Geri Dön

Instagram kısıtlaması ne zaman biter? Instagram ne zaman normale döner?

İstiklal Caddesi’nde gerçekleştirilen terör saldırısı nedeniyle Instagram, Twitter, Facebook ve diğer sosyal medya platformalarına giriş yapılamamıştı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), tarafından ülke geneli sosyal medya platformları için bant daraltma uygulaması yapıldı. Yapılan uygulamanın aykırı görüntülerin yayılmasını engellemek olduğu bildirildi. Pek çok kullanıcı Instagram’ın ne zaman düzeleceğini araştırıyor. Peki, Instagram kısıtlaması ne zaman biter? Instagram ne zaman normale döner? Instagram çöktü mü? Instagram ne zaman açılır? İşte detaylar…

Instagram kısıtlaması ne zaman biter? Instagram ne zaman normale döner?

İstanbul İstiklal Caddesi’nde gerçekleştirilen bombalı saldırı nedeniyle sosyal medya platformlarına erişim sınırlandırılmıştı.

Sosyal medya kullanıcıları dün akşam saatlerinden itibaren dünyaca ünlü sosyal medya uygulamaları Instagram, Twitter ve Facebook’a giriş yapmaya çalışıyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), tarafından ülke geneli sosyal medya platformları için bant daraltma uygulaması yaptığını duyurmuştu.

INSTAGRAM KISITLAMASI NE ZAMAN BİTER?

BTK tarafından yapılan bant daraltma uygulamasının ne zaman sona ereceği bilinmiyor. Bant daraltma ile erişim hızı yavaşlatıldığı için kullanıcılar Instagram’da akış güncellemesi alamıyor. BTK’dan bant daraltma uygulamasının kaldırıldığına dair açıklama bekleniyor.