Gazete Vatan Logo

MEB duyurdu! LGS sayısal ve sözel soru kitapçıkları yayınlandı!

MEB duyurdu! LGS soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayınlandı. Sınavla MEB’ten yapılan açıklamada, Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavı soru kitapçıkları (sayısal ve sözel) ve cevap anahtarları yayınlandığı bildirildi.

MEB duyurdu! LGS sayısal ve sözel soru kitapçıkları yayınlandı!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayınlandı.

1 milyon 236 bin 313 öğrencinin başvurduğu LGS sınavı, iki oturum hâlinde 973 yurt içi ve 7 yurt dışı sınav merkezinde 17 bin 899 okul ve 82 bin 551 salonda yapıldı. Sınavın ardından Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin ve öğretmenlerin değerlendirebilmesi için LGS soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarını erişime açtı.

Sözel Bölüm Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İçin TIKLAYINIZ

Sayısal Bölüm Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı İçin TIKLAYINIZ

LGS SONUÇLARI 30 HAZİRAN’DA AÇIKLANACAK!

1 milyon 236 bin 313 öğrencinin başvurduğu sınav, iki oturum hâlinde 973 yurt içi ve 7 yurt dışı sınav merkezinde 17 bin 899 okul ve 82 bin 551 salonda yapıldı. Sınavda her bir oturumda yaklaşık 350 bin olmak üzere 700 bin sınav görevlisi görev yaptı. Sınav sonuçları, 30 Haziran 2022 tarihinde açıklanacak.

LGS sonrasında bir değerlendirme yapan ölçme değerlendirme ve sınav hizmetlerinden sorumlu Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy şunları söyledi:

Haberin Devamı

“LGS kapsamındaki merkezî sınav, yurt içi ve yurt dışı sınav merkezlerimizde sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum. Merkezî sınavlar oldukça büyük organizasyonu gerektirdiği için sürece Bakanlığımızın ilgili tüm birimleri destek verdi. Sınav hazırlık ve uygulamasında emek veren tüm çalışma arkadaşlarımızı, 81 ilde süreci başarılı bir şekilde yürüten ve sınavın sorunsuz bir şekilde tamamlanmasında büyük emeği olan tüm il millî eğitim müdürlerimizi ve illerde görevli personelimizi kutluyorum. Sınavda görev alan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.”