Geri Dön

Asteğmen Maaşları 2023: En yüksek, en düşük asteğmen maaşı ne kadar? Asteğmenler ne kadar maaş alıyor?

Yedek subay olarak da bilinen asteğmenler Türk Silahlı Kuvvetlerin Hava, Kara ve Deniz kuvvetleri ile İçişleri Bakanlığı’na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı’nda görev alan askeri personeldir. Üniversitelerin lisans ve yüksekokullarından mezun olanlardan alınan asteğmenlerin ne kadar maaş aldıkları merak ediliyor. Asteğmenlerin maaşlarına memur maaşlarına gelen zam oranına göre zam yapılıyor. Ocak ayında açıklanacak enflasyon verileri ile birlikte 2023 yılı memur zammı netleşecek. Memurlara verilen zam oranı kadar asteğmen maaşlarına da zam yapılacak. Peki, En yüksek, en düşük asteğmen maaşı ne kadar? Asteğmenler ne kadar maaş alıyor? Asteğmen maaşı 2022’de ne kadar? Asteğmen maaşına 2023’te ne kadar zam yapılacak? Asteğmen maaş zammı ne kadar olacak? İşte 2023 asteğmen maaşı hesaplama…

Asteğmen Maaşları 2023: En yüksek, en düşük asteğmen maaşı ne kadar? Asteğmenler ne kadar maaş alıyor?

Asteğmen maaşları 2023 yılına kısa bir süre kala pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Türk Silahlı Kuvvetleri ile İçişleri Bakanlığı’na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı’nda görev alan askeri personel arasında yer alan asteğmenlerin maaşları memur zam oranına göre belirleniyor. Ayrıca, görev yapılan yer yani doğu ve batı görev yerine göre de değişiklik gösteriyor.

ASTEĞMENLER NE KADAR MAAŞ ALIYOR?

2022 yılı temmuz ayında yapılan memur zammıyla birlikte 2022 asteğmen maaşları 12.700 TL – 17.000 TL arasında değişiyor.

EN YÜKSEK, EN DÜŞÜK ASTEĞMEN MAAŞI NE KADAR?

Doğu illerinde görev alan asteğmenlerin maaşları batıya kıyasla daha yüksek oluyor. Asteğmenler, en yüksek doğu görevi tazminatıyla beraber 21.000 TL maaş alabiliyor.

ASTEĞMEN MAAŞINA 2023’TE NE KADAR ZAM YAPILACAK?

Asteğmenlerin maaşlarına 2023 yılı ocak ayı itibariyle zam yapılacak. Ocak ayında TÜİK tarafından açıklanacak enflasyon verileriyle birlikte memur maaşlarına yapılacak zam oranı da netlik kazanacak. Memur zammının belli olmasıyla birlikte asteğmen maaşlarına yapılacak zam oranı da ortaya çıkacak.