Geri Dön

Sahte psikolog skandalı! Ne belgesi var, ne diploması

Günlerdir konuşulan sahte doktor olayının ardından yeni skandal daha yaşandı. Ordu’nun Altınordu ilçesinde E.E. adlı kişinin diploması olmadan ruhsatsız klinikte hastalara seans verdiği ortaya çıktı. Şahsın TV'lere dahi çıktığı belirlenirken, olayla ilgili CİMER detayı şaşırttı.

Sahte psikolog skandalı! Ne belgesi var, ne diploması

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) gelen bir ihbar üzerine E.E.’nin diploma ve izin belgesi bulunmadan psikoloji kliniği açarak hastaları tedavi ettiği iddiaları üzerine soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında E.E.’nin, Yeni Mahalle Bülbül Caddesi’ndeki ‘Bir Bilen Psikoloji’ adı altındaki ofisinde faaliyet gösterdiği tespit edildi. Yapılan incelemede iş yerinin ruhsatsız ve vergi levhası olmadığı ortaya çıktı. 

Sahte psikolog skandalı Ne belgesi var, ne diploması

İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen ve diploması bulunmayan E.E., işlemlerinin ardından savcılığın talimatı üzerine tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Bu arada E.E.’nin, Ordu’da katıldığı televizyon programlarında da kendisini eğitimci yazar-psikolog olarak tanıttığı öğrenildi.