Gazete Vatan Logo

Kaybedilen canlar anıldı: Gündoğdu 6 Şubat depremini unutmadı

6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş merkezli olan ve Adana'da etkileyen deprem felaketinin birinci yılında Gündoğdu Okulları kampüslerinde kayıplarımız için anma töreni yapıldı.

Kaybedilen canlar anıldı: Gündoğdu 6 Şubat depremini unutmadı

Gündoğdu Vakfı Başkanı Dr. Gökhan Gündoğdu, “O kara gün dün gibi aklımızda unutmayacağız. Kayıplarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.

KAMPÜSLER DEPREMZEDELERE AÇILMIŞTI

Gündoğdu Vakfı, depremden hemen sonra Gündoğdu Okullarını depremzedelere açmıştı. Bu çerçevede Valilik, AFAD ve Gündoğdu Vakfı işbirliğiyle okulun bahçesinde 500 kişinin yaşayabileceği bir çadırkent oluşturuldu. Evleri zarar gördüğü için açıkta kalan vatandaşlar buraya yerleştirildi. Ayrıca yine aynı iş birliği sayesinde okulun spor salonu barınma sorununa ayrıldı. Konulan yatak ve battaniyelerle yaklaşık 250 kişi burada barınma imkanı buldu. Gündoğdu Vakfı’nın kucak açtığı depremzedelere günde üç öğün sıcak yemek de verildi. Ayrıca Halkbank’ta kampüste misafir edilen binlerce depremzedenin günde 3 bin öğünlük sıcak yemek ihtiyacını karşılama kararı almıştı.

DR. GÜNDOĞDU: ACILARI HALA İÇİMİZDE

Dr. Gökhan Gündoğdu, “Gündoğdu Vakfı olarak, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli olan ve Adanamızı da etkileyen deprem felaketinin 1. yılında kayıplarımızın üzüntüsünü derinden hissediyor ve onları özlemle anıyoruz. Bu felakette hayatlarını kaybeden öğrencilerimize ve tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve tüm ülkemize başsağlığı diliyoruz. İnşallah ülkemiz bir daha böyle felaketler yaşamaz” ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı