Geri Dön
EkonomiElektrik ve doğal gaz faturasında yüzde 50 tasarruf imkanı

Elektrik ve doğal gaz faturasında yüzde 50 tasarruf imkanı

Elektrik ve doğal faturalarını düşürecek yöntem! Isınmada yüzde 50’ye yakın tasarruf sağlıyor, kışın olduğu gibi yaz aylarında da termal konfor sağlıyor. Yüksek elektrik faturalarından tasarruf etmenin yollarını tek tek anlata uzman isim, “Dış cepheden uygulanan ısı yalıtımı, dışarıdaki sıcaklığın etkisini iç ortama geçmesini, engel olarak soğutma sistemlerinin daha az ve verimli çalışmasına destek oluyor” dedi.

Elektrik ve doğal gaz faturasında yüzde 50 tasarruf imkanı

Duvarlardaki ısı geçirgenliğini azaltarak ortamın ısısını uzun süre korumayı sağlayan dış cephe ısı yalıtımının soğuk havalar kadar sıcak havalarda da enerjiden tasarruf ettirdiğini söyleyen İş insanı Çağdaş Korkmaz, “Yaz mevsimi ve sıcak hava dalgalarıyla artan klima kullanımının yol açtığı yüksek elektrik faturalarından, doğru ısı yalıtımlı uygulanmış binalarda yüzde 50’ye varan tasarruf sağlanabiliyor. Dış cepheden uygulanan ısı yalıtımı, dışarıdaki sıcaklığın etkisini iç ortama geçmesini, engel olarak soğutma sistemlerinin daha az ve verimli çalışmasına destek oluyor” dedi.

Isı yalıtım markası Dalmaçyalı İleri Isı Yalıtım Sistemleri, Termal Kamera Roadshow, Ücretsiz Keşif Hizmeti ve Dalmaçyarı Enerji Tasarrufu Analiz Raporu gibi ücretsiz hizmetlerin tüketicileri ısı yalıtımının faydaları konusunda bilgilendirdiğini ifade eden Korkmaz, “Yapıştırıcısından son kat kaplama ve boya ürünlerine kadar uyumlu, standartlara uygun ve uzun ömürlü bir sistem sunan Dalmaçyalı, güvenilir uygulamacılarla çalışarak tüketicilerin doğru ısı yalıtımı yaptırmalarını da güvence altına alıyor” diye konuştu.

EVDEKİ ENERJİNİN YÜZDE 80’İ ISITMA VE SOĞUTMAYA GİDİYOR

Türkiye’de enerjinin yüzde 33’ü binalarda tüketilirken, bu tüketimin yüzde 80’inin ısıtma ve soğutmaya harcandığını söyleyen Korkmaz, “Yazın faturalarda yüzde 50’ye varan oranda düşüş sağlamasının yanında daha az enerji tüketimine bağlı olarak karbon salımını da azaltan ısı yalıtımı sürdürülebilir bir dünyaya katkı sunuyor ve çevreyi koruyor” dedi.