Gazete Vatan Logo
Şampiy10Filenin Sultanları, Brezilya'ya kaybetti

Filenin Sultanları, Brezilya'ya kaybetti

Filenin Sultanları, Milletler Ligi'nin 3. haftasında Dünya 1 numarası Brezilya ile karşı karşıya geldi. Mücadelede etkisiz bir performans ortaya koyan Türkiye sahadan 3-0'lık yenilgiyle ayrıldı. Bu sonuçla Dünya Sıralaması'ndaki son durum ve olimpiyat torbamız belli oldu.

Filenin Sultanları, Brezilya'ya kaybetti

A Milli Kadın Voleybol Takımı, finallere kalmayı garantilediği FIVB Milletler Ligi’nin (VNL) 3’üncü haftanın son maçında Brezilya ile karşı karşıya geldi. Brezilya sahadan 3-0'lık galibiyetle ayrıldı.

Filenin Sultanları böylece, Milletler Ligi'ni 8 galibiyet, 4 mağlubiyetle tamamladı. Ay-yıldızlılar, Milletler Ligi final etabında şampiyonluk için mücadele edecek.

TÜRKİYE - BREZİLYA: 0-3

1.SET: 14-25
2.SET: 14-25
3.SET: 11-25

BEYAZ ARICI: BU SKORU BEKLEMİYORDUK
"Öncelikle bu skoru beklemiyorduk. Finallere daha moralli gitmeyi bekliyorduk. Çok fazla hata yaptık blokta ve defansta. Eksiklerimizi görüp finallere daha hazırlıklı gideceğiz. Dünkü maçı bahane etmemeliyiz. Bir gün Amerika'da oynarken diğer etap Hong Kong'a geliyoruz. Her türlü şarta kendimizi hazırlamamız lazım. Hatalarımızı görüp bir sonraki maça en iyi şekilde çıkmak istiyoruz."

DÜNYA SIRALAMASINDA ZİRVE FIRSATINI KAÇIRDIK
Brezilya mağlubiyetinden sonra -9.66 puan kaybettik. Böylelikle 383.93 puandan 374.27 düştük. Brezilya ile aramızdaki puan farkı 25.37 puan oldu. Brezilya 399.59
Türkiye 374.27

Haberin Devamı