Geri Dön

Bayramda otobüsler bedava mı, Kurban Bayramı’nda toplu taşıma ücretsiz mi?

Kurban Bayramı bu sene 9-12 Temmuz tarihleri arasında kutlanacak. Bayrama az bir süre kala otobüslerin ücretsiz olup olmadığı vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başlandı. Peki, bayramda toplu taşıma ücretli mi, Kurban Bayramı’nda otobüsler, metro, Marmaray bedava mı? İstanbul’da Kurban bayramında toplu taşıma bedava mı?

Bayramda otobüsler bedava mı, Kurban Bayramı’nda toplu taşıma ücretsiz mi?

Kurban Bayramı'nda ücretiz olan yol ve köprüler dışında, toplu taşımanın ücretsiz olup olmadığı da sorgulanıyor. Bayram tatili şehirlerde geçirecekler bayramda toplu taşıma ücretli olacak mı? İstanbul metro marmaray otobüsler bayramda bedava mı? Kurban Bayramı’nda toplu taşıma bedava mı?

BAYRAMDA OTOBÜSLER BEDAVA MI?

Ramazan Bayramı’nda İstanbul ve Ankara'da toplu ulaşım ücretsizdi. Kurban Bayramı için henüz resmi bir açıklama yapılmadı, ama Kurban Bayramı için de toplu taşımanın ücretsiz olması bekleniyor.

KURBAN BAYRAMI'NDA ÜCRETSİZ OLACAK KÖPRÜLER VE OTOYOLLAR HANGİLERİ?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, devletin işlettiği köprüler ve otoyolların bu bayramda da ücretsiz olacağını söyledi.

Buna göre, bayram tatili nedeniyle KGM sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişler, 9 Temmuz Cumartesi (Cumayı cumartesiye bağlayan gece) saat 00.00'dan başlayarak, 12 Temmuz Salı saat 00.00'ye kadar ücretsiz olacak.

BAYRAMDA ÜCRETSİZ OTOYOLLAR VE KÖPRÜLER

İzmir - Çeşme Otoyolu

İzmir - Aydın Otoyolu

15 Temmuz Şehitler Köprüsü

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü

Çukurova Otoyolları (Adana Doğu Alın - Şanlıurfa kesimi)

Çukurova Otoyolları (Niğde - Mersin - Adana Batı Kesimi)

Avrupa Otoyolu (Mahmutbey - Edirne Kesimi)

Anadolu Otoyolu (Çamlıca İstasyonu - Akıncı Kesimi)

Gebze - Orhangazi - İzmir (İzmit Körfez geçişi ve bağlantı yolları dahil)