Geri Dön

Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alıyor! Başvurular nasıl yapılır?

Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı ilanı yayınlandı. Hazine ve Maliye Bakanlığına bilgisayar işletmeni, yardımcı hizmetli, şoför, koruma ve güvenlik görevlisi ile tekniker kadrolarında 53 sözleşmeli personel istihdam edilecek. Peki, Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı başvuruları nasıl yapılır? Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alım ilanı başvuru şartları...

Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alıyor! Başvurular nasıl yapılır?

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, çeşitli birimlerde görevlendirilmek üzere 3 bilgisayar işletmeni, 25 yardımcı hizmetli, 2 şoför, 15 koruma ve güvenlik görevlisi, 3 elektrik teknikeri, 2 inşaat teknikeri, 2 sıhhi tesisat teknikeri ve 1 iklimlendirme teknikeri olmak üzere 53 personel alınacak.

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Giriş sınavı başvuruları, 5 Ekim'de başlayacak ve 16 Ekim mesai bitimine kadar Bakanlığın (www.hmb.gov.tr) internet sayfası üzerinden elektronik ortamda yapılacak.

Sınav, Ankara'da ve sözlü usulle yapılacak. Adaylar, her bir pozisyon için KPSS puanı en yüksek olandan başlanarak sıralanacak ve kontenjan sayısının en fazla dört katı aday giriş sınavına çağırılacak. Her pozisyon için en yüksek puandan başlamak üzere yapılan başarı sıralamasına göre ilan edilen kadro sayısı kadar aday asıl, bunun en fazla yarısı kadar aday da yedek olarak ilan edilecek.

İLANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alıyor Başvurular nasıl yapılır