Geri Dön
Siyasetİmamoğlu’ndan ‘balıkçıda yemek’ iddialarına cevap: Gizli değildi

İmamoğlu’ndan ‘balıkçıda yemek’ iddialarına cevap: Gizli değildi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da yoğun kar ile mücadele sürerken Sarıyer'deki balık restoranında çekilen fotoğrafı doğruladı. İmamoğlu konuyla ilgili AKOM'da düzenlediği basın toplantısında "O mekanda gizli bir yemek değil bu. Zaten kamuya açık bir alan" dedi.

İmamoğlu’ndan ‘balıkçıda yemek’ iddialarına cevap: Gizli değildi

İstanbul'da yoğun Kar yağışı iki gün boyunca hayatı olumsuz yönde etkiledi. Birçok araç yolda kalırken, sürücüler araçları içerisinde mahsur kaldı. İstanbul'da kar ile mücadelenin sürdüğü sırada İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Sarıyer'de bir Balık restoranında Yemek yediği anlara ilişkin fotoğraf, tartışmalara neden oldu. İmamoğlu'nun balıkçıda Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott ile bir araya geldiği belirtildi. Sosyal medyada çok konuşulan fotoğrafı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla doğrulamıştı. İmamoğlu bugün de AKOM'da düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"MEKANDA GİZLİ BİR YEMEK DEĞİL BU"

İmamoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi "O mekanda gizli bir yemek değil bu. Zaten kamuya açık bir alan. Benim 23 yıllık gittiğim bir mekan. Orada yaşanan bazı hususlar beni üzmüştür. Sayın büyükelçi bu kara rağmen verdiği söz gereği bir gün önce kalkıp İstanbul'a gelmiştir. Gün boyu yaptığımız çalışmalardan sonra bir vakit dilimi ayırıp oraya gidip resmi buluşmayı eşlerimizle beraber yaptık. Sohbet ettik, yemeği ülkemizi konuştuk. Ülkemiz İngiltere ilişkileri ile ilgili sohbet ettik. İBB Başkanının karla mücadele kadar dünya ülke temsilcileri ile kuracağı ilişki de görevidir ve sorumluluğudur."  

'1-2 SAAT GİTMEKTEN DOĞAL BİR ŞEY OLAMAZ'

İmamoğlu, "Birileri hakaret etti. Hiçbiri beni ilgilendirmiyor. İlgilendirse zaten işimi yapamam. Bir belediye başkanının 1-2 saat bir yere gitmesi doğal bir şey olamaz. Bizim için her şey hepimiz demek. Allah'a şükür bir eksiklik yaşanmadı." dedi.

'BU ÇOK ÖNEMLİ BİR MESELE'

Restorana gidişine ilişkin güvenlik kamera görüntülerine de değinen İmamoğlu, "Devletin imkanları kullanılarak bir MOBESE kamerasının görüntülerinin böylesi bir magazinsel sürecin parçası yapılacak şekilde servis edilmesinin sağlanmasının karşısında ben takipçi olacağım. Bu çok önemli bir meseledir. Ben bu konudaki düşüncemi İstanbul Valisi sayın Yerlikaya ile dün ve bugün paylaştım" şeklinde konuştu.

İmamoğlu'ndan balıkçı ve mobese açıklamasıİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'da yoğun kar ile mücadele sürerken Sarıyer'deki balık restoranında çekilen fotoğrafı doğruladı. İmamoğlu konuyla ilgili AKOM'da düzenlediği basın toplantısında "O mekanda gizli bir yemek değil bu. Zaten kamuya açık bir alan" dedi.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler