Geri Dön
SiyasetCumhurbaşkanı Erdoğan Ayder Yaylası'nda

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayder Yaylası'nda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kentsel dönüşüm çalışmalarını incelemek üzere makam aracıyla Ayder Yaylası'na gittiği sırada, Çamlıhemşin ilçesinde yol kenarında tezgâhı bulunan vatandaştan mısır satın alıp, çevredekilere ikram etti. Bir süre sohbet ettiği mısır satıcısına 400 lira veren Erdoğan, Ayder Yaylası'na geçti. Açıklamalarda bulunan Erdoğan, "2022'nin sonunda yeni bir Ayder ortaya çıkacak." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayder Yaylası'nda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan incelemelerde bulunduğu AYder Yaylası'nda açıklamalarda bulunarak, "2022'nin sonunda yeni bir Ayder ortaya çıkacak. Bizzat takip ediyoruz. Önce alt yapıyı sonra konutları süratle bitireceğiz." ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"2022'nin sonunda yeni bir Ayder ortaya çıkacak. Bizzat takip ediyoruz. Önce alt yapıyı sonra konutları süratle bitireceğiz. Gerek iç gerek uluslararası turizme açmak niyetindeyiz. Havalimanımız da tabi bitecek. Yeni Ayder her şeyi ile çekim alanı olacak. Tüm çalışmaları hızlandırıyoruz. Baba ocağında olmaktan daha güzel bir his olamaz. Allah rahmet etsin. Sağ olun" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayder Yaylasında
"KAÇAK YAPILARIN ÜZERİNDE ISRARLA DURUYORUZ DURACAĞIZ"
Kaçak yapıların üzerinde ısrarla duruyoruz. Kimse kusura bakmasın kaçak yapılar yıkılacak. Restoransa restoran. Bina ise bina. Hak sahiplerine hakları verilecek ancak kaçak yapılara müsaade etmemiz mümkün değil. Uzungöl de aynı şekilde Trabzon'da bir çekim alanı. Burada da aynı şekilde hassasiyetlerimizi gözetmeye devam edeceğiz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 günlük Rize programının son gününde, Ayder Yaylası'nda sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmalarını denetlemek üzere, saat 10.00 sıralarında Güneysu'daki konutundan ayrıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayder Yaylasında

Cumhurbaşkanı Erdoğan Güneysu'dan bindiği helikopterle, Ardeşen ilçesi Vali Erdal Ata Stadyumu'na geldi. Buradan makam aracıyla Ayder Yaylası'na gitmek üzere hareket eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çamlıhemşin ilçesi Taşpuharlar mevkisinde, yol kenarında mısır satışı yapan Ahmet Çolak'ın el sallayarak davet etmesi üzerine makam aracını durdurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayder Yaylasında

Makam aracından inip, Çolak'ın tezgahı yanına gelen Erdoğan, bir süre sohbet ettiği Çolak'ın kazanındaki tüm mısırları satın aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan 400 lira verip satın aldığı mısırlarından 2'sini kendisine alırken, diğerlerinin de çevredekilere ikram edilmesini istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayder Yaylasında

Erdoğan, daha sonra Ayder Yaylası'nda Kaçkar Otel'de kahvaltılı programa katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Ayder Yaylası'nda kentsel dönüşüm çalışmalarının bulunduğu şantiye alanında makam aracını durdurup, işçilerle sohbet etti. Sohbetin ardından işçilerle fotoğraf çektiren Erdoğan makam aracına bindi. Bu sırada Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, arkadan gelen koruma görevlilerine ait minibüse binerek, konvoya eşlik etti.

'ÇOK MUTLU OLDUK'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la sohbetini anlatan mısır satıcısı Ahmet Çolak, çok mutlu olduğunu söyledi. Çolak, "Yolun kenarında makam aracına el atıp, selam verdim, kendilerin bulunduğu araç durdu. Araçtan indi, mısır tezgahının yanına geldi. Hal, hatır sordu. Önceki yıllarda heyelan nedeniyle kapatmak zorunda olduğum işletmemi anlattım. Sağ olsun dinlediler. Sonra da kazanımdaki tüm mısırları satın aldı. Kendisi sadece 2 mısırı aldı, diğerlerini de çevredekilere ikram için bıraktı. Çok mutlu olduk. Davetimizi geri çevirmedi" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 günlük Rize programının son gününde, Türkiye'nin deniz dolgusuna inşa edilecek 2'nci havalimanı Rize-Artvin Havalimanı'ndaki çalışmaları da denetleyecek. Helikopterle bölgede havadan denetimlerde de bulunacak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, akşam saatlerinde kentten ayrılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayder Yaylasında
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayder Yaylasında