Geri Dön

Sağlık Bakanlığı’na 27 bin sağlık personeli alımı yapılacak! Resmi Gazete’de yayımlandı! İşte alınacak kadrolar ve hizmet yerleri!

Sağlık Bakanlığı 27 bin sözleşmeli personel alacak. Karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Karara göre, eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek. Peki, Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı ne zaman? Sağlık Bakanlığı’na 27 bin sağlık personeli hangi kadrolarda alınacak? İşte istihdam edilecek kadrolar ve yerleri!

Sağlık Bakanlığı’na 27 bin sağlık personeli alımı yapılacak! Resmi Gazete’de yayımlandı! İşte alınacak kadrolar ve hizmet yerleri!

Sağlık Bakanlığı’nın sözleşmeli personel alımına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

SAĞLIK BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Karar göre, eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında sağlık hizmetlerinin etkini ve verimli şekilde yürütülebilmesi için sağlık personeli istihdam edilecek. Kararda, hizmet birimleri ile kadrolar açıklandı. 27 bin personel alımı 2023 yılında uygulanacak. 27 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı 1 Ocak'tan itibaren başlayacak.

İŞTE SAĞLIK BAKANLIĞI’NA 27 BİN SAĞLIK PERSONELİ ALIMI KADROLARI VE YERLERİ

27 bin sağlık personeli acil sağlık hizmetleri, ilçe müdürlükleri, toplum sağlığı merkezleri, sağlık evi ve yataklı tedavi birimlerine alınacak.

Karar göre, 1 Ocak'tan itibaren geçerli olmak üzere, 23 bin 585 uzman tabip, 3 bin 224 tabip, 146 ebe, 38 sağlık memuru, 3 hemşire, 1 diyetisyen, 1 diş tabibi, 1 psikolog ve 1 sağlık teknikeri sözleşmeli olarak istihdam edilecek.

Sağlık Bakanlığı’na 27 bin sağlık personeli alımı yapılacak Resmi Gazete’de yayımlandı İşte alınacak kadrolar ve hizmet yerleri