Geri Dön

Hazine ve Maliye Bakanlığı İç denetçi alımı başvuruları başladı! İşte ÖSYM 2022-İç Denetçi alımı başvuru kılavuzu!

ÖSYM duyurdu. Hazine ve Maliye Bakanlığı İç denetçi alımı için başvurular başladı. Başvuru kılavuzu ÖSYM’in internet sitesinden yayınlandı. Yapılan duyuruya göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu İç Denetçi Aday Belirleme Sınavı 24 Aralık 2022 tarihinde uygulanacak. Sınav başvuruları ise 24 Kasım’da sona erecek. Peki, Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İç denetçi alımı ÖSYM başvuru kılavuzu ve başvuru linki!

Hazine ve Maliye Bakanlığı İç denetçi alımı başvuruları başladı! İşte ÖSYM 2022-İç Denetçi alımı başvuru kılavuzu!

ÖSYM Hazine ve Maliye Bakanlığı İç denetçi alımı için başvuru sürecinin başladığını duyurdu ve başvuru kılavuzunu yayınladı. İlana göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı sınavla iç denetçi alımı yapacak.

İÇ DENETÇİ ALIMI SINAVI NE ZAMAN?

Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu İç Denetçi Aday Belirleme Sınavı (2022-İç Denetçi), 24 Aralık 2022 tarihinde uygulanacak.

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda, ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak https://ais.osym.gov.tr adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması’ndan saat 10.00’dan itibaren yapabilecek. 21-24 Kasım 2022 tarihleri arasında ÖSYM’ye başvurusunu yapamayan adaylar için Geç Başvuru Günü 2 Aralık 2022 tarihi olacak

SINAV NASIL OLACAK?

2022 Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu İç Denetçi Aday Belirleme Sınavı, (2022- İç Denetçi), 24 Aralık 2022 tarihinde Ankara’da yapılacak. Sınav, saat 10.15’te başlayacak ve cevaplama süresi 120 dakika (2 saat) olacak. Adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacak. Adaylar sınava giriş belgelerini, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile sınavın yapılacağı hafta içerisinde ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinebilecek. Adaylar, sınav günü saat 10.00’dan sonra sınav binalarına, sınavın cevaplama süresi başladıktan sonra sınav salonlarına alınmayacaklar. Sınav evrakı dağıtıldıktan sonra adayların, sınavın cevaplama süresinin ilk 90 dakikası tamamlanmadan ve son 15 dakikası içinde sınav salonunu terk etmeleri yasak olacak.

BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN 

SINAVA BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYIN