Geri Dön

30 yıl sonra kritik ziyaret! Malezya ile devlet nişanı töreni

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Malezya Kralı Sultan Abdullah Ri’ayatuddin Al-Mustafa Billah Şah ile Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde, Devlet Nişanı Tevcih Töreni’ne katıldı.

30 yıl sonra kritik ziyaret! Malezya ile devlet nişanı töreni

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Malezya Kralı Sultan Abdullah Ri’ayatuddin Al-Mustafa Billah Şah ile Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde, Devlet Nişanı Tevcih Töreni’ne katıldı. Erdoğan Malezya Kralı'na devlet nişanı tevcih etti. Malezya Kralı Sultan Abdullah Ri’ayatuddin Al-Mustafa Billah Şah da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a devlet nişanı tevcih etti.

TÖRENLE KARŞILANDI

Malezya Kralı Sultan Abdullah Ri’ayatuddin Al-Mustafa Billah Şah, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından resmi törenle karşılandı.

30 YIL SONRA İLK!

İletişim Başkanlığı'ndan ziyarete ilişkin yapılan açıklamada, "Malezya ile dostluk, karşılıklı güven ve halklarımızın yararı temelinde hemen her alanda hızla gelişmekte olan ilişkilerimiz bağlamında üst düzey temaslar ivme kazanmıştır. Bu çerçevede Malezya Başbakanı İsmail Sabri Yaakob geçtiğimiz temmuz ayında Türkiye’yi ziyaret etmiş ve bu vesileyle ilişkilerimiz 'kapsamlı stratejik ortaklık' düzeyine çıkarılmıştır. Sultan Abdullah’ın beraberinde Kraliçe Tunku Hajah Azizah Aminah Maimunah Iskandariah Almarhum Almutawakkil Alallah Sultan Iskandar AlHaj da olduğu halde gerçekleştireceği söz konusu ziyaret, yaklaşık 30 yıl aradan sonra Malezya’dan ülkemize devlet başkanı seviyesinde yapılacak ilk ziyaret olacak ve ikili ilişkilerimizi taçlandıracaktır" denilmişti.