Geri Dön
AlmanyaHerta Berlin'de Tayfun Korkut dönemi başladı!

Herta Berlin'de Tayfun Korkut dönemi başladı!

Pal Dardai ile yollarını ayıran Herta Berlin, genç teknik adam Tayfun Korkut'la anlaşmaya vardı.

Herta Berlin'de Tayfun Korkut dönemi başladı!

Almanya Birinci Futbol Ligi Bundesliga takımlarından Hertha Berlin'de teknik direktörlük görevine Tayfun Korkut getirildi. Almanya'da daha önce Hannover 96, Bayer Leverkusen ve Stuttgart'ı çalıştıran Korkut, bir kez daha Bundesliga'da başarı kovalayacak.

Alman ekibinden yapılan açıklamada, kulüp yönetiminin mevcut durumu ayrıntılı analiz ettikten sonra teknik direktör Pal Dardai'yın görevine son verme kararının alındığı ifade edildi. Takımın yeni teknik direktörü Tayfun Korkut'un olacağı aktarılan açıklamada, 47 yaşındaki Türk teknik adamın yardımcılığını Ilya Aracic'ın yapacağı bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada Korkut ve Aracic'in sezon sonuna kadar sözleşme imzalayacağı kaydedildi. Hertha Berlin'in sportif direktörü Fredi Bobic, geçen sezon takımı zor bir dönemde alan ve ligde kalmayı başaran Dardai'ya teşekkür etti. Bobic, Tayfun Korkut ile takıma yeni bir ivme kazandırmak istediklerini belirterek, " Tayfun bir takımı sadece istikrara kavuşturmayı değil, aynı zamanda titiz ve tutkuyla yaptığı çalışmasıyla ve kendi fikirleriyle geliştirebileceğini geçmişte göstermiştir." değerlendirmesinde bulundu.