Geri Dön

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Aliyev Zengilan Havalimanı'nın açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Zengilan Uluslararası Havaalanı’nın açılış törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Zengilan Havalimanız Azerbaycan ve tüm dünyaya hayırlı olsun.' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Aliyev Zengilan Havalimanı'nın açılışını yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in davetine icabetle Azerbaycan'a gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada, Aliyev ile Azerbaycan'ın işgalden kurtarılan topraklarında Türk firmalarının da katkılarıyla inşa edilen Zengilan Uluslararası Havaalanı'nın açılış törenine katıldı.

Erdoğana açılış töreninde, "Zengilan Havalimanız önce Azerbaycan sonra tüm dünyaya hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in daveti üzerine sabah saatlerinde Esenboğa Havalimanı'ndan Azerbaycan'a gitti. Erdoğan'ın uçağında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile İletişim Başkanı Fahrettin Altun da yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Aliyev Zengilan Havalimanının açılışını yaptı

Ayrıca bölgenin kalkınması için başlatılan yeni projelerin temellerini atacak.

Ziyarette yapılacak ikili görüşmelerde, Türkiye ve Azerbaycan ilişkilerinin tüm boyutlarıyla gözden geçirilmesi, iş birliğinin daha da geliştirilmesine yönelik atılabilecek adımların ele alınması bekleniyor.