Dizi ve film dünyasının en kötü 9 annesi! 15 March, 11:57'de eklendi

Böyle anneler düşman başına dedirten,popüler kültürün en başa bela 9 anne karakteri

1. Gemma Teller - Sons of Anarchy
Televizyon tarihinin en sağlam dizilerinden olan Sons of Anarchy,hiç şüphe yok ki tüm karakterleriyle izleyenlerin zihnine kazındı.Ama söylemeden geçmek olmaz; Gemma'nın tüm izleyicilerin gönlündeki yeri ayrıdır.Gözünü budaktan sakınmayan,belanın kokusunu aldığında kamikaze pilotu gibi içine dalan Gemma,Sons of Anarchy boyunca sergilediği tüm kötülükleri ailesinin selameti için yaptığını iddia ederek ortalığı savaş alanına çevirmiştir.Gemma'yı hem özlüyoruz hem de şerrinden payımıza bir şey düşmediği için halimize şükrediyoruz!
 
2. Lori Grimes - The Walking Dead
Bir zombi istilasının insanın dengesini bozacağına ve karar verme mekanizmasını bir süreliğine devre dışı bırakacağına hiç şüphe yok.Ama Lori,işin suyunu çıkarıyor! El kadar çocuğu Carl'a sahip çıkamayan,bebeğinin kimden olduğunu bilmeyen,komadaki kocasını hastanede terk edip en iyi arkadaşıyla işi pişiren Lori batırdığı işleri toparlamaya çalışırken bile her şeyin iyice birbirine karıştıran bir anne modeli.
 
3. Constance Langdon - American Horror Story
Los Angles'a aktris olma düşleriyle gelip yaşadığı devasa hayal kırıklığını dört çocukla yapayalnız kalarak bir mahkûmiyete dönüştüren Constance Langdon'ın nasıl da fena bir anne olduğunu,American Horror Story'nin ilk sezonunu izleyenler çok iyi bilirler.Kendisini terk eden kocasını gözünü kırpmadan öldüren,ölen çocuklarının hayaletlerini bile rahat bırakmayan,down sendromlu kızına hayatı zindan eden ve hatta işkence etmekten dahi çekinmeyen bir manyaktı kendisi.Evlerden ırak!
 
4. Mrs. Voorhees - Friday the 13th
İşlettiği yaz kampında elim bir kazaya kurban giden oğlunun intikamını,kampın ziyaretçilerini şiş kebap yaparak almaya çalışan Voorhees ana,korku sinemasında hepimizin çekindiği bir figürdür.Tüm zamanların en uzun soluklu korku filmi serilerinden olan "13. Cuma"nın hokey maskeli katili Jason Voorhees,belli ki tüm "yeteneklerini" annesinden genetik miras olarak almış.Mavi hırkası,kısa saçları ve elinden bırakmadığı keskin bıçağıyla Mrs. Voorhlees,Anneler Günü'nü kendi takvimine göre kutluyor!
 
5. Margaret White - Carrie
Çocuğunuzun yeteneği olsa ne yaparsınız?Herhalde aklı başında insanlar olduğunuz için çocuğu odaya kilitleyip İncil doktrinleri eşliğinde işkence etmezsiniz değil mi?Elinizde devasa bir bıçakla kendisini yeteneğinden  ayırmaya da çalışmayacağınızı umuyoruz...İşte Margaret White'ın sizden farkı da tam da bu noktada ortaya çıkıyor.Kendisi yobazlığın en uç noktasında bulunan katil ruhlu bir şizofren,ancak doğaüstü yetenekleri olan bir çocukla çok da ters gitmemesi gerektiğini nedense tahmin edemiyor!
 
6. Betty Draper - Mad Men
Çocuklu evlerin her metrekaresi dumansız hava sahası ilan edilmeli.Ancak Draper'ların evi kesinlikle bu tarz bir habitat sunmuyor körpe veletlere.Çocukların babası Don Draper olunca,o ailedeki pedagoji seviyesiyle ilgili olarak fazla bir beklentiye de zaten mümkün değil.Ancak işe bir de Betty Draper'ın histerik anneliği girince,kaosun dozu aşırıya kaçıyor!Sonuç olarak çocuklarına "Sıkıldıysan git kafanı duvara vur" ya da "Sadece sıkıcı insanlar sıkılırlar" gibi tuhaf öğütlerde bulunan bir anne mevzubahis.Pedagoji mi diyordunuz?
 
7. Angela Petrelli - Heroes
Bir dönemin çok sevilen dizisi Heroes,bu dizinin en sağlam ve gaddar karakterlerinden Petrelli ailesinin güç delisi lideri Angela anayı anmamak olmazdı.Dünyanın en sevecen annesinden buzlar kraliçesine dönüşmesi saniyenin onda biri kadar süren Angela,büyük oğlu Nathan'ın Amerikan başkanı olabilmesi için küçük oğlu Peter'ın New York'un yarısınï havaya uçurmasına bile göz yummuştu!Kendisinden biraz tırsıyoruz.
 
8. Norma Bates - Bates Motel
Alfred Hitchcock'un 1960 tarihli sinema klasiği Psycho hepimizin uykularını kaçırmış,film boyunca annesiyle konuşan Norman Bates'in annesinin kılığında gezen bir şizofren olduğunu görmek aklımızı yedirmişti.2013 yılından beri yayımlanmakta olan Bates Motel dizisindeyse ana-oğul Bates'lerin Psycho filminden önce yaşadıkları olayları izliyoruz.Norma'nın,oğlu Norman'a beslediği hisler kimi zaman saplantılı,kimi zaman ensest,bolca şizofren ve sapkın duygulara dayanmakta.Gidişattan endişeliyiz.
 
9.
Lettie Mae - True Blood
 
True Blood'ın belalısı Lettie Mae karakteri alkolün bir insanı ne hallere getirebildiğinin kusursuz bir portresi gibiydi...O kadar vampir,kurt adam,peri,iblis varken aslında en ürkütücü yaratığın insanoğlu olduğunu ,yaptıklarıyla her daim izleyicilere gösteriyordu.Öz kızı Tara'ya yapmadığını bırakmayan Lettie Mae,dizide alkolü bıraktığı dönemlerde bile tam bir baş belası olduğunu kanıtlıyordu.Bon Tempes kasabasının rahibiyle de işi pişiren bu anne müsveddesi,dizi bitince kurtulduğumuza sevindiğimiz tiplerdendi.