Geri Dön
EğitimKPSS ÖABT sınavı ertelendi mi? ÖABT sınavı ne zaman yapılacak, 14 Ağustos 2022'de mi?

KPSS ÖABT sınavı ertelendi mi? ÖABT sınavı ne zaman yapılacak, 14 Ağustos 2022'de mi?

31 Temmuz'da yapılan KPSS oturumları “sızdırıldı” iddialarının ardından iptal edildi. ÖSYM Başkanı Ersoy önümüzdeki hafta yapılacak KPSS alan bilgisi ve ÖABT oturumlarına ilişkin de yeni bir bilgi paylaştı. Peki, KPSS ÖABT ertelendi mi, KPSS ÖABT ne zaman yapılacak, 14 Ağustos’ta mı?

KPSS ÖABT sınavı ertelendi mi? ÖABT sınavı ne zaman yapılacak, 14 Ağustos 2022'de mi?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ersoy, 31 Temmuz'da yapılan KPSS oturumlarının iptal edildiğini duyururken, 6-7 Ağustos 2022 ve 14 Ağustos 2022'de yapılacak KPSS oturumlarının da ertelendiğini açıkladı.

KPSS ÖABT ERTELENDİ Mİ?

KPSS ÖABT ileri bir tarihe ertelendi.

YENİ KPSS ÖABT NE ZAMAN?

31 Temmuz'da yapılan KPSS oturumlarının iptal edildiğini belirten Ersoy, şunları kaydetti:

"6-7 Ağustos 2022 ve 14 Ağustos 2022'de yapılacak KPSS oturumları ertelenmiştir. İptal edilen ve ertelenen sınavlara ilişkin yeni takvim en kısa sürede kamuoyuyla paylaşılacaktır.

Yeni KPSS takvimi 17 Eylül'de başlayacaktır. Sınavı iptal edilen KPSS adaylarından, gireceği yeni sınav için herhangi bir ilave ücret talep edilmeyecektir.

Ortaya çıkan eksiklik ve aksaklıkları açık yüreklilikle kamuoyuyla paylaşıp, tedbirleri alarak ÖSYM'nin milletin kalbindeki yerini güçlendirmekte kararlıyız. Hiç arzu etmediğimiz şekilde iptal ve ertelemelere sebebiyet veren bu talihsiz süreçten dolayı tüm adaylardan özür diliyoruz."