösterdiği güvene layık olmayı Rabbim nasip etsin inşallah." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler