Geri Dön
EkonomiElektrik faturası itirazı nereye yapılır, itiraz dilekçesi nasıl yazılır? EPDK şikayet hattı numarası kaç? İşte EPDK fatura itirazı!

Elektrik faturası itirazı nereye yapılır, itiraz dilekçesi nasıl yazılır? EPDK şikayet hattı numarası kaç? İşte EPDK fatura itirazı!

Elektrik faturasına itiraz nasıl yapılır, Elektrik faturası itiraz dilekçesi nasıl yazılır? EPDK elektrik faturası şikayet hakkında yapılan aramalar, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz’ın 1 Ocak'tan itibaren geçerli olan elektrik tarifelerinin aralık faturalarına yansıtıldığı yönünde kuruma iletilen şikayetlerin değerlendirildiğini, vatandaşların en ufak bir tereddüdü olması halinde internet sitesindeki fatura hesaplama modülünü kullanarak, herhangi bir hata tespit etmeleri durumunda kuruma başvuru yapabileceklerini açıklaması üzerine arttı. Peki, Elektrik faturası itirazı nereye yapılır, itiraz dilekçesi nasıl yazılır? EPDK şikayet hattı numarası kaç?

Elektrik faturası itirazı nereye yapılır, itiraz dilekçesi nasıl yazılır? EPDK şikayet hattı numarası kaç? İşte EPDK fatura itirazı!

EPDK fatura itirazı ile ilgili yapılan aramalar arttı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz’ın 1 Ocak'tan itibaren geçerli olan elektrik tarifelerinin aralık faturalarına yansıtıldığı yönünde kuruma iletilen şikayetler üzerine aralık ayına ait faturaları mercek altına aldıklarını açıklamasıyla elektrik faturasına itiraz etmek isteyenlerin EPDK şikayet hattı ve elektrik faturası itirazı süreciyle ilgili yaptığı aramalar attı. Peki, Elektrik faturası itirazı nereye yapılır, itiraz dilekçesi nasıl yazılır?

ELEKTRİK FATURASI İTİRAZI NEREYE YAPILIR, İTİRAZ DİLEKÇESİ NASIL YAZILIR?

Elektrik faturalarına itiraz etmek için, fatura ve kimlik ile birlikte anlaşmalı olduğu elektrik şirketinin müşteri hizmetlerine dilekçe veya mail yoluyla başvuru yapması gerekmektedir.

Türkiye’de elektrik dağıtım hizmeti, 21 özel elektrik dağıtım şirketleri tarafından yapılır. Abonelik işlemleri, sayaç okuma, faturalandırma, kesme bağlama gibi bütün hizmetler de bu şirketler tarafından sağlanır. Faturanın normalden yüksek geldiğini düşünülüyorsa:

Hizmet alınan elektrik dağıtım şirketine itiraz dilekçesi yazılır. 

Dilekçeyi hizmet birimleri ya da işletme müdürlüklerine doğrudan ulaştırabilir, posta ya da e-posta yoluyla itirazınızı bildirebilir veya müşteri hizmetleri üzerinden kayıt oluşturulabilir.

Ayrıca elektrik dağıtım şirketlerinin web sitelerinde yer alan fatura itiraz bölümü üzerinden de bir itiraz kaydı oluşturulabilir. 

Elektrik faturası itiraz dilekçesi örneği

Elektrik faturası itirazı nereye yapılır, itiraz dilekçesi nasıl yazılır EPDK şikayet hattı numarası kaç İşte EPDK fatura itirazı

EPDK FATURA ŞİKAYETİ NASIL YAPILIR, ŞİKAYET HATTI NUMARASI?

EPDK sitesinde şikayet ile ilgili verilen bilgide “Kurumumuz portalından yapmış olduğunuz başvurularınız ile CİMER aracılığıyla Kurumumuza ulaşan başvurularınızın durumunu ve verilen cevapları yine bu portaldan takip edebilirsiniz.” İfadeleri kullanılmış.

ADRES: Mustafa Kemal, 2078. Sk. No:4, 06510 Çankaya/Ankara.

TELEFON: (0312) 201 40 00

FAKS: (0312) 201 40 50

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler