Gazete Vatan Logo
FutbolUçak kalkmadı!

Uçak kalkmadı!

Tolga Özkalfa, sözlü hakarete uğradı

Uçak kalkmadı!

İSTANBUL’da oynanan Galatasaray- Beşiktaş derbisini yöneten orta hakem Tolga Özkalfa THY uçağı ile İzmir’e giderken, Galatasaraylı bir yolcunun sözlü hakaretine uğradı. Kabin görevlileri tarafından salondan uzaklaştırılan Özkalfa kokpitte bir süre misafir edilirken, yaşanan gerginlik nedeniyle uçak 10 dakika rötarlı kalkış yaptı.

Galatasara-Beşiktaş derbisinin orta hakemi Tolga Özkalfa, İzmir’e gitmek üzere Türk Hava Yolları’na ait uçağa bindi. Ancak, uçakta bulunan ve Galatasaraylı oldukları belirtilen bir taraftar, tanıdığı Tolga Özkalfa, maçta Melo’ya haksız yere kırmızı kart gösterdiğini belirterek tepki gösterdi. Bazı Galatasaraylı taraftarların daha tartışmaya katılıp Özkalfa’ya tepkileri üzerine kabin görevlileri müdaha ettti. Bir taraftarın "Köpe.sin lan sen" diye hakaret ettiği öne sürülen Özkalfa, kabin görevlileri tarafından yolcu salonundan uzaklaştırılarak kökpite götürüldü.

Kısa süre kokpitte misafir edilen Tolga Özkalfa, uçak personelinin taraftarı sakinleştirmesi üzerine tekrar koltuğuna oturtulodu. Yaşanan tartışma nedeniyle uçağın yaklaşık 10 dakika rötarlı olarak havalandığı belirtildi. İzmir’de Adanan Menderes Havalanı’nda uçaktan inen Tolga Özkalfa, otoparkta bulunan otomobilinin yanına polis eskortluğunda gitti. Özkalfa, aracına binen Özkalfa, gerek taraftarla ilgili şikayetçi olup olmadığı, gerekse yaşanan tartışma ile ilgili soruları yanıtsız bırakarak aracıyla havalimanından ayrıldı.

Haberin Devamı