Geri Dön

Sözleşmeliye kadro ne zaman Meclis’e gelecek? Sözleşmeliye kadro yasası ne zaman çıkacak?

Sözleşmeliye kadro düzenlemesine ilişkin açıklama Kabine Toplantısı ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılmıştı. Sözleşmeliye kadro yasa taslağı da Çalışma Bakanlığı tarafından yayınlanmıştı. Peki, sözleşmeliye kadro ne zaman Meclis’e gelecek? Sözleşmeliye kadro ne zaman yasalaşacak?

Sözleşmeliye kadro ne zaman Meclis’e gelecek? Sözleşmeliye kadro yasası ne zaman çıkacak?

Sözleşmeliye kadro düzenlemesiyle ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan 424 bin personelin isteğe bağlı olarak kadroya geçebilme şartlarını taşıdığını duyurmuştu.

Sözleşmeliye kadro ne zaman Meclis’e gelecek?

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, EYT ve sözleşmeli personelin kadroya geçeceği tarihle ilgili şunları söyledi;

"EYT ve sözleşmeli personelin kadroya geçilmesine ilişkin düzenlemeleri Aralık ayı içinde yapmayı planlıyoruz. En kötü ihtimal 2023 yılı başında yasalaşmasına şahit olacağız."

Yapılan açıklamalara göre 1 Ocak 2023 tarihine kadar bu taslak meclise gelip mecliste görüşülmeye başlanacak. Ardından madde madde oylamaya sunulduktan sonra Cumhurbaşkanı Eroğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girecek.