Geri Dön

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) 30 personel alacak

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) farklı kadrolarda 30 kişilik kadro ile kamu personeli alımı gerçekleştirilecek. Kontenjan dağılımı belli oldu. Başvuru süreci 25 Temmuz'a kadar devam edecek.

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) 30 personel alacak

TÜBA'nın konuya ilişkin ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Ankara ve İstanbul'da istihdam edilmek üzere, uzman, avukat, idari uzman, memur, mütercim, arşiv memuru, sekreter, şoför, grafiker, kütüphaneci, programcı, teknisyen ve hizmetli kadrolarına 30 personel alınacak.

Kontenjan dağılımı!

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) fakrlı alanlarda memur alımı ilanı yayımlandı. Bu kapsamda Uzman, Avukat, İdari Uzman, VHKİ, Memur, Mütercih, Arşiv memuru, Sekreter, Şoför, Grafiker, Kütüphaneci, Programcı, Teknisyen ve Hizmetli kadrolarında memur alımı yapılacak.

4 Kişi TÜBA Uzmanı,
1 Kişi Avukat,
3 Kişi İdari Uzman,
3 Veri Hazrlama ve Kontrol İşletmeni,
2 Memur,
1 Arşiv Memuru,
1 Mütercim,
2 Sekreter,
1 Mütercim,
1 Arşiv Memuru,
4 Düz Memur,
3 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni,
3 İdari Uzman,
1 Avukat,

Başvuru için adaylardan aranan genel nitelikler nelerdir?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti batandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, yapılacak güvenlik sruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacak.

lise, ön lisans ve lisans mezunu alım yapılacak!

Yayımlanmış olan ilana göre Yuakrıdaki kadrolara göre alımlar en az lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılacaktır. Bu yönde adaylar başvuru için 2020 yılında yapılmış olan KPSS'den en az 70 puan almış olmaları gereklidir.

 

Başvurular ne zaman yapılacak?

Kamu Kurumu için başvuru süreci 15 Temmuz 2022 tarihi ile başlayacak olup en geç 25 Temmuz 2022 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir. Başvurular sadece ilgili nitelikleri sağlayan adaylardan anınacaktır.