Gazetevatan.com » Çalışan Hakları » Yıllık izin, tazminat ile ilgili müjde! O süre dikkate alınacak

Yıllık izin, tazminat ile ilgili müjde! O süre dikkate alınacak

Yıllık izin, tazminat ve işsizlik maaşı ile ilgili flaş açıklama! Milyonlarca çalışana güzel haber geldi. Yaklaşık 1 yıl süreyle kısa çalışma ödeneği alan çalışanlar bulunuyor. Dolayısıyla izin, kıdem tazminatı işsizlik maaşı için 'süre' hesaplarında bu zamanların kullanılıp kullanılmayacağı merak ediliyor. Kanuna göre, yıllık izin süresi hesaplanırken kısa çalışmada ve ücretsiz izinde geçirdiği süreler dikkate alınmak zorunda. İşte konu ile ilgili tüm detaylar...

Yıllık izin, tazminat ile ilgili müjde! O süre dikkate alınacak
İZİN HESABINA EKLENİR Mİ?
İş Kanunu'nun 55. maddesinin j bendinde yıllık ücretli izin hesabında çalışılmış gibi sayılan sürelerden biri de "İşveren tarafından verilen diğer izinler ile 65'inci maddedeki kısa çalışma süreleri" olarak sayılıyor.