Geri Dön
EkonomiHane başı 3 bin TL destek ödemesi! Bakan Yanık resmen açıkladı

Hane başı 3 bin TL destek ödemesi! Bakan Yanık resmen açıkladı

Datça'daki yangın sonrası harekete geçildi. Hane başı 3 bin TL nakit destek ödemesi yapılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yangından etkilenen bölgedeki vatandaşların acil ve temel ihtiyaçlarının karşılanması için Datça Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza 500.000 TL kaynak gönderildiğini açıkladı. Öte yandan Bakan Yanık yangın sebebiyle tahliye edilen hanelere 3.000 TL nakdi destek ödemesinin yapılacağını belirtti. İşte son dakika haberinin detayları...

Hane başı 3 bin TL destek ödemesi! Bakan Yanık resmen açıkladı

Muğla'nın Datça ilçesinde çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle yerleşim bölgelerine yakın yerlere sıçrayarak etki alanını genişletti. Yangının bir eve sıçraması sonrası bölgedeki tüm evler tahliye edildi. Yangın söndürme çalışmaları havadan ve karadan sürüyor.

DESTEK ÖDEMESİ YAPILACAK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, yangın nedeniyle evleri tahliye olan ailelere 3 bin TL nakit desteği verildiğini söyledi. Yanık, "Muğla, Datça'da bugün başlayan yangında ekipler sahada yangını kontrol altına almak için çalışmalarını sürdürüyor. Yangın sebebiyle tahliye edilen hanelere 3.000 TL nakdi destek ödemelerini başlattı. Bölgedeki vatandaşlarımızın acil ve temel ihtiyaçlarının karşılanması için Datça Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza 500.000 TL kaynak gönderiyoruz." ifadelerini kullandı.