Geri Dön
SiyasetMuharrem İnce hakkında flaş ihraç talebi iddiası!

Muharrem İnce hakkında flaş ihraç talebi iddiası!

'Memleket Hareketi'ni 4 Eylül'de Sivas'ta başlatacağını açıklayan Muharrem İnce'nin partiden ihracı için dilekçe verildiği edildi. CNN Türk Muhabiri Ünal Kaya canlı yayında CHP'li yetkililerin dilekçeyi doğruladığını söyledi.

Muharrem İnce hakkında flaş ihraç talebi iddiası!

Eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş, Yalova'da iki parti üyesinin Muharrem İnce, kardeşi ve görevden alınan belediye başkanı Vefa Salman hakkında ihraç talebinde bulunduğunu iddia etti. Gündeme bomba gibi düşen olayla ilgil gelişmeleri CNN Türk muhabiri Ünal Kaya canlı yayında anlattı. Kaya CHP yönetiminin dilekçeyi doğruladığını dile getirerek şunları söyledi:
'Memleket Hareketi' Sivas'ta cuma günü başlayacak. Sivas Muharrem İnce açısından ilk adım olacak. Muhtemelen 1000 gün içinde de bütün şehirleri dolaşacak. Muharrem İnce'nin açıkladığı hareketin detayları, kadrosuna dair bazı mesajları o gün orada görmek mümkün olacak.
İnce, 'Bir umut hareketi' dedi ancak neler yapacağını tam anlamıyla ortaya koymamıştı. Sivas'ta hayalindeki adımları açıklaması bekliyor. Sivas'ta kongre binasını ziyaret edecek. Sonra saat 14,00'te Madımak ziyareti olacak.
Tüm bunlar olurken parti yönetiminin tavrı da merak konusuydu. Partiye yönelik eleştiri olup olmadığını, parti suçu işleyip işlemediğini yakından takip edecek.Çünkü daha öncesinde CHP lideri Kılıçdaroğlu partinin tartışılmasına izin vermeyeceğini belirterek bir disiplin mesajı da vermişti.Genel merkezin ne yapacağı konuşurken yeni bir iddia ortaya atıldı. Eski CHP milletvekili Barış Yarkadaş, Yalova'da iki parti üyesinin Muharrem İnce, kardeşi ve görevden alınan belediye başkanı Vefa Salman hakkında ihraç talebinde bulunulduğunu iddia etti. Ancak parti yönetimin bu tip talepleri olabilir. CHP'nin Muharrem İnce'ye yönelik bir adım atmayacağını önümüzdeki günler netlik kazanacak.

Parti yöneticileri dilekçe olduğunu doğruladı. Ancak burada belirleyici olan CHP Liderinin ne söylediği. Her üye bir başkası hakkında dilekçe verebilir. "

İNCE SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Öte yandan Muharrem İnce 4 Eylül'de başlatacağı 'Memleket Hareketi' ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. İnce açıklamasında, 'Demokrasimizi güçlendirmek, ekonomimizi büyütmek, hepsinden de öte milletimize umut olmak için çıktığımız yolculukta Memleket Hareketi için yaptığımız hazırlıklara son sürat devam ediyoruz. İlk adımı Milli Mücadelemizin şehri Sivas’ta atacağız' dedi.

Muharrem İnce hakkında flaş ihraç talebi iddiası
İHRAÇ DİLEKÇESİ VEREN CHP ÜYESİ: BURASI BAKKAL DEĞİL
Yalova İl Başkanlığı'nda daha önce Disiplin Kurulu üyeliği, il yöneticiliği ve kurultay delegeliği yapan Niyazi Şahin, CHP'li Muharrem İnce'nin 13 Ağustos'ta Ankara'da yaptığı açıklamaları nedeniyle Merkez Disiplin Kurulu'na suç duyurusunda bulundu. Muharrem İnce'nin yaptığı açıklamaların partiye zarar verdiğini savunarak, ihraç edilmesi için Merkez İlçe Başkanlığı'na dilekçe verdiğini belirten Şahin, kısa süre içinde Disiplin Kurulu'nun dilekçeye cevap vermesi gerektiğini kaydetti.
Yaklaşık 48 senedir CHP'ye hizmet ettiğini, dönem dönem Muharrem İnce ile birlikte çalıştığını da belirten Niyazi Şahin, "Muharrem beyin ulusal basına yaptığı açıklamadan sonra yapılan açıklamanın partiye zarar verdiğine inandığımdan dolayı gittim, hakkında disiplin suçu işlediğinden dolayı Disiplin Kurulu'na sevki için dilekçe verdim. Önümüzdeki haftalarda sonuçlanmasını bekliyorum" diye konuştu.
Muharrem İnce hakkında flaş ihraç talebi iddiası
'PARTİ SUÇU İŞLEMEKTEDİR'
Yaptığı açıklamaların tamamına hitaben dilekçe yazdığını dile getiren Şahin, "Ayın 13'ünde yaptığı açıklamanın tamamı için suç duyurusunda bulundum. Burası bakkal dükkanı değil. Partinin tüzüğü, programı ve yönetmeliği var. Kimden izin almış da öyle bir açıklama gereği duymuş? Kendi kafasına göre herkes açıklama yapabilir ama öyle bir harekette bulunuyorsa Genel Merkez'e müracaatta bulunması gerekirdi ya da partiden istifa edip memleketi mi gezecekti, ne yapacaksa ondan sonra yapacaktı. Senelerce Muharrem İnce ile beraber çalıştık. Muharrem İnce'ye oy da verdim. Böyle devam ederse partiden ihraç edilmesi gerekir. Parti suçu işlemektedir" dedi.
Muharrem İnce hakkında flaş ihraç talebi iddiası

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler