Geri Dön
Personel AlımıKaradeniz Teknik Üniversitesi en az lise mezunu 39 sözleşmeli personel alacak!

Karadeniz Teknik Üniversitesi en az lise mezunu 39 sözleşmeli personel alacak!

Karadeniz Teknik Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilana göre, Karadeniz Teknik Üniversitesi birimlerinde istihdam edilmek üzere, 2020 KPSS puanına göre, hemşire, büro personeli, destek personeli, koruma ve güvenlik görevlisi ile teknisyen alımı yapacak. Peki, Karadeniz Teknik Üniversitesi personel alımı başvuruları nasıl yapılır? İşte Karadeniz Teknik Üniversitesi sözleşmeli personel alımı şartları!

Karadeniz Teknik Üniversitesi en az lise mezunu 39 sözleşmeli personel alacak!

Karadeniz Teknik Üniversitesi 4/B sözleşmeli personel alacak. Yayımlanan ilana göre, Karadeniz Teknik Üniversitesi’ne hemşire, büro personeli, destek personeli, koruma ve güvenlik görevlisi ile teknisyen kadrolarında 39 sözleşmeli personel alınacak. Peki, Karadeniz Teknik Üniversitesi personel alımı başvuruları nasıl yapılır? İşte Karadeniz Teknik Üniversitesi sözleşmeli personel alımı şartları!

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Başvurular, Resmî Gazete’de ilan edildiği tarihten itibaren (1 Aralık 2021) 15 gün süre ile Üniversitenin Personel Dairesi Başkanlığının https://online.ktu.edu.tr adresinden yapılacak. Başvurular 15 Aralık’ta sona erecek. Sonuçlar ise, PSS Puan türü sıralaması dikkate alınarak başvuru bitim tarihini takip eden 15 gün içerisinde ilan edilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI

Adaylarda aranan şartla şu şekilde:

- Başvuracak adaylar 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen şartlara haiz bulunmalıdır.

- Türk Ceza Kanunu'nun 53. Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1 (bir) yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar. Milli Savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hile, iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilişiği bulunmamak.

- Adaylar mezuniyetine göre; 2020 KPSS Ortaöğretim (B) ile 2020 Ön Lisans (B) ve 2020 KPSS Lisans (B) grubu sınavına girmiş bulunmalıdır.

- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları gerekmektedir.

 BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

1- Mezuniyet belgesinin e-Devletten alınmış barkodlu bir nüshası.

2 -2020 (Ortaöğretim) / 2020 (Ön Lisans) / 2020 (Lisans) KPSS Sonuç Belgesinin barkodlu bir nüshası.

3 - Nüfus cüzdanı örneği.

4- Son 6 ay içerisinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf (Başvuru işlemleri sırasında bilgisayar ortamında başvuru dilekçesine eklenecektir).

5- Deneyim belgesi istenilen unvanlarda; söz konusu belgeler ilgililerin görev yapmış olduğu yerden alınacak olup belge başvuru işlemleri sırasında modüle yüklenecek ve ilgilinin yerleşmesi halinde belgenin aslı kurumumuza ibraz edilmek zorundadır.

Adaylar tek bir unvan için nitelik kodu belirterek yalnızca bir pozisyona başvuru yapabilecek.

Başvuru formlarını hatalı veya eksik dolduranların *Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı bilgi ve belge ibraz edenler ve belgeleri eksik olanların başvuruları kesinlikle kabul edilmeyecek. Gerçeğe aykırı belge verdiği veya beyanda bulunduğu tespit edilenlerin atamaları yapılmaz, atamaları yapılmış ise iptal edilecek ve idare tarafından bir bedel ödenmiş ise bu bedel faiziyle birlikte tazmin edilecek.

İLANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler