Gazete Vatan Logo
BasketbolEzeli rakibe transfer olan Sloukas'a olay sözler! "Sen, yalancı ve hainsin!"

Ezeli rakibe transfer olan Sloukas'a olay sözler! "Sen, yalancı ve hainsin!"

Yunan basketbolunun iki ezeli rakibi arasında Sloukas'ın transferi tansiyonu yükseltti. Olympiakos'un efsanesi olarak bilinen ve sözleşmesi sona erdikten sonra ezeli rakibi Panathinaikos'a imza atan Sloukas'a öfke dinmek bilmiyor. Olympiakos’un sahiplerinden Giorgos Angelopoulos, tecrübeli basketbolcu için çok konuşulacak sözler kullandı.

Ezeli rakibe transfer olan Sloukas'a olay sözler! "Sen, yalancı ve hainsin!"

Olympiakos ile yollarını ayıran Kostas Sloukas’ın ezeli rakip Panathinaikos’la anlaşması, oyuncunun transferine büyük ölçüde bitti gözüyle bakan Fenerbahçe Beko’nun hesaplarını alt üst ederken, Yunanistan’da büyük sansasyon yarattı.

ÇOK AĞIR İFADELER

Olympiakos’un sahiplerinden Giorgos Angelopoulos, Sloukas aleyhinde ağır ifadeler kullanarak, “Zor zamanlarında seni çağırdığımız için bize teşekkür ettin. Bize, Olympiakos’ta herkesten daha fazla kalmak istediğini ancak Koç Georgios Bartzokas’ın seni fazla oynatmadığı için sıkıntıda olduğunu belirttin. Antrenörümüzle orta yol bulmayı önerdik. Panathianikos’a gitmemeni istediğimizde, oraya 10 milyon Euro’ya bile gitmeyeceğini söylemiştin. Asla bir hain olmadığını ve Olympiacos’a gelmek için daha iyi paraları geri çevirdiğini ifade etmiştin. Sen, yalancı ve hainsin” dedi.

3 YILLIĞINA 10 MİLYON EURO

Fenerbahçe Beko’nun 2 yıllığına 4 milyon Euro teklif ettiği Kostas Sloukas, yeni sezona koç Ergin Ataman yönetiminde girecek olan Panathinaikos’un 3 yıllığına 10 milyon Euro önermesi üzerine yeşil beyazlı kulübe transfer olmuştu.

'SLOUKAS’I KAÇIRIP ZORLA İMZA ATTIRMADIK'

Panathınaikos‘un sahibi ve başkanı Dimitris Giannakopoulos, Olympiakos camiasının Kostas Sloukas’ın transferine gösterdiği tepkiler üzerine sosyal medyadan bir açıklama yaptı. Giannakopoulos, “Bu transferin ardından bize gelen yorumlardan bazıları taciz içeriyor. Biz illegal bir şey yapmadık. Kimseyi kaçırmadık veya zorlu transfer etmedik. Kostas Sloukas serbest bir oyuncuydu. İşler tamamen profesyonel bir çerçevede gelişti. Oyuncuların kaçırıldığı ve zorla imza attırıldığı günler geçmişte kaldı. Sloukas Avrupa’nın en iyi oyuncularından biri. Bizi hedeflerimize ulaştırabilecek türden bir lider. Böyle bir oyuncuyu kadromuza kattığımız için çok mutluyuz” dedi.

Ezeli rakibe transfer olan Sloukasa olay sözler Sen, yalancı ve hainsin