Geri Dön
Bilim ve TeknolojiTEKNOFEST Girişim Programı finalistleri belirlendi

TEKNOFEST Girişim Programı finalistleri belirlendi

TEKNOFEST’te bu yıl da finalist olan ve çalışmalarını girişime dönüştüren yarışmacılar Ön Kuluçka ve Hızlandırma Programına başvurmaya hak kazandı. TEKNOFEST Girişim Programı ile eğitim, ofis, bulut/sunucu, tanıtım gibi çeşitli desteklerin yanında her girişime Ön Kuluçka Programı ile 100.000 TL, Hızlandırma Programı ile 200.000 TL hibe desteği sağlanacak.

TEKNOFEST Girişim Programı finalistleri belirlendi

T3 Girişim Merkezi, TEKNOFEST’te finalist olan ve çalışmalarını girişime dönüştüren yarışmacılara destek olmaya devam ediyor. 2018 yılından bu yana Milli Teknoloji Hamlesi vizyonuyla, yüksek katma değerli teknoloji üretenlerin festivali TEKNOFEST’te bu yıl da finalist olan ve çalışmalarını girişime dönüştüren yarışmacılar Ön Kuluçka ve Hızlandırma Programına başvurmaya hak kazandılar.

TEKNOFEST Girişim Programı ile eğitim, ofis, bulut/sunucu, tanıtım gibi çeşitli desteklerin yanında her girişime Ön Kuluçka Programı ile 100.000 TL, Hızlandırma Programı ile 200.000 TL hibe desteği sağlanacak. Ön Kuluçka Programı için 333, Hızlandırma Programı için 111 olmak üzere toplamda 444 başvuru alan programa 5’i hızlandırma, 39’u ön kuluçka olmak üzere 44 girişim seçildi. Haziran ayında başlayan programın 1. Dönem Girişimleri hem TEKNOFEST Karadeniz’de yer alacak hem de ekim ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek Take Off İstanbul’da yatırımcılarla ve alanında uzman mentorlarla buluşacak.

TEKNOFEST GİRİŞİM PROGRAMI 1. DÖNEM HIZLANDIRMA GİRİŞİMLERİ:

1. Alaca Maker - Hava, kara ve deniz araçlarına otonom kabiliyet kazandırmak için karmaşık oto pilot arayüz ve açık kaynak kodlu yazılımları anlaşılır hale getiren elektronik donanımlar geliştiriyor.

2. Blindar ArGe - Görme engelli bireylerin gündelik hayatta karşılaştığı problemlere çözüm üreten, robotik görüş ve dokunsal ikame teknolojisi ile çalışan akıllı bastonlar üretiyor.

3. Degz Robotics - Su altını erişilebilir hale getirmek ve su altına özel çözümler sunabilmek için insansız su altı araçları ve parçaları üretiyor.

4. Sanal Clinic - Tıp öğrencilerinin daha fazla pratik yapması için farklı bölgelerde sık görülen hastalıkları, az görülen bölgelerdeki öğrenciler ile; hasta hikayesi, görselleri ve tetkikleriyle paylaşıyor.

5. Ocalis - Tekrarlı işler altında çalışanların kas-iskelet hastalıklarına maruz kalmasını önleyici-öteleyici, vücudun belirli bölgelerini destekleyen, giyilebilir, ergonomik dış iskelet sistemleri sunuyor.

ÖN KULUÇKA PROGRAMINDA YER ALAN PROJELER İSE:

1. Alya Havacılık ve Uzay
2. Anadolu Robotik
3. Atalay Roket
4. Bilirkişi
5. Cardapp
6. Dev Enerji
7. Farmingo
8. Fullinlight
9. Hekza Tech
10. Humartin
11. Hydroborpem
12. Iz Technology
13. İnce ArGe
14. Lenta Marine
15. Medai
16. Merkur Savunma
17. MHT ArGe
18. Miltium
19. Model Roket
20. NightBoard
21. Onarfa Mühendislik
22. Oppia Technology
23. Osprey Works
24. Pure Technologies
25. Radiologic Medikal
26. Remora
27. Resultlab.ai
28. Rise Together
29. Robeff Teknoloji
30. Roket Türk
31. Sahacı
32. Semruk Teknoloji
33. Sess
34. Sineay Studio
35. Skenk
36. T-Kod Software
37. TBA Akademi
38. Unitopia
39. Watchbat

T3 Girişim Merkezi, Türkiye girişimcilik ekosisteminde, yerli ve milli teknoloji girişimlerinin doğması, büyümesi ve dünya pazarına açılmasındaki teknik, ticari ve finansal bariyerleri ortadan kaldırarak ve yerli sermaye sahiplerini teknoloji yatırımcısına dönüştürerek Türkiye ekonomisine yüksek katma değerli teknoloji üreten girişimler kazandırmaya yönelik çalışmalar yapmaktadır. T3 Girişim Merkezi; yapay zeka, otonom teknolojiler, nesnelerin interneti, akıllı ağlar ve eğitim teknolojileri öncelikli odak alanları olmak üzere en az çalışan prototip aşamasındaki teknoloji girişimlerini desteklemektedir. Aylık değerlendirilen girişim başvurularında destek almaya hak kazanan girişimler; yatırım, ofis, mentor, prototip atölyesi, teknik uzman desteklerinden faydalanabilmektedir.