Gazete Vatan Logo
GalatasarayHamzaoğlu'nun yeni gözdesine kanca!

Hamzaoğlu'nun yeni gözdesine kanca!

Klopp'un Dortmund'dan gitmeden önce verdiği transfer listesinde Yasin'in de adı olduğu öğrenildi.

Hamzaoğlu'nun yeni gözdesine kanca!

Galatasaray'da oynadığı futbol ile adeta yeniden yıldızı parlayan Yasin Öztekin, yetiştiği ve yıldızını parladığı eski kulübü Borussia Dortmund'un radarına girdi.

Alman kulübü ile sezon sonunda yollarını ayıracak olan Klopp'un yerine önümüzdeki sezon göreve başlayacak olan Thomas Tuchel'e bıraktığı transfer raporunda eski futbolcusu Yasin'in olduğu öğrenildi. Klopp'un Yasin'in Galatasaray'a transfer olmasından bu yana yakından takip ettirdiği ve Dortmund kulübü yetkilerine bu konuda rapar sunduğu da iddia edildi.

Göreve gelecek sezon başlıyocak olan Tuchel'in sezon sonuna kadar Yasin'i takip ettireceği ve performansına göre transferi için sezon sonu kararını vereceği belirtiliyor. 41 yaşındaki genç teknik adamın Galatasaray ile daha önce bir transfer hikayesi bulunuyor. Mainz'i çalıştıran Alman hoca'ya, Cimbom, transfer teklifi yapmıştı.

TUCHEL DA GALATASARAY'IN KAPISINDAN DÖNMÜŞTÜ

Dortmund'u gelecek sezon çalıştırıcak olan Tuchel, Galatasaray'ın kapısından dönmüştü. Thomas Tuchel geçtiğimiz sezon başında Prandelli'den önce Galatasara'a gelmeyi son anda kabul etmeyince bu transfer gerçekleşmemişti.. Ünal Aysal'ın takımın başına getirebilmek için çok yoğun bir çaba sarfetiği ve sarı-kırmızılı tararaftarların alınması için yoğun baskılar oluşturduğu Tuchel tüm imkanlar seferber edilmesine rağmen İstanbul'a gelmeyi kabul etmemişti.

Haberin Devamı

(Takvim)